swift banku millennium

SWIFT/BIC Millennium: BIGBPLPW

Numer IBAN Millennium: PL + numer rachunku bankowego Twojego odbiorcy

Wykonując przelewy zagraniczne lub dokonując wpłat właśnie z zagranicy, koniecznie należy stosować się do międzynarodowych rozwiązań, które umożliwiają sprawne i stosunkowo szybkie przeprowadzenie całej procedury. W tym celu należy skorzystać z kilku dostępnych kodów. Wśród nich znaleźć można m.in. kod SWIFT. Millennium posiada własny, indywidualnie ustalony kod. W przypadku wykonywania przelewów walutowych z zagranicy konieczne będzie podanie nie tylko wskazanego przez Millennium SWIFT, ale i odpowiedniego identyfikatora IBAN. Do podania konieczny będzie również wskazany przez bank Millennium adres, jeśli odbiorcą przelewu jest klient tego właśnie banku. Czym jednak wyróżniają się te dane i dlaczego właśnie one są wymagane przez międzynarodowe organizacje bankowe?

Millennium bank IBAN

Kod IBAN to międzynarodowy ciąg 28 znaków. Pierwsze dwa znaki to litery umożliwiające identyfikację kraju, w którym założony jest rachunek bankowy konkretnej instytucji bankowej. W przypadku Polski jest to kod PL. Kolejne 26 znaków, które tworzy w banku Millennium IBAN, to numer rachunku bankowe przypisany do odbiorcy naszego przelewu. Tego typu kod jest wystarczający przy dokonywaniu wpłaty w złotówkach. Jeśli jednak dokonujemy przelewu np. w euro bądź chcemy dokonać przewalutowania określonej kwoty, kod banku Millennium powinien uwzględniać nie tylko numer IBAN, ale i kod SWIFT/BIC. 

Millennium bank SWIFT

Czym zatem jest kod SWIFT? Jest to indywidualny numer, który umożliwia identyfikację konkretnej instytucji bankowej, który swoje zastosowanie znajduje w obrocie międzynarodowym, a zwłaszcza w obrocie walutami innymi niż złotówka lub w przewalutowaniu przelewów na złotówki. Podobny kod posiada również Bank Millennium. Swift  to określenie stosowane w Polsce, choć w pozostałych krajach stosuje się określenie: Bank Identifier Code, czyli BIC. Millennium posiada ośmioznakowy kod, który w połączeniu z kodem IBAN umożliwia proste wykonanie przelewu zagranicznego. W przypadku niektórych banków możemy się spotkać z sytuacją, że SWIFT składa się z 11 znaków, a wtedy ostatnie trzy znaki odpowiadają kodowi oddziału. Jeśli chodzi o kod banku Millennium, wymóg ten nie obowiązuje.

Millennium bank adres do przelewu

W przypadku wykonywania przelewu walutowego z zagranicy istotne jest podanie szeregu danych, które wynikają z międzynarodowych wytycznych. Obok kodów SWIFT/BIC i IBAN konieczne jest podanie adresu banku, w którym swój rachunek ma odbiorca przelewu. Co zatem powinniśmy wpisać, jeśli odbiorca naszego przelewu walutowego przekazał nam informację, że konto to obsługuje bank Millennium? Adres, który powinniśmy wpisać w takiej sytuacji to:

  • Bank Millennium S.A.

  • ul. Stanisława Żaryna 2A

  • 02-593 Warszawa

Po wpisaniu tego adresu, jako uzupełnienia dla wcześniejszych kodów, będziemy mieć pewność, że przelew walutowy z zagranicy zostanie przeprowadzony zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi standardami. W efekcie będziemy mieli pewność, że przewalutowanie środków będzie zgodne z kursem waluty widniejącej w dniu zaksięgowania przelewu.

5/5 - (2 oddanych głosów)