ing bank śląski iban

SWIFT/BIC ING: INGBPLPW

Numer IBAN ING: PL + numer rachunku bankowego Twojego odbiorcy

Aktywne zarobkowanie poza granicami Polski nieraz oznacza konieczność przelewania zarobionych pieniędzy na swoje krajowe konto bankowe lub na rachunki członków rodziny. W takiej sytuacji nie wystarczy jedynie wpisać 26-cyfrowego docelowego numeru rachunku bankowego, ale należy przeprowadzić odpowiednie procedury, które wprowadzone zostały na międzynarodowym rynku walutowym i finansowym. Podstawą będzie podanie odpowiedniego kodu IBAN. ING Bank Śląski stosuje się do tych zasad i umożliwia proste i szybkie przelanie interesującej nas kwoty pieniędzy. Oprócz wymaganego przez ING IBAN koniecznie będziemy musieli podać również indywidualny kod banku ING.

ING Bank Śląski  – IBAN

Najbardziej podstawową informacją, którą zawrzeć musimy przy wykonywaniu przelewu zagranicznego jest właściwie zapisany numer IBAN. ING pod tym względem nie odbiega od innych banków i do stworzenia tego numeru wymaga jedynie dodania 26-cyfrowego numeru rachunku bankowego dwóch znaków, które identyfikują państwo, w którym założone jest konto docelowe. Zdecydowanie dobrą informacją jest to, że poszukiwania tego numeru nie są trudne. Jeśli więc zadajemy sobie pytanie, odnośnie do prawidłowego numeru IBAN (ING!), gdzie znaleźć informacje o tym numerze, nie musimy wydłużać naszych poszukiwań. Wystarczy jedynie, że na początku wpisywanego numeru rachunku bankowego wpiszemy „PL” i otrzymamy pożądany przez nas 28-znakowych numer IBAN. ING posiada jednak pewien specyficzny kod, który koniecznie musimy podać w określonej sytuacji.

ING Bank Śląski – kod SWIFT/BIC

Mowa oczywiście o przypisanym dla każdego banku indywidualnym kodzie SWIFT/BIC. W Polsce stosuje się określenie SWIFT, choć poza granicami kraju zostaniemy zapytani o przypisany dla ING BIC. Nie musimy się tym niepokoić, gdyż jest to po prostu dokładnie ten sam kod, co numer SWIFT. ING Bank Śląski posiada 8-znakowy kod, choć w przypadku niektórych banków na arenie międzynarodowej można spotkać się z przypisanymi 11 znakami. Na przypisany do ING kod SWIFT składają się cztery znaki, które są unikalnym oznaczeniem tego banku. Kolejne dwa znaki są uniwersalnym określeniem państwa, w którym znajduje się ten bank (w tym przypadku jest to PL). Ostatnie dwa znaki umożliwiają zidentyfikowanie lokalizacji placówki głównej banku.  Kod SWIFT ING to: INGBPLPW.

ING Bank Śląski – adres do przelewu

Wiemy już jak podać właściwy dla ING IBAN, a także znamy indywidualny kod SWIFT, ale na tym nie kończy się zakres informacji, które musimy uwzględnić przy wykonywaniu przelewu z zagranicy na konto założone w ING Banku Śląskim. Ostatnią taką informacją jest właściwy dla ING adres siedziby głównej banku. Jest to w szczególności wymagane przy chęci wykonania transferu finansowego, w którym dojdzie do jednoczesnego przewalutowania środków z obcej waluty (np. z euro lub funtów) na złotówki. W takim przypadku podanie wszystkich tych informacji gwarantuje nam szybkie i sprawne wykonanie przelewu. Odpowiedni adres, który musimy wpisać to: 

  • ING Bank Śląski S.A.

  • ul. Sokolska 34

  • 40-086 Katowice

5/5 - (1 oddanych głosów)