ferratum opinie

NASZA OCENA

3,8/5ocena

KWOTA POŻYCZKI

1000 – 15 000 zł

ZŁÓŻ WNIOSEK W FERRATUM >>

Nasza opinia o Ferratum Money

Na nasze wyróżnienie zasługuje firma Ferratum, która udziela pożyczek pozabankowych w 20 krajach na terenie całego świata. Pożyczkobiorcy w Polsce mogą liczyć na maksymalną kwotę finansowania do 15 tys. złotych z minimum formalności. W tym przypadku na szczególną uwagę zasługuje okres spłaty zadłużenia: minimum 6 miesięcy, a maksimum 48 miesięcy.

Wady i zalety pożyczki Ferratum

Zalety Wady
kciuk Proste, przejrzyste zasady kciuk w dół Brak refinansowania lub odłożenia płatności rat
kciuk Bez zaświadczeń i formalności kciuk w dół Szczegółowa weryfikacja w bazach dłużników
kciuk Pożyczki wysyłane błyskawicznymi przelewami
kciuk Długi okres spłaty
kciuk Możliwość otrzymania pożyczki w 15 minut i w weekend
kciuk Duża rozpoznawalność firmy
kciuk Błyskawiczna weryfikacja za pomocą aplikacji Instantor
kciuk Możliwość doładowania pożyczki

Ferratum kontakt

Nazwa Firmy Ferratum Bank p.l.c.
Adres ST Business Centre 120, The Strand, Gzira, Malta
Kontakt 71 716 22 22; [email protected]
Godziny otwarcia poniedziałek – piątek 8:00-21:00,

sobota 8:00-19:00, niedziela 9:00-17:00

Kto może wziąć pożyczkę Ferratum?

W Ferratum otrzymamy chwilówki dla zadłużonych, czyli osób, które mają na koncie inne zobowiązania i przez to mają obniżoną zdolność kredytową, przez co kredyty gotówkowe w banku nie zawsze będą możliwe.

Poza tym trzeba oczywiście spełnić także inne warunki. Są to:

 • co najmniej 25 lat;
 • aktualny adres zamieszkania i zameldowania w Polsce;
 • ważny polski dowód osobisty;
 • pozytywna opinia zdolności kredytowej (Ferratum Money akceptuje każdy rodzaj dochodu);
 • indywidualne konto bankowe.

Zgromadzone na temat Ferratum Money opinie świadczą o tym, iż jest to zobowiązanie dogodne dla tych osób, które nie mogą pochwalić się najlepszą historią kredytową. Firma nie sprawdza bowiem BIK. Zajrzy natomiast do rejestrów dłużników, takich jak KRD, ERIF, KBIG, CreditCheck oraz BIG Infomonitor. Nie jest to więc pożyczka z komornikiem albo dla osób, które mają naprawdę poważne problemy finansowe. Ferratum jest odpowiedzialnym pożyczkodawcą i nie pożycza pieniędzy tym klientom, którzy mogą wpaść w spiralę zadłużenia.

Jak zaciągnąć pożyczkę Ferratum?

O pożyczkę Ferratum możemy wnioskować wygodnie przez stronę internetową pożyczkodawcy. Sama procedura jest krótka (trwa zaledwie kilkanaście minut) i bezproblemowa. Dodatkowo nie będą potrzebne żadne zaświadczenia, ani dodatkowe dokumenty.

Procedura pożyczkowa w firmie Ferratum:

 1. Wybór kwoty na stronie www.ferratum.pl. Za pomocą prostego suwaka możemy szybko ustawić pożądaną kwotę pożyczki oraz okres spłaty. Zapoznajmy się również z całkowitymi kosztami pożyczki Ferratum oraz formularzem informacyjnym.
 2. Rejestracja. Aby zaciągnąć pożyczkę Ferratum należy założyć swoje konto. W Ferratum logowanie do tego konta będzie możliwe tuż po rejestracji, bez zbędnych formalności.
 3. Wniosek. Wypełniamy go swoimi danymi osobistymi, adresowymi i bankowymi. Ferratum Money zapyta nas także o wysokość miesięcznych dochodów, ich rodzaj oraz wysokość miesięcznych zobowiązań.
 4. Weryfikacja. W tym celu możemy skorzystać z aplikacji Instantor, co skróci tę część zaciągania pożyczki Ferratum do zaledwie 2 minut.
 5. Decyzja pożyczkowa. Nie powinniśmy na nią czekać dłużej niż kilkanaście minut. Po tym czasie otrzymamy od Ferratum SMS lub e-mail, który poinformuj nas o decyzji.
 6. Wypłata pieniędzy.

