Kredyty konsolidacyjne cieszą się popularnością wśród osób, które posiadają wiele zadłużeń w bankach i nie są w stanie ich terminowo spłacać. Warto mieć na uwadze fakt, że VeloBank (dawniej: GetinBank) wychodzi naprzeciw oczekiwaniom konsumentów i oferuje atrakcyjną formę konsolidacji innych pożyczek i zobowiązań na rzecz wydłużenia okresu kredytowania z niższą miesięczną ratą. Jak to jednak wygląda w praktyce? Sprawdźmy, czy rzeczywiście się opłaca.

RANKING KREDYTÓW KONSOLIDACYJNYCH >>

Kredyt konsolidacyjny VeloBank – warunki współpracy

Kredyt konsolidacyjny VeloBank udzielany jest przede wszystkim na atrakcyjnych warunkach z niskim oprocentowaniem oraz wydłużonym okresem spłaty całkowitej. Dzięki temu wiele osób zachowujących zdolność kredytową może zmniejszyć swoje miesięczne zobowiązania w jedno – w skali miesiąca mniejsze. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że konsolidacja chwilówek VeloBank nie jest możliwa. W ramach tego typu działań można tylko połączyć tylko zobowiązania, które zostały zaciągnięte w bankach takie, jak:

 • Kredyty odnawialne;
 • Debet na koncie;
 • Pożyczka gotówkowa;
 • Pożyczka ratalna;
 • I wiele innych.

Odnosząc się do dokładnych warunków, jakimi wyróżnia się kredyt konsolidacyjny VeloBank, najlepiej zobrazuje to poniższa tabela stworzona na dzień 04.12.2021 zawierająca najważniejsze informacje na temat tego zobowiązania finansowego.

Oprocentowanie 7,4%
Okres kredytowania Do 10 lat
Kwota zobowiązania Do 200 000 złotych
Dodatkowa gotówka na dowolny cel Tak
Możliwość wyboru dowolnego dnia spłaty Tak

Będąc klientem VeloBank, można w prosty sposób złożyć wniosek o konsolidację swoich kredytów na dogodnych warunkach. W ten sposób załatwianie wszelkich niezbędnych formalności jest jeszcze prostsze, niż mogłoby się wydawać. Biorąc pod uwagę warunki współpracy, ten bank wyróżnia się głównie niskim oprocentowaniem, długim okresem spłaty oraz wysoką kwotą maksymalną do uzyskania.

Inne kredyty dostępne w VeloBank

kredyt gotówkowy
kredyt hipoteczny
kredyt firmowy

VeloBank Kredyt Konsolidacyjny – kto może go wziąć?

W VeloBank kredyt konsolidacyjny może wziąć każdy, kto:

 • Wyraził zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych;
 • Nie posiadał relacji kredytowej z VeloBank w ciągu ostatnich 6 miesięcy;
 • Ma ukończone 18 lat i pełną zdolność do czynności prawnych.

Dość istotne jest także to, że aby otrzymać pozytywną decyzję w przypadku kredytu konsolidacyjnego w VeloBank, trzeba wykazać się odpowiednio wysokimi dochodami potwierdzającymi zdolność kredytową. Wpływ na decyzję banku będzie mieć także historia kredytowa. Jeśli we wpisach BIK znajdują się spore opóźnienia, mogą występować pewne problemy z przyznaniem konsolidacji przez ten bank.

To ważne! W ramach wnioskowania o konsolidację w VeloBank wystarczy osiągać dochody z tytułu umowy o pracę, zlecenie, o dzieło, emerytury, wolnego zawodu oraz zasiłku przedemerytalnego.

Jak widać, możliwości jest bardzo wiele, dlatego warto zastanowić się nad opcją ich wykorzystania w sytuacji, kiedy nie jesteśmy w stanie spłacać aktualnie zaciągniętych zobowiązań w wielu różnych instytucjach finansowych. W VeloBank konsolidacja to połączenie kilku innych kredytów w jeden z niższą ratą.

