Nawet osoby zatrudnione w zagranicznej firmie i osiągające wyższe dochody, mogą mieć problemy finansowe. Trudna sytuacja zmusza nas do ruszenia oszczędności. Ale co w sytuacji, gdy odłożone środki nie wystarczają lub nie udało nam się zgromadzić grosza na czarną godzinę? W takim przypadku możemy szukać pomocy w bankach lub w firmach pozabankowych oferujących kredyt gotówkowy dla osób pracujących za granicą. Jest to specjalna pożyczka, skierowana właśnie do zatrudnionych w obcym kraju lub pracujących zdalnie w firmie zagranicznej. Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać potrzebne pieniądze? Pożyczki dla pracujących za granicą to dość specyficzne zobowiązanie. Warto poznać wszystkie ważne kwestie z nimi związane.

Kasa Stefczyka
RRSO7,23 %
Oprocentowanie 6,23 %
Kwotado 160 000 zł
Ocena9/10
Smartney
RRSO24,48 %
Oprocentowanie 15,75 %
Kwotado 60 000 zł
Ocena10/10
Santander
RRSO10,13 %
Oprocentowanie 7,2 %
Kwotado 35 000 zł
Ocena9/10
Velobank
RRSO8,3%
Oprocentowanie 7,99%
Kwotado 200 000 zł
Ocena7/10
AliorBank
RRSO9,02 %
Oprocentowanie 7,19 %
Kwotado 200 000 zł
Ocena8/10
BNP Paribas
RRSO13,75 %
Oprocentowanie 7,2 %
Kwotado 200 000 zł
Ocena8/10
Pekao
RRSO10,88 %
Oprocentowanie 6 %
Kwotado 200 000 zł
Ocena9/10
City Handlowy
RRSO9,65 %
Oprocentowanie 6,99 %
Kwotado 150 000 zł
Ocena8/10
PKO miniratka
RRSO13,77 %
Oprocentowanie 7,2 %
Kwotado 170 000 zł
Ocena8/10

Kredyt dla pracujących za granicą Czym dokładnie jest pożyczka dla osób pracujących za granicą?

W Polsce nie zawsze możemy liczyć na optymalne zarobki, które zapewnią nam godny byt. Minimalna krajowa, mimo że jest podnoszona, wciąż nie starcza na utrzymanie nas i naszych rodzin. Często z powodu zbyt niskiego poziomu życia, Polacy decydują się na pracę za granicą. Taki sposób jest coraz popularniejszy wśród młodych. Chcą oni mieć „lepszy start”, a pierwsze kroki na rynku pracy nie ułatwiają tego zadania. Niekiedy jednak zdarza się, że zagraniczne zatrudnienie również nie wystarcza na nasze potrzeby. Jeszcze trudniej jest, gdy na naszej drodze pojawiają się niespodziewane wydatki. Kojarzysz sytuację, gdy musisz liczyć każdy grosz na życie? Potrzebujesz środków na leczenie, zakup auta, zapłatę rachunków, zaległy dług? Szukając pieniędzy na wymarzony urlop, warto sprawdzić ranking pożyczek na wakacje. Ale co w sytuacji, gdy masz inne cele, na które nie udało Ci się odłożyć? Jeśli pracujesz w firmie zagranicznej, rynek otwiera przed Tobą nowe drogi. Dostępna jest np. pożyczka dla pracujących za granicą, którą możesz zaciągnąć niemal od ręki.

Takie zobowiązanie to nic innego jak klasyczny kredyt gotówkowy. Dla pracujących za granicą warunki są jednak nieco inne niż w przypadku wykonujących pracę w Polsce. Świetnie, jeśli masz stabilne zatrudnienie, a Twoje dochody nie są przeciętne. Jednak to nie wszystko. U osób pracujących w firmie zagranicznej inaczej oblicza się zdolność kredytową. Nie oznacza to, że pożyczki dla pracujących za granicą są ciężkie do zdobycia. Wystarczy spełnienie kilku określonych wymogów, a cały proces jest dość łatwy i szybki.

Jakie warunki spełnić, aby dostać środki z pożyczki dla pracujących za granicą?

