Czy podpisanie umowy kredytu na rok jest w ogóle możliwe? Oczywiście, że tak! Wiele instytucji bankowych i pozabankowych umożliwia zaciągnięcie zobowiązania z okresem spłaty na 12 miesięcy w kwocie do kilkudziesięciu tysięcy złotych.Poniżej znajdziesz listę banków i firm pożyczkowych, które umożliwiają zaciągnięcie takiego zobowiązania finansowego.

Kasa Stefczyka
RRSO7,23 %
Oprocentowanie 6,23 %
Kwotado 160 000 zł
Ocena9/10
Smartney
RRSO16,94 %
Oprocentowanie 15,75 %
Kwotado 150 000 zł
Ocena10/10
Santander
RRSO10,13 %
Oprocentowanie 7,2 %
Kwotado 35 000 zł
Ocena9/10
Velobank
RRSO8,3%
Oprocentowanie 7,99%
Kwotado 200 000 zł
Ocena7/10
AliorBank
RRSO9,02 %
Oprocentowanie 7,19 %
Kwotado 200 000 zł
Ocena8/10
BNP Paribas
RRSO13,75 %
Oprocentowanie 7,2 %
Kwotado 200 000 zł
Ocena8/10
Pekao
RRSO10,88 %
Oprocentowanie 6 %
Kwotado 200 000 zł
Ocena9/10
City Handlowy
RRSO9,65 %
Oprocentowanie 6,99 %
Kwotado 150 000 zł
Ocena8/10
PKO miniratka
RRSO13,77 %
Oprocentowanie 7,2 %
Kwotado 170 000 zł
Ocena8/10

Co to jest kredyt na 12 miesięcy?

Jak wskazuje sama nazwa, kredyt na rok to zobowiązanie udzielane z 12-miesięcznym terminem spłaty. Jest to okres, który umożliwi nam rozłożenie pożyczonej kwoty na dogodne raty, a tym samym nie zaburzy zbytnio naszego budżetu domowego. Kredyt gotówkowy na 12 miesięcy jest udzielany już od 1000 zł do nawet 10 000 zł na dowolne cele, przez niemalże wszystkie banki na rynku. Tego typu oferta jest skierowana do osób poszukujących ekspresowego wsparcia finansowego, które nie chcą dopełniać wielu formalności i jeździć z banku do banku w celu dostarczania masy dokumentów. Jak wskazuje ranking kredytów gotówkowych, większość instytucji przyznaje środki przez internet po weryfikacji elektronicznego wniosku.

Kredyt na rokNa co przeznaczymy kredyt gotówkowy na 12 miesięcy?

Z racji tego, że kredyt gotówkowy na rok nie jest zobowiązaniem celowym, nie musimy obawiać się weryfikacji naszych wydatków przez bank. Otrzymana w ramach takiej pożyczki kwota może być wówczas przeznaczona na cokolwiek chcemy, a kredytodawca nie wymaga nawet wskazywania celu, na który potrzebujemy gotówki. Środki wydamy na różnego rodzaju wydatki, w zależności od potrzeb, a bank nie będzie w to ingerował. Jest to podstawowa kwestia odróżniająca kredyt gotówkowy na 12 miesięcy od zobowiązań celowych, np. hipotecznych. Dodatkowo, aby otrzymać taką pomoc finansową, nie musimy spełniać aż tak surowych wymogów. Wystarczy stabilna sytuacja materialna, czyli płynne dochody i brak długów.

Jakie warunki spełnić, aby dostać kredyt przy umowie na rok?

Tego typu zobowiązanie nie jest udzielane w bardzo wysokich kwotach, a roczny okres spłaty nie jest aż tak długi jak np. gdy zaciągamy kredyt hipoteczny. Z tego też powodu, banki wymagają podstawowych warunków, na podstawie których udzielają kredytu na rok.

Niezbędne wymogi to:

 • Polskie obywatelstwo;
 • Stały adres zamieszkania;
 • Ważny dowód osobisty;
 • Stały dochód (akceptowane są różne źródła);
 • Brak długów;
 • Dobra historia kredytowa w BIK.

Powyższe czynniki wpływają na naszą zdolność kredytową. Jej wysokość jest uzależniona przede wszystkim od comiesięcznych dochodów i wydatków. Nie bez znaczenia jest jednak scoring w BIK, który jest weryfikowany przez bank na podstawie pobranego raportu. Pamiętajmy, że banki mogą wymagać różnej zdolności kredytowej, w zależności od kwoty, o którą wnioskujemy. Najłatwiej będzie nam zaciągnąć kwotę 1000 zł, czy też kredyt 2000 na rok. Taka wysokość zobowiązania nie wymaga od banku dodatkowych zabezpieczeń i nie powoduje wysokiego ryzyka.

Kredyt 10000 na rok

Zdarza się, że potrzebujemy sporego wsparcia finansowego, gdy nasze wydatki stale się mnożą, a my nie mamy oszczędności. Możemy wówczas wnioskować o kredyt 10000 na rok. Pamiętajmy jednak, że takie zobowiązanie będzie wymagać od nas stabilnej sytuacji finansowej. Banki udzielając wyższych kwot, skrupulatnie sprawdzają potencjalnych kredytobiorców. Musimy również sprawdzić, czy miesięczna rata nie będzie dla nas zbyt wysoka przy takiej kwocie. Może zdarzyć się, że lepszym wyborem okaże się kredyt z dłuższym terminem. Warto wówczas włączyć kalkulator kredytu gotówkowego, który wskaże nam wysokość wszystkich kosztów. Sprawdzimy w nim takie kwestie jak: miesięczna rata, oprocentowanie, Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, prowizje itp.

Kredyt 2000 na rok

Aby dostać kredyt przy umowie na rok w kwocie 2000 zł, nie musimy spełniać surowych warunków. Podstawową kwestią jest dochód umożliwiający terminową spłatę rat. Brana jest pod uwagę jego wysokość, ale także źródło. Jednak w przypadku takiej kwoty, czy też zobowiązania typu kredyt 3000 na rok, kredytodawcy akceptują różne źródła dochodu. Są to:

 • Umowa o pracę (również na czas nieokreślony, jednak w przypadku umowy wygasającej przed upływem terminu spłaty, niezbędna jest promesa);
 • Umowy cywilnoprawne (Zlecenie i o dzieło);
 • Emerytura i renta;
 • Działalność gospodarcza;
 • 500 plus;
 • Środki z najmu nieruchomości;
 • Innego rodzaju świadczenia i zasiłki;
 • Inny stały dochód.

Kredyt 5000 na rok

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku kredytu w wysokości 5000 zł na rok. Również takie zobowiązanie nie będzie wymagało od nas dużych dochodów, ale dla banku liczy się, że mamy płynność finansową i nie jesteśmy zadłużeni. Pamiętajmy, że kredyt 5000 na rok jest udzielany wyłącznie osobom z dobrą historią w BIK. Jeśli więc kredytodawca zauważy opóźnienia w płatnościach rat poprzednich kredytów, może odmówić udzielenia pożyczki.

5/5 - (1 oddanych głosów)