Pożyczki Ferratum wypłacane są za pomocą platformy szybkich przelewów Trustly. Współpracuje ona z większością polskich banków, dzięki czemu prawie wszyscy klienci otrzymają pieniądze na konto już po kilku minutach od wysłania przelewu. Oczywiście, aby mieć na to szanse, należy złożyć wniosek w odpowiednim czasie. Pamiętajmy, że w Ferratum godziny pracy BOK odpowiadają godzinom rozpatrywania wniosków. Tylko wtedy mamy szansę na otrzymanie pieniędzy w 15 minut. Wnioski złożone poza tymi godzinami zostaną rozpatrzone dopiero następnego dnia roboczego.

Ferratum logowanie

W Ferratum Bank logowanie do swojego konta jest dostępne poprzez stronę internetową pożyczkodawcy. Po wejściu na stronę główną, wystarczy skorzystać z pomarańczowego przycisku „Zaloguj się”, a następnie wpisać login (numer PESEL) oraz pięciocyfrowe hasło, które otrzymaliśmy w trakcie rejestracji. Jeśli zapomnieliśmy hasła, możemy skorzystać z linku „Wygeneruj nowe hasło” – Ferratum wyśle nam nowy kod SMS-em na numer telefonu podany przy rejestracji.

W Ferratum logowanie do swojego konta umożliwia nam nie tylko zaciągnięcie pierwszej pożyczki, ale także skorzystanie z doładowania i bieżące kontrolowanie stanu spłaty zobowiązania. Poza tym uzyskujemy także dostęp do wszystkich dokumentów pożyczkowych, w tym umowy, tabeli opłat i prowizji oraz wszystkich wniosków, które składaliśmy.

Spłata pożyczki Ferratum

Pożyczki Ferratum niestety nie mogą być refinansowane, w związku z czym raty zawsze muszą być płacone w terminie. Prowadzona w Ferratum Bank windykacja może być bardzo dotkliwa i – niestety – może też mieć poważne skutki prawne. Zgodnie z prawem, pożyczkodawca może ją prowadzić na różny sposób. Dopuszczalne jest:

 • naliczanie odsetek karnych;
 • wysyłanie monitów;
 • windykacja telefoniczna;
 • sprzedanie długu zewnętrznej firmie windykacyjnej;
 • windykacja terenowa;
 • skierowanie sprawy do sądu;
 • wnioskowanie o egzekucję komorniczą;
 • wpisanie do rejestru dłużników.

W Ferratum windykacja może rozpocząć się już od pierwszego dnia po przekroczeniu okresu spłaty. Dobrze więc – jeśli wiemy już, że nie uda się oddać pieniędzy w terminie – nawiązać z Ferratum kontakt i dokładnie wytłumaczyć swoją sytuację finansową. Istnieje duża szansa, że da się naprawić ten problem, a Ferratum przychyli się do prośby o przesunięcie terminy spłaty.

W przypadku sporych zaległości, możemy ratować się także zobowiązaniem zewnętrznym. Zapraszamy do skorzystania z rankingu kredytów konsolidacyjnych – można tam znaleźć rozwiązania, za pomocą których wygodnie rozłożymy spłatę zaległości w czasie, bez ryzyka windykacji i egzekucji komorniczej.

Ferratum opinie klientów

Niestety, w firmie Ferratum forum dla pożyczkobiorców nie jest dostępne. Można jednak opisywać swoje doświadczenia z tą firmą w sekcji Ferratum Opinie. Praktyczne wskazówki oraz wrażenia, jakie pozostawiło po sobie zobowiązanie w tej firmie z pewnością pomogą innym rozsądnie wybierać pomiędzy ofertami, a także ulepszać istniejącą już ofertę firmy.

4.4/5 - (52 oddanych głosów)