Obecnie w Polsce kredyty hipoteczne cieszą się stale wzrastająca popularnością ze względu na lepsze zarobki osób ubiegających się o finansowanie zakupu nieruchomości do zamieszkania i nie tylko. Co warto wiedzieć o hipotece w Velo Banku (dawniej GetinBank)? Sprawdźmy najistotniejsze informacje na temat tej formy finansowania oraz szczegółowe warunki współpracy, na jakie może obecnie liczyć każdy konsument.

VeloBank kredyt hipoteczny – kto może się ubiegać o finansowanie?

Ubiegać o kredyt hipoteczny VeloBank może praktycznie każdy, kto:

 • Jest pełnoletni;
 • Ma pełną zdolność do czynności prawnych;
 • Posiada odpowiednio wysokie dochody;
 • Wykazuje dobrą historię kredytową. 

To podstawowe warunki, jakie stawia VeloBank konsumentom chcącym uzyskać finansowanie zakupu nieruchomości.

Praktycznie każdy może skorzystać z takiej oferty kredytu, jednakże ostateczna wysokość zobowiązania oraz decyzja kredytowa zależna jest od analizy finansowej przeprowadzonej przez tę instytucję. Już na etapie wnioskowania trzeba mieć na uwadze fakt konieczności przedstawienia swojej sytuacji finansowej i nie tylko.

RANKING KREDYTÓW HIPOTECZNYCH >>

VeloBankkredyt hipoteczny – jakie dokumenty trzeba dostarczyć?

Warto wiedzieć, jakie dokumenty są wymagane na etapie wnioskowania w VeloBank. Kredyt hipoteczny to długoterminowe zobowiązanie, które wymaga dokładnej analizy wnioskodawcy przez bank. Głównie z tego względu VeloBank kredyt hipoteczny udziela na preferencyjnych warunkach. Aby móc rozpocząć procedurę analizy wniosku trzeba dostarczyć takie dokumenty, jak:

 • Zaświadczenia o dochodach;
 • Uzupełniony wniosek kredytowy;
 • Wyciągi z konta bankowego;
 • Umowę ze sprzedającym nieruchomość;
 • Dokumentację techniczną nieruchomości. 

To tylko podstawowe aspekty, o jakich warto pamiętać, decydując się na współpracę z VeloBank. Hipoteka w tej instytucji najczęściej jest atrakcyjnie oprocentowana, a według informacji dostępnych w sieci wynika, że finansowanie można uzyskać już z 20% wkładem własnym w inwestycję. 

To ważne! Udając się do wybranego oddziału, trzeba koniecznie zabrać ze sobą dowód osobisty, aby konsultant mógł potwierdzić tożsamość wnioskodawcy. To niezbędny dokument potrzebny już na początkowym etapie wnioskowania o kredyt długoterminowy.

Inne kredyty oferowane przez Velo Bank

velobank kredyt gotówkowy
velobank kredyt firmowy
velobank kredyt konsolidacyjny

Ile trwa procesowanie wniosku o kredyt hipoteczny w VeloBank?

Każdy, kto chce zaciągnąć w VeloBank kredyt hipoteczny, musi uzbroić się w cierpliwość, gdyż w skrajnych przypadkach rozpatrzenie sprawy może trwać nawet kilkadziesiąt dni. Wszystko zależy jednak od indywidualnej oceny potencjalnego kredytobiorcy przez bank oraz ogólnej sytuacji finansowej lub tej dotyczącej nieruchomości.

Ważne! Wpływ na czas procesowania wniosku w VeloBank ma również aktualna ilość spraw będących w rozpatrzeniu.

Czy można jednak w jakikolwiek sposób przyspieszyć ten czas? Oczywiście, że tak. Tuż przed złożeniem wniosku, warto zadbać o:

 • Pozytywną historię kredytową;
 • Odpowiednio wysokie dochody;
 • Stałe miejsce zatrudnienia;
 • Wysoki wkład własny.

Uwzględniając powyższe aspekty, można znacznie przyspieszyć czas, w jakim VeloBank wydaje decyzję kredytową.

