Firmowy kredyt hipoteczny to coraz częściej wykorzystywana forma finansowania zakupu budynku na cele biurowe lub przemysłowe. Zasady udzielania finansowania są podobne, jak dla kredytu hipotecznego dla osób prywatnych. Sprawdź naszą listę banków, gdzie udzielane są firmowe kredyty na zakup lub budowę nieruchomości i wybierz najkorzystniejszą ofertę.

PKO
RRSO9,48 %
Oprocentowanie 7,66 %
Kwotaindywidualna
Ocena9/10
CityHandlowy
RRSO9,25 %
Oprocentowanie 8,88 %
Kwotado 3 000 000 zł
Ocena8/10
Pekao
RRSO9,61 %
Oprocentowanie 8,84 %
Kwotado 300 000 zł
Ocena8/10
Expander
RRSOod 9 %
Oprocentowanie od 7 %
Kwotado 1 000 000 zł
Ocena7/10

Kredyt hipoteczny dla firmNa czym polegają kredyty hipoteczne dla firm?

Osoby prowadzące działalność często są zmuszone do zakupu lokalu użytkowego na potrzeby firmowe. Niestety, wiąże się to z koniecznością posiadania wysokich sum, a nie zawsze jesteśmy w stanie z własnych oszczędności wyłożyć aż tak dużo pieniędzy. Z pomocą przychodzą kredyty hipoteczne dla nowych firm, dzięki którym możemy uzyskać potrzebną gotówkę. Tego typu zobowiązania co prawda nie są tak popularne jak pożyczki dla osób fizycznych, jednak nadal możemy znaleźć je w ofertach wielu banków.

Taki kredyt działa bardzo podobnie jak klasyczne zobowiązania udzielane prywatnym konsumentom. Również w tym przypadku klient otrzymuje ustaloną kwotę na pokrycie wydatków związanych z pozyskaniem lokalu, a hipoteka zostaje ustanowiona na rzecz instytucji bankowej. Następnie zobowiązanie musi być spłacane w ratach kapitałowo-odsetkowych według harmonogramu do upłynięcia określonego terminu kredytowania.

Kto dostanie firmowy kredyt hipoteczny?

Podobnie jak w przypadku tradycyjnych kredytów mieszkaniowych dla klientów fizycznych, również w sytuacji kredytu dla przedsiębiorstw, niezbędne jest posiadanie odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej. Jest ona badana na podstawie kilku czynników i każdy bank może inaczej podchodzić do tej kwestii. Jednak w przypadku działalności, najczęściej brane są pod uwagę takie elementy jak:

— Historia kredytowa w BIK — najlepiej, aby ocena historii kredytowej była pozytywna, jednak w zależności od kwoty, możliwe jest udzielenie kredytu przez bank wtedy, gdy scoring jest neutralny. Z kolei, jeśli firma otrzyma raport z negatywną opinią, szanse na wsparcie finansowe są wręcz zerowe. Wówczas możemy starać się jedynie o pożyczkę w firmie pozabankowej.

 Czas prowadzenia firmy — Banki wymagają prowadzenia działalności minimum przez 12 miesięcy lub 24 miesiące. Czas ten jest uzależniony od wysokości kredytu, o jaki wnioskujemy.

 Obroty firmowe — Często zdarza się, że kredytodawca wymaga od klienta obrotów w określonej wysokości minimalnej. Niezbędne okazuje się wówczas przygotowanie odpowiednich dokumentów do kredytu hipotecznego dla firm, czyli np. ksiąg rachunkowych.

Jakie wydatki pokryjemy z kredytu hipotecznego dla firm?

Kredyt hipoteczny dla firm jest udzielany przez banki na konkretne cele. Dzięki pozyskanym środkom możemy sfinansować wyłącznie cele związane z prowadzeniem działalności oraz nieodłącznie dotyczące wydatków nieruchomościowych. Oznacza to, że pieniądze możemy przeznaczyć na zakup lokalu usługowego, hali produkcyjnej, biurowca, magazynu i innych tego typu nieruchomości. Warto wiedzieć, że firmowy kredyt hipoteczny jest udzielany niezależnie od tego, czy chcemy pozyskać lokal do użytku własnego, czy planujemy jego wynajęcie.

Środki z takiego zobowiązania mogą zostać jednak wydane nie tylko na zakup, ale także na budowę nieruchomości. Dotyczy ona nie tylko postawienia od podstaw np. gmachu firmowego, ale także odbudowy, remontu, czy też rozbudowy lokalu. Firmowe kredyty hipoteczne są również udzielane przedsiębiorcom potrzebującym środków na spłatę innego zobowiązania hipotecznego, a nawet w celu pokrycia VAT-u dotyczącego zakupu albo wybudowania lokalu firmowego.

Jak znaleźć korzystny firmowy kredyt hipoteczny?

W wyborze rozsądnej oferty pomoże nam porównywarka kredytów hipotecznych, w której znajdziemy wszystkie niezbędne informacje. Między innymi dowiemy się, jakie banki posiadają aktualnie najlepsze warunki i jakich kosztów możemy się spodziewać w związku z zaciągnięciem takiej pomocy. Jeśli interesuje nas opłacalny kredyt hipoteczny dla firm, kalkulator to kolejne doskonałe narzędzie, w którym ekspresowo sprawdzimy wysokości wszystkich opłat wynikających z podpisania umowy z poszczególnymi bankami. Kalkulator kredytu hipotecznego dla firm wyświetli takie informacje jak wysokość raty, RRSO, oprocentowania oraz ewentualne prowizje czy marże.

Podobne wpisy

5/5 - (1 oddanych głosów)