profimo opinie

NASZA OCENA

3,2/5ocena

KWOTA POŻYCZKI

1500 – 4500 zł

ZŁÓŻ WNIOSEK W PROFIMO >>

Nasza opinia o ProFimo

Czy nasza opinia o tej firmie jest pozytywna? Oczywiście, że tak. To rzetelny pożyczkodawca umożliwiający zaciągnięcie kwoty zobowiązania nawet do 3000 złotych z minimum formalności. Co więcej, pożyczkodawca proponuje kilka opcji finansowania: pożyczka na raty lub samochodowa. Głównym atutem tej firmy są przejrzyste warunki spłaty oraz możliwość zaciągnięcia krótkoterminowej chwilówki. Naprawdę zachęcamy do zapoznania się z ofertą pożyczkodawcy.

Wady i zalety pożyczki Profimo

Zalety Wady
kciuk Dostępność tańszej pożyczki samochodowej kciuk w dół Małe kwoty pożyczki na raty Profimo
kciuk Elastyczna oferta – kwotę możemy stopniować co 100 złotych kciuk w dół Stały okres spłaty
kciuk Błyskawiczna weryfikacja za pomocą aplikacji Kontomatik kciuk w dół Wnikliwa weryfikacja w wielu bazach
kciuk Niewielkie formalności kciuk w dół Możliwe dłuższe oczekiwanie na pieniądze
kciuk Łatwa i szybka procedura
kciuk BOK pracuje także w weekend

Profimo kontakt

Nazwa Firmy Prometeusz Finanse
Adres ul. Paderewskiego 48, 25-502 Kielce
Kontakt 801 000 606; [email protected]
Godziny otwarcia poniedziałek – piątek 8:30-19:00;

sobota – niedziela 10:00-15:00

Kto może pożyczyć w Profimo?

W Profimo mogą pożyczyć osoby, które:

  • mają przynajmniej 18 lat;
  • posiadają ważny dowód osobisty i polskie obywatelstwo
  • mieszkają na terenie Polski;
  • mają regularne zarobki w odpowiedniej wysokości;
  • mają indywidualne konto bankowe, telefon komórkowy oraz aktywny adres e-mail.

Niestety, w Profimo nie otrzymamy pożyczki bez BIK dla zadłużonych. Firma sprawdza zarówno BIK, jak i inne rejestry dłużników. Jak sama przyznaje, negatywne wpisy w tych bazach danych są jednym z głównych powodów odrzucenia wniosku pożyczkowego.

Jak zaciągnąć pożyczkę Profimo?

W Profimo pożyczka nie wymaga żadnych zaświadczeń, ani przesyłania dokumentów. Obowiązuje to procedura bez formalności i nie powinna zająć dłużej niż kilkanaście minut. Całość opiera się na kilku krokach:

  1. Ustawienie kwoty pożyczki na stronie Profimo.
  2. Wniosek i rejestracja. Nowi klienci zakładają konto klienta i składają wniosek w jednym kroku. Trzeba w nim podać zaledwie kilka podstawowych danych.
  3. Weryfikacja tożsamości za pomocą aplikacji Kontomatik.  Profimo to pożyczka bez weryfikacji konta, co oznacza, że nie wykonywać przelewu weryfikacyjnego, a swoją tożsamość potwierdzimy bardzo szybko
  4. Decyzja. Profimo powinno przeanalizować nasz wniosek w ciągu kilkunastu minut, oczywiście jeśli ten zostanie złożony w godzinach pracy firmy.
  5. Wypłata pieniędzy. 

Niestety, Profimo nie informuje, czy wysyła pieniądze przelewami błyskawicznymi, ani w jakich bankach posiada konta. Trzeba więc przyjąć, że pożyczkę Profimo standardowo otrzymamy następnego dnia roboczego. Dla osób, którym szczególnie zależy na czasie i potrzebują pieniