numer swift nest bank

SWIFT/BIC Nest Bank: NESBPLPW

Numer IBAN Nest Bank: PL + numer rachunku bankowego Twojego odbiorcy

Skuteczne wykonanie przelewu międzynarodowego jest obecnie prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Wszystko to za sprawą regulacji usprawniających działanie instytucji bankowych. Działania te powstały w odpowiedzi na przemiany społeczne i technologiczne, które obecnie wymagają wręcz stosowania odpowiednich procedur. Jeśli więc przebywamy poza granicami Polski, musimy uwzględnić kilka informacji, które umożliwią nam sprawne i szybkie przelanie pieniędzy np. na konto w Nest bank. IBAN jest pierwszym kodem, który powinniśmy uwzględnić przy przelewaniu pieniędzy.

Nest Bank – IBAN

Dlaczego tak ważny jest numer IBAN? Nest Bank wymaga dodania odpowiedniego przedrostka do numeru rachunku bankowego odbiorcy, aby móc otrzymać przelew z zagranicznej instytucji bankowej. Oprócz 26 cyfr numer ten składa się z dwóch znaków identyfikujących kraj, w którym funkcjonuje Nest Bank. IBAN powstaje, jeśli dodamy litery PL, które w przestrzeni międzynarodowej określają Polskę. Kiedy koniecznie musimy podać IBAN? Nest Bank wymaga tego przy każdym przelewie pieniędzy z zagranicy. Choć tworzenie tego numeru jest niezwykle proste, są sytuacje, w których zagraniczne banki poproszą nas o podanie jeszcze innych informacji dotyczących Nest Banku.

Nest Bank – kod SWIFT/BIC

Jeśli chcemy wykonać przelew połączony z przewalutowaniem np. euro na złotówki, możemy spodziewać się, że podanie numeru IBAN może okazać się niewystarczające. Nest Bank posiada specjalny kod, który przynależy tylko i wyłącznie do niego, a także usprawnia cały proces transferowania środków pieniężnych. Kod ten składać się może z 8 bądź 11 znaków. W przypadku Nest Bank kod SWIFT, bo to o nim mowa, składa się z 8 znaków, czyli: NESBPLPW. Pierwsze cztery znaki tworzą unikalne oznaczenie instytucji bankowej. Kod Banku Nest Bank składa się w dalszej kolejności z dwóch znaków określających państwo (PL od Polski) oraz dwa znaki, które stanowią kod lokalizacji. O czym powinniśmy pamiętać w przypadku transferowania pieniędzy z zagranicy do Nest Bank? BIC jest określeniem, o które zwykle będziemy proszeni w placówkach zagranicznych, ponieważ określenie „SWIFT” funkcjonuje jedynie na terenie Polski. 

Nest Bank – adres do przelewu

Ostatnią, kluczową informacją, którą powinniśmy podać jest właściwy dla Nest Bank adres do korespondencji. Często jest on wymagany przez instytucje bankowe, które dzięki niemu mogą jeszcze szybciej zidentyfikować właściwy bank i przeprowadzić całą procedurę przelania i przewalutowania środków pieniężnych. W tym przypadku nie podajemy jednak danych odbiorcy przelewu, ale właściwy dla Nest Bank adres głównej siedziby banku. W tym przypadku wymagane będzie od nas podanie następujących danych:

  • Nest Bank SA

  • ul. Wołoska 24

  • 02-675 Warszawa

Po uwzględnieniu tych danych będziemy mieć pewność, że wraz z numerem IBAN oraz kodem banku Nest Bank w przekazie zawrzemy wszystkie niezbędne informacje. Pamiętajmy jednak, że jeśli przelew będzie oznaczał przewalutowanie obcej waluty na złotówkę, uwzględniony będzie kurs walut z dnia zaksięgowania środków w Nest Bank.

5/5 - (1 oddanych głosów)