Neobank swift

SWIFT/BIC Neobank: GBWCPPPL

Numer IBAN Neobank: PL + numer rachunku bankowego Twojego odbiorcy

Wykonanie przelewu z zagranicy nieraz stanowić może wiele trudności. Najczęściej wynika to z tego, że nie mamy świadomości, jakie informacje należy podać. Kiedy tylko przekonamy się, że wystarczy podać kilka prostych danych, całość procesu okazuje się niezwykle prosta, a nawet przyjemna. Co więc warto wiedzieć, jeśli interesuje nas przekazanie środków pieniężnych na konto bankowe w Neobank?

Neobank – IBAN

Podstawową informacją, którą powinniśmy podać jest właściwy dla Neobank IBAN. Numer ten powstaje w niezwykle prosty sposób. Do standardowego 26-cyfrowego rachunku odbiorcy przelewu musimy dostać oznaczenie PL, które określa kraj docelowy, czyli Polskę. W efekcie otrzymujemy IBAN. Neobank dzięki temu w prosty sposób określi, do kogo mają trafić wskazane środki.

Neobank – SWIFT

Drugą informacją, którą koniecznie musimy podać, jest indywidualny kod, który posiada Neobank. SWIFT, bo to o nim mowa, składa się z 8 znaków. Dzięki nim możliwe jest zidentyfikowanie tego banku w ramach międzynarodowej bankowości. Warto pamiętać o tym, że poza granicami Polski SWIFT określany jest mianem BIC. Jest to jednak dokładnie ten sam kod. Właściwy dla Neobanku SWIFT/BIC to: GBWCPPPL.

Neobank – adres do przelewu

Ostatnią informacją, którą koniecznie należy podać, jest właściwy dla Neobank adres do przelewu. W tym celu powinniśmy wskazać główną placówkę tego banku. Neobank jest nazwą handlową Wielkopolskiego Banku Spółdzielczego, dlatego też konieczny jest do podania adres centrali:

  • Wielkopolski Bank Spółdzielczy

  • ul. Grochowe Łąki 4

  • 61-752 Poznań

5/5 - (1 oddanych głosów)