Niezbędna jest umowa o pracę lub kontrakt podpisany z zagraniczną firmą, w której jesteś zatrudniony. Ważne, aby Twoja wypłata była płynna i stabilna. Oznacza to, że najlepiej, aby była na stałym poziomie, a nie zależna od zlecenia, którego się podejmujesz. Jeśli jednak pracujesz nieregularnie, nie jest to przeszkodą, aby dostać kredyt gotówkowy dla osób pracujących za granicą. Wówczas liczy się wysokość Twoich dochodów i to, ile wydajesz co miesiąc na utrzymanie. Przede wszystkim firmy biorą pod uwagę różnicę pomiędzy tymi dwoma wartościami. Jeśli „wolna kwota”, która pozostaje Ci na inne wydatki nie jest zbyt niska, otrzymasz taką pożyczkę. Najważniejsze, aby wystarczyła na comiesięczną spłatę raty kredytowej.

Ponadto, do wniosku konieczne jest posiadanie takich dokumentów jak:

  • Ważny dokument tożsamości – zasadniczo wymaga się dowodu osobistego, ale niektóre banki akceptują też paszport.
  • Umowa lub kontrakt z zagraniczną firmą – kontrakt musi trwać minimum pół roku i obowiązywać na czas nieokreślony lub co najmniej przez 2 kolejne lata.
  • Zaświadczenie o zarobkach od pracodawcy.
  • Deklaracja podatkowa za ostatni rok z zagranicznego urzędu skarbowego, właściwego dla kraju, w którym się rozliczasz.
  • Raport historii kredytowej – musi być pobrany z instytucji odpowiadającej polskiemu BIK-owi, właściwej dla miejsca zatrudnienia. Przykładowo, w Niemczech jest to SCHUFA, a w Anglii Experian.

W przypadku kredytu opiewającego na wyższe kwoty lub kredytu hipotecznego, niezbędne są także dokumenty związane z nieruchomością. Wszystkie te muszą być przetłumaczone na język polski przez tłumacza przysięgłego. Standardowy kredyt gotówkowy dla pracujących za granicą do 20 000 zł nie wymaga udostępniania dużej ilości dokumentów.

Kredyt gotówkowy dla osób pracujących za granicą bez stałego adresu w Polsce

Co w sytuacji, gdy od lat żyjesz na co dzień w obcym kraju i nie masz ważnego dowodu? Jeśli nie mieszkasz w Polsce, a praca wymaga od Ciebie stałego pobytu za granicą, możesz szukać alternatywy dla kredytu. Przyda się tutaj pożyczka dla osób pracujących za granicą online. Tego typu oferty znajdziesz w firmach pozabankowych i są dostępne niemal na wyciągnięcie ręki. Zobowiązania są udzielane w oparciu o uproszczone zasady, a na pieniądze mogą liczyć niemal wszyscy. Warunkiem jest stały dochód i polskie konto w banku, na które dostaniesz środki. 

Jak znaleźć najlepsze pożyczki dla pracujących za granicą?

Opłacalna pożyczka dla osób pracujących za granicą to taka, która cechuje się kilkoma podstawowymi elementami. Istotne jest RRSO – im niższe, tym mniej zapłacisz ogólnego kosztu kredytu. Jeśli więc zależy Ci na tym, aby w ogólnym rozrachunku wydać jak najmniej, wybierz pożyczkę z niską Roczną Stopą Oprocentowania. Z kolei, gdy chcesz, aby miesięczne koszty były mniejsze, lepiej jest poszukiwać ofert z dłuższym czasem kredytowania, co daje niższą ratę. W tym przypadku całkowity koszt kredytu będzie wyższy, ale zostanie on rozłożony na dogodną dla Ciebie liczbę rat. W związku z tym spłata pożyczki dla pracujących za granicą powinna przebiec bez przeszkód finansowych. 

W znalezieniu najkorzystniejszej oferty pomoże Ci ranking kredytów dla pracujących za granicą. Takie zestawienie zawiera najlepsze na rynku pożyczki z atrakcyjnymi warunkami. Porówna za Ciebie wymogi formalne i koszty, jakie musisz zapłacić, zaciągając zobowiązanie. Wystarczy, że wybierzesz kredyt dla pracujących za granicą z pierwszych miejsc rankingu, a zyskasz pewność, że nie zaburzysz znacznie budżetu. Pamiętaj, że przedstawione warunki są orientacyjne i to, jakie otrzymasz ostatecznie, zależy od Twojej zdolności kredytowej. 

5/5 - (1 oddanych głosów)