kod swift plus bank

SWIFT/BIC Plus Bank: IVSEPLPP

Numer IBAN Plus bank: PL + numer rachunku bankowego Twojego odbiorcy

Coraz więcej Polaków wyjeżdża poza granice kraju w celu zarobienia pieniędzy. Niejednokrotnie zostawiają w domu rodzinę, której chcą regularnie wysyłać zarobione środki. Rozwiązanie takie jest zdecydowanie prostsze, bezpieczniejsze i szybsze. Wykonanie przelewu z zagranicy wymaga jednak przeprowadzenia pewnej procedury i wiedzy m.in. o kodzie SWIFT i numerze IBAN. Plus Bank również umożliwia odbieranie przelewów zagranicznych. Jakie więc dane trzeba podać.

Plus Bank – IBAN

Podstawową informacją, którą należy znać jest numer IBAN. Plus Bank tworzy ten numer w taki sam sposób jak wszystkie inne instytucje bankowe, które działają na międzynarodowej arenie finansowej. Jest to ciąg 28 znaków, który zaczyna się od dwóch liter określających kraj docelowy. W tym przypadku jest to PL – od „Polska”. Kolejne 26 znaków to cyfry tworzące numer rachunku odbiorcy przelewu. W ten sposób oznaczamy kraj odbiorcy, jak i dokładnie, o kogo nam chodzi.

Plus Bank – kod SWIFT

Jest to indywidualny kod banku. Plus Bank również posiada własny numer, który składa się tak jak większość kodów SWIFT z 8 znaków. Pierwsze cztery znaki określają konkretną instytucję bankową. Kolejne dwa, określają kraj, czyli PL. Ostatnie dwa znaki dotyczą lokalizacji placówki głównej banku. W niektórych przypadkach wymagane jest podanie 11 znaków, wtedy ostatnie 3 powinny być zapisane jako: XXX, co wskazuje na placówkę główną. Jaki jest więc interesujący nas SWIFT? Plus Bank posiada indywidualny kod: IVSEPLPP.

Plus Bank – adres do przelewu

Ostatnią istotną informacją jest adres Plus Banku. W tym przypadku wskazuje się główną siedzibę, co umożliwia szybsze przetransferowanie pieniędzy z zagranicy. Jest to działanie wskazane zwłaszcza wtedy, gdy chcemy przelać środki z obcej waluty na złotówki. Wtedy też dochodzi do przewalutowania zgodnego z kursem z dnia zaksięgowania przelewu w Plus Bank. Adres, który nas interesuje to: 

  • Plus Bank S.A.

  • al. Stanów Zjednoczonych 61A

  • 04-028 Warszawa

5/5 - (1 oddanych głosów)