Getin Bank kod swift

SWIFT/BIC Getin Bank: GBGCPLPL

Numer IBAN Getin Bank: PL + numer rachunku bankowego Twojego odbiorcy

Obecnie coraz popularniejsze jest zarobkowanie poza granicami Polski. Niezależnie od tego, czy jest to praca trwająca kilka, czy też kilkanaście miesięcy, o wiele bezpieczniejszym sposobem na zabezpieczenie pieniędzy jest przelanie ich na konto w Polsce, nie zaś trzymanie ich w gotówce. Wbrew pozorom, zlecenie przelewu środków finansowych nie kończy się jedynie na wpisaniu numeru rachunku bankowego, ale m.in. na podaniu numeru IBAN. Getin Bank umożliwia przelewanie pieniędzy z zagranicy na rachunek założony w tym banku. Wśród danych, które koniecznie trzeba będzie podać, znajduje się również kod SWIFT. Getin Bank udostępnia swój własny, indywidualny kod, którego podanie będzie niezbędne do skutecznego przelania pieniędzy w obcej walucie.

Getin Bank – IBAN

Do skutecznego przelania pieniędzy z zagranicy na konto krajowe wymagane jest podanie numeru IBAN. Getin Bank tworzy swój własny numer na tej samej zasadzie, co wszystkie inne banki. Do 26-cyfrowego numeru rachunku bankowego konieczne jest dodanie dwóch znaków, które umożliwiają zagranicznej instytucji zidentyfikowanie kraju docelowego, w którym jest konto odbiorcy przelewu. W przypadku Polski jest to kod PL, który należy dodać na samym początku numeru konta w Getin Bank. IBAN składać się będzie więc z 28 znaków. Choć to tworzenie przelewu zagranicznego jest jednakowe dla wszystkich instytucji bankowych, istnieje indywidualny kod banku Getin Bank.

Getin Bank – kod SWIFT/BIC

Jedną z najważniejszych informacji, którą należy podać przy przelewie z zagranicy, jest przypisany do Getin Bank SWIFT. Choć za granicą określony jest on mianem BIC, pytani o taki kod powinniśmy podać właśnie SWIFT. Getin Bank posiada własny, indywidualny kod, który składa się z 8 znaków, z których każda część została określona według konkretnych wytycznych. Pierwsze cztery znaki oznaczają konkretną instytucję bankową, dla której powstaje kod SWIFT. Getin Bank w dalszej kolejności ma przypisane 2 znaki, które określają kraj (PL, czyli podobnie jak w przypadku numeru IBAN). Z kolei ostatnie dwa znaki umożliwiają zlokalizowanie placówki głównej banku. Jaki jest w tym przypadku SWIFT? Getin Bank w ostatecznej formie otrzymał następujący kod: GBGCPLPL.

Getin Bank – adres do przelewu

Na podaniu IBAN oraz SWIFT nie kończy się procedura przelania pieniędzy z zagranicy. Choć informacje te są niezbędne, aby móc wykonać przelew, który będzie uwzględniał również przewalutowanie pieniędzy z obcej waluty na złotówki, dopełnienie całej procedury wymaga podania adresu siedziby głównej instytucji bankowej, w której założone jest docelowe konto bankowe. W przypadku Getin Bank adres to: 

  • Getin Noble Bank SA

  • ul. Przyokopowa 33

  • 01-208 Warszawa

Podając ten adres, dopełnimy wszelkich formalności związanych z przelewem z zagranicy. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że czas oczekiwania na wykonanie przelewu zostanie ograniczony do minimum. Pamiętać powinniśmy też o tym, że w przypadku przewalutowania pieniędzy uwzględniany będzie kurs walut z dnia zaksięgowania środków w Getin Banku. 

5/5 - (1 oddanych głosów)