W życiu niemalże każdego z nas przychodzi taka sytuacja, gdy potrzebujemy wsparcia finansowego. Nie zawsze jesteśmy w stanie pożyczyć pieniądze od bliskich lub samodzielnie odłożyć gotówkę. Wówczas szukamy pomocy w instytucjach finansowych, np. w bankach. One jednak wymagają od nas zdolności kredytowej na odpowiednim poziomie. 

Kasa Stefczyka
RRSO7,23 %
Oprocentowanie 6,23 %
Kwotado 160 000 zł
Ocena9/10
Smartney
RRSO16,94 %
Oprocentowanie 15,75 %
Kwotado 150 000 zł
Ocena10/10
Santander
RRSO10,13 %
Oprocentowanie 7,2 %
Kwotado 35 000 zł
Ocena9/10
Velobank
RRSO8,3%
Oprocentowanie 7,99%
Kwotado 200 000 zł
Ocena7/10
AliorBank
RRSO9,02 %
Oprocentowanie 7,19 %
Kwotado 200 000 zł
Ocena8/10
BNP Paribas
RRSO13,75 %
Oprocentowanie 7,2 %
Kwotado 200 000 zł
Ocena8/10
Pekao
RRSO10,88 %
Oprocentowanie 6 %
Kwotado 200 000 zł
Ocena9/10
City Handlowy
RRSO9,65 %
Oprocentowanie 6,99 %
Kwotado 150 000 zł
Ocena8/10
PKO miniratka
RRSO13,77 %
Oprocentowanie 7,2 %
Kwotado 170 000 zł
Ocena8/10

Jeśli nadal spłacamy długi lub nasze dochody nie są zbyt wysokie, nie otrzymamy wsparcia w banku. Co w takim przypadku? Wystarczy znaleźć kredyt na pit, który udzielają firmy pozabankowe. Tego typu zobowiązanie jest dostępne nawet dla zadłużonych ze złą historią w BIK. Czym charakteryzuje się pożyczka na pit i jak ją zaciągnąć?

pożyczka na piKredyt na pit – jakie warunki musimy spełnić?

Jak sama nazwa wskazuje, pożyczka na pit przez internet, to zobowiązanie, którego zabezpieczeniem jest deklaracja podatkowa. Najczęściej pożyczkodawca wymaga od nas dołączenia do wniosku zeznania PIT z poprzedniego roku, czego celem jest potwierdzenie naszych dochodów. Tego typu formalności są niezbędne w celu zaciągnięcia wysokiej kwoty kredytu, który jest niedostępny dla nas w banku z powodu niskiej zdolności kredytowej. 

Takie zobowiązanie to nic innego jak swego rodzaju pożyczka dla zadłużonych, ale nie tylko. Oferty tzw. parabanków są skierowane także do emerytów i rencistów, osób na zasiłku, rodziców pobierających 500 plus, klientów pracujących dorywczo lub na umowę cywilnoprawną. Wszystkie takie osoby nie mogą liczyć na kredyt w banku z powodu zbyt niskich dochodów i negatywnie wpływających na zdolność kredytową. 

Warunki, które musimy spełnić, wnioskując o kredyt na pit dla zadłużonych:

— Pełnoletność lub 21 rok życia;

— Ważny dokument tożsamości, najlepiej dowód osobisty;

— Stały dochód;

— Poprawnie wypełniony wniosek o pożyczkę;

— Potwierdzona deklaracja za poprzedni rok podatkowy.

Jak znaleźć kredyt gotówkowy na pit – pożyczka na pit 2024

Szukając atrakcyjnej oferty pożyczki na weekend korzystnych warunków ekspresowego wsparcia finansowego, najczęściej zależy nam na czasie. Aby ułatwić sobie proces poszukiwania opłacalnego kredytu, warto skorzystać z darmowych rankingów online. Takie narzędzia pozwolą nam na szybkie znalezienie najlepszych na rynku ofert, proponowanych przez firmy pozabankowe. Możemy liczyć w nich na ekspresową pomoc finansową, z której pieniądze trafią na nasze konto nawet następnego dnia, lub zostaną wypłacone w gotówce. Wystarczy złożyć wniosek przez internet i dołączyć deklarację podatkową, potwierdzoną przez Urząd Skarbowy. Formularz zostanie rozpatrzony jeszcze tego samego dnia, a my otrzymamy decyzję kredytową. 

Ważne!

Ranking pożyczek na pit pozwoli nam także sprawdzić wszystkie koszty kredytu, m.in. wysokość raty, oprocentowanie, RRSO, czy też dodatkowe opłaty. Pamiętajmy, aby sprawdzać, czy aktualnie są dostępne oferty bez prowizji, dzięki którym zmniejszymy koszty kredytowe. Dodatkowo, wiele firm umożliwia zaciągnięcie pierwszej pożyczki za darmo. Wówczas spłacamy dokładnie tyle, ile nam pożyczono, bez odsetek i innego rodzaju opłat. 

Oceń artykuł