feniko opinie

NASZA OCENA

4/5ocena

KWOTA POŻYCZKI

400 – 4000 zł

ZŁÓŻ WNIOSEK FENIKO >>

Nasza opinia o Feniko

Feniko to jeden z wielu pożyczkodawców działających wyłącznie online na terenie Polski. Ubieganie się o szybką pożyczkę online to w tym przypadku szansa na poprawę swoje sytuacji finansowej oraz wyjście z problematycznych zadłużeń. Na szczególną uwagę zasługują parametry finansowania, które umożliwiają zaciągnięcie kwoty od 300 do 4000 złotych z minimum formalności.

Wady i zalety pożyczki Feniko

Zalety Wady
kciuk Bez zaświadczeń kciuk w dół Niskie kwoty i okresy spłaty
kciuk Mało formalności kciuk w dół Brak refinansowania
kciuk Weryfikacja za pomocą błyskawicznych przelewów kciuk w dół BOK nie pracuje w weekend
kciuk Niskie koszty
kciuk Możliwość rozłożenia każdej kwoty na raty

Feniko kontakt

Nazwa Firmy Feniko Finanse Sp. z o. o.
Adres ul. Towarowa 23, Tychy
Kontakt 604 95 0095; [email protected]
Godziny otwarcia poniedziałek – piątek 8:00-18:00

Kto może wziąć pożyczkę Feniko?

Aby wziąć pożyczkę Feniko, należy:

 • być pełnoletnim;
 • mieć dowód osobisty;
 • mieszkać w Polsce;
 • mieć regularne dochody;
 • mieć osobiste konto bankowe, telefon komórkowy i adres e-mail.

W Feniko otrzymamy tzw. pożyczki na oświadczenie, co oznacza, że nie musimy przesyłać żadnych zaświadczeń o zatrudnieniu lub innych. Wystarczy tylko wpisać we wniosku, jaką kwotę dochodów netto osiągamy miesięcznie i skąd te dochody pochodzą. Feniko nie upublicznia tego, czy sprawdza klienta w BIK i innych rejestrach dłużników. Może sięgnąć do tych rejestrów, ale nie musi – może więc być także pożyczka bez BIK.

Jak zaciągnąć pożyczkę Feniko?

W Feniko pożyczki otrzymamy w następujący sposób:

 1. Określenie pożądanej kwoty i okresu spłaty.
 2. Założenie konta klienta.
 3. Wypełnienie wniosku.
 4. Weryfikacja za pomocą przelewu weryfikacyjnego za pomocą platformy błyskawicznych przelewów.
 5. Przyznanie pożyczki.
 6. Wypłata pieniędzy.

Uwaga! Jeśli chcesz wziąć kolejną pożyczkę Feniko, zaloguj się do swojego konta – nie musisz już drugi raz wypełniać wniosku. Wystarczy, że wybierzesz kwotę i okres spłaty.

Niestety, Feniko nie podaje do wiadomości klientów, z jakich kont bankowych wysyła pieniądze. Trzeba się więc przygotować na to, że otrzymamy je dopiero następnego dnia roboczego – choć oczywiście nie jest to reguła. Trzeba też pamiętać o tym, żeby zobowiązanie spłacać terminowo. Niestety, w Feniko refinansowanie nie jest dostępne, tak samo jak zmiana okresu spłaty wymienionego w umowie. Należy więc go ściśle przestrzegać, gdyż w Feniko windykacja może mieć poważne skutki – nawet postępowanie sądowe i egzekucję komorniczą.

Feniko logowanie

W Feniko logowanie można przeprowadzić bezpośrednio z witryny pożyczkodawcy. Wystarczy wejść na jego stronę internetową, kliknąć przycisk LOGOWANIE, a następnie podać swój adres e-mail oraz hasło. W razie konieczności możemy również skorzystać z funkcji resetowania hasła – Feniko wyśle wtedy link, za pomocą którego ustawimy nowe.

Feniko opinie klientów

Nie da się jednoznacznie określić, jakie są oferowane przez Feniko pożyczki – opinie konsumentów są raczej dobre, ale nie brak też głosów krytycznych. Zachęcamy więc naszych użytkowników, by dzielili się swoimi doświadczeniami z tą firmą. Im więcej znajdziemy opinii o Feniko, tym wiarygodniejsza będzie ich oferta.

Pytania i odpowiedzi

Pożyczka spłacana jest poprzez terminowe spłacanie rat na rachunek pożyczkodawcy. Należy ściśle przestrzegać zobowiązania spłaty, gdyż w Feniko windykacja może mieć poważne skutki, takie jak postępowanie sądowe oraz egzekucja komornicza.

Firma Feniko funkcjonuje na rynku jako internetowy pożyczkodawca już od wielu lat, co sprawiło, iż zapracowała sobie na miano placówki godnej zaufania.

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że pieniądze możemy otrzymać dopiero następnego dnia roboczego od otrzymania pożyczki, lecz nie jest to reguła.

Pożyczkodawca sprawdza klienta w BIK i innych rejestrach dłużników, co pozwala na podjęcie decyzji o udzieleniu pożyczki.

Pieniądze wypłacane są tylko i wyłącznie w dniach oraz godzinach, w których Feniko jest otwarte. Firma otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8-18.

Firma nie kontaktuje się z pracodawcą pożyczkobiorcy. Wszystkie potrzebne informacje w razie potrzeby jest w stanie odnaleźć w BIK.

Tak, jeśli zobowiązanie nie jest spłacone terminowo, w Feniko mogą zostać wszczęte postępowanie sądowe oraz egzekucja komornicza.

Minimalna kwota pożyczki wynosi 300 złotych, z kolei maksymalna ilość pieniędzy, jaką można zaciągnąć to 4000 złotych.

Firma nie oferuje możliwości posiadania dwóch pożyczek naraz. Aby otrzymać kolejną pożyczkę, należy w pełni spłacić poprzednią.

5/5 - (4 oddanych głosów)