Uwaga! Takie rozwiązanie zmniejsza miesięczne koszty dla gospodarstwa domowego, ale w ogólnym rozrachunku powoduje znaczne zwiększenie odsetek koniecznych do zapłaty na rzecz banku udzielającego takiego zobowiązania.

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych jest możliwy, pod warunkiem zachowania odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej, która jest kluczowa jeśli chodzi o wysokość udzielonego finansowania.

Jak złożyć wniosek o kredyt konsolidacyjny w VeloBank?

Wniosek o kredyt w ramach konsolidacji można złożyć na dwa sposoby:

 • Osobiście w oddziale VeloBank;
 • Online, będąc klientem tej instytucji z rachunkiem bankowym.

Aby rozpocząć procedurę wnioskowania dla nowych klientów, wystarczy zapoznać się z aktualną ofertą, uzupełnić formularz kontaktowy i poczekać na kontakt ze strony banku. Doradca pomoże wybrać najlepszą opcją finansowania dla danej sytuacji oraz pokieruje całym procesem przetwarzania wniosku. W przypadku nowych klientów konieczna będzie osobista wizyta w oddziale. Trzeba mieć jednak na uwadze fakt, że kredyt dla zadłużonych osób w dużym stopniu nie będzie możliwy ze względu na brak zdolności kredytowej.

Dla osób posiadających np. rachunek bankowy w VeloBank można liczyć na opcję wnioskowania online wyróżniającej się takimi aspektami, jak:

 • Gotówka już w 15 minut na koncie;
 • Minimum formalności bez zaświadczeń;
 • Dostęp do szczegółów oferty praktycznie od ręki;
 • Możliwość negocjacji warunków finansowania.

Wybierając tę instytucję w zakresie konsolidacji, można liczyć przede wszystkim na przejrzyste warunki, prosty proces wnioskowania oraz możliwość poprawy swojej sytuacji finansowej w krótkim czasie.

Kredyt konsolidacyjnego VeloBank – dokumenty

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zaciągnięciu tego typu zobowiązania, warto sprawdzić ranking kredytów konsolidacyjnych, w ramach którego można porównać najpopularniejsze oferty pochodzące od różnych instytucji finansowych. Istotne jest to, że VeloBank znajduje się na wysokiej pozycji w rankingach ze względu na atrakcyjne warunki i nienaganne opinie na temat oferty od klientów tego banku.

Do konsolidacji pożyczek i innych zobowiązań finansowych w VeloBank potrzebne są dokumenty:

 • Potwierdzające wysokość i źródło uzyskiwanych dochodów;
 • Wyciągi bankowe;
 • Dokumentację potwierdzającą wysokość zobowiązań w innych bankach;
 • Dowód tożsamości.

To tylko podstawowa dokumentacja, która pozwala na sprawne załatwienie formalności związanych z wnioskowaniem o konsolidację kredytów. Oczywiście bank może wymagać na każdym etapie procesowania wniosku dodatkowych dokumentów, które zawsze należy bezzwłocznie dostarczyć do placówki bankowej lub przesłać je korespondencyjnie.

Czy warto zaciągnąć kredyt konsolidacyjny w VeloBank?

Zdecydowanie warto podjąć decyzję o konsolidacji kredytów w VeloBank. Takie rozwiązanie to przede wszystkim:

 • Bezpieczeństwo;
 • Ulga dla domowego budżetu;
 • Możliwość pozbycia się długów;
 • Szansa na pozyskanie dodatkowej gotówki w krótkim czasie.

Oferta tej instytucji jest bardzo atrakcyjna pod wieloma względami, dlatego warto zastanowić się nad opcją połączenia kilku zobowiązań finansowych w jedno większe, ale z niższą miesięczną ratą, co znacznie odciąży domowe finanse.

4/5 - (2 oddanych głosów)