Kredyt hipoteczny VeloBank – opinie konsumentów

Analizując opinie dostępne w sieci, warto zauważyć, iż według pozyskanych danych dobrą decyzją jest nawiązanie współpracy z tym bankiem, a wszelkie informacje na temat tego typu zobowiązań można pozyskać na VeloBank. Infolinia. Kredyty hipoteczne to doskonała forma pozyskiwania dodatkowych środków na finansowanie zakupu nieruchomości. Według wielu konsumentów będąc klientem tej instytucji, wcześniejsza spłata hipoteki jest bardzo prosta i nie wymaga wielu formalności.

Kalkulator kredytu hipotecznego VeloBank

W przypadku VeloBank kredyt hipoteczny – kalkulator to wygodne narzędzie, które pozwala obliczyć orientacyjne koszty finansowania wraz z możliwą miesięczną ratą. Trzeba jednak pamiętać, że ostateczne warunki finansowania przedstawiane są dopiero na etapie podpisywania konkretnej umowy kredytowej, a wysokość zobowiązania może się zmieniać wraz z oprocentowaniem zmiennym. 

%

Czy warto zaciągnąć kredyt hipoteczny VeloBank? Kalkulator to pomocne narzędzie pozwalające na obliczenie opłacalności takiego rozwiązania. Biorąc jednak pod uwagę wyniki, jakie pokazuje ranking kredytów na remont oraz kalkulator kredytu hipotecznego, zdecydowanie warto nawiązać współpracę z tą instytucją finansową i cieszyć się możliwością kupna nieruchomości na kredyt.

Jak pozyskać więcej informacji na temat zaciągnięcia i spłaty kredytu hipotecznego w VeloBank?

Aby dowiedzieć się nieco więcej o szczegółowych warunkach współpracy, z bankiem można skontaktować się na kilka sposobów, a mianowicie: poprzez infolinię oraz osobiście w oddziale. Jak bardzo pomocna jest infolinia VeloBank? Kredyt hipoteczny udzielany jest na preferencyjnych warunkach zarówno klientom posiadającym rachunki bankowe w tej instytucji, jak i osobom całkowicie niezwiązanym z bankiem. Dzwoniąc jednak na infolinię, można uzyskać informację na temat:

 • Maksymalnego okresu spłaty;
 • Oprocentowania;
 • Sposobu wcześniejszej spłaty;
 • Przykładowej miesięcznej raty zobowiązania;
 • Czasu procesowania wniosku kredytowego.

Jak widać, kontakt z infolinią VeloBank niesie ze sobą możliwość pozyskania wielu informacji na temat kredytu hipotecznego. Trzeba jednak pamiętać, że ostateczne warunki współpracy bank przedstawia dopiero podczas podpisywania umowy.

Co jest konieczne do podpisania umowy w VeloBank na kredyt hipoteczny?

Aby podpisać umowę kredytową z Velo Bankiem trzeba przede wszystkim:

 • Posiadać aktualny dowód osobisty;
 • Wykazywać odpowiednio wysoką zdolność kredytową;
 • Zadbać o pozytywną ocenę BIK;
 • Poczekać na zakończenie procesu weryfikacji przez bank.

Kiedy wnioskodawca zostanie sprawdzony przez analityków i decyzja kredytowa pozostanie pozytywna, można liczyć na szybkie podpisanie umowy i wypłatę finansowania na rzecz np. dewelopera, od którego nabywany jest lokal na kredyt.

Czy warto korzystać z kredytu hipotecznego w VeloBank?

Zdecydowanie warto zastanowić się nad możliwością skorzystania z kredytu hipotecznego w VeloBank, chociażby ze względu na atrakcyjne warunki finansowania, przejrzystość oferty, długi okres spłaty i kompleksową pomoc doradców finansowych. To jednak nie wszystko, gdyż dla klientów tej instytucji przygotowano kredyty na preferencyjnych warunkach.

Oczywiście tak samo, jak w przypadku wielu innych banków trzeba liczyć się z możliwymi opóźnieniami podczas analizy wniosku kredytowego, a także wydłużonym czasem podpisania umowy ostatecznej. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość i podpisać umowę o kredyt właśnie z tym bankiem. 

Ostatecznie warunki finansowania są na tyle dobre, że pozwalają na bezkosztową wcześniejszą spłatę całkowitą zobowiązania lub częściową jego nadpłatę wraz ze zmniejszeniem miesięcznej raty, lub okresu finansowania. Uwaga! To może być kluczowe w czasach, kiedy stopy procentowe nagle szybują mocno w górę!

Podobne wpisy

5/5 - (3 oddanych głosów)