kod swift inteligo

SWIFT/BIC Inteligo: BPKOPLPW

Numer IBAN Inteligo: PL + numer rachunku bankowego Twojego odbiorcy

Coraz popularniejsze jest podejmowanie się pracy zarobkowej poza granicami Polski. Zazwyczaj jest to praca okresowa, a same osoby pracujące regularnie wracają do kraju lub mają tu rodzinę. Wtedy decydują się na stałe wspieranie najbliższych, co najczęściej przebiega poprzez zapewnienie im stałego dochodu w postaci przelewów z zagranicy. Wbrew pozorom wykonanie przelewu z zagranicy, tym bardziej w obcej walucie, nie jest takie proste, jak mogłoby się to wydawać. Konieczne jest podanie kilku informacji, które stanowią podstawę transakcji w międzynarodowej bankowości. To samo dotyczy nas również wtedy, gdy musimy podać kod banku Inteligo. Jakie więc dane należy przekazać i dlaczego są tak ważne?

Inteligo – IBAN

Najbardziej podstawową informacją jest właściwy kod IBAN. To dzięki niemu możliwe jest precyzyjne określenie, kto jest odbiorcą naszego przelewu. Stworzenie tego numeru jest niezwykle proste. Do tego potrzebujemy znać oczywiście 26-cyfrowy numer rachunku konta docelowego. Wtedy wystarczy, że na początku dodamy oznaczenie PL, które wskazuje na to, że krajem docelowym jest właśnie Polska. W efekcie otrzymamy 28-znakowy numer, który określa się mianem IBAN. Jednak na tym nie kończą się informacje, które musimy dokonać przy przygotowaniu przelewu. W celu poprawnego przeprowadzenia procedury musimy znać również właściwy dla Inteligo kod SWIFT.

Inteligo – SWIFT/BIC

Wykonywanie przelewów z zagranicy wymaga podania przez nas charakterystycznego ciągu znaków, które tworzą tzw. kod SWIFT Inteligo ma indywidualny numer, który został mu przypisany w ramach uczestniczenia w międzynarodowej bankowości. Tu warto pamiętać, że kod ten w Polsce nazywa się SWIFT, ale poza granicami kraju spotkamy się z określeniem BIC. Inteligo ma przypisany 8-znakowy kod. Pierwsze cztery znaki oznaczają indywidualne oznaczenie wskazanej instytucji bankowej. Kolejne dwa znaki oznaczają kraj (stąd PL w przypadku Polski). Ostatnie dwa znaki pomagają w określeniu lokalizacji głównej placówki banku, w którym znajduje się konto docelowe. Wszystkie te informacje znacząco upłynniają cały proces przelewu środków pieniężnych. Jaki jest więc posiadany przez Inteligo BIC/SWIFT? Jest to: BPKOPLPW

Inteligo – adres do przelewu

Ostatnią informacją, którą musimy przekazać, jest adres Inteligo do przelewów. W tym miejscu wskazujemy siedzibę główną interesującej nas instytucji bankowej. W przypadku Inteligo jest to: 

  • Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna

  • ul. Sienkiewicza 12/14

  • 00-944 Warszawa

5/5 - (1 oddanych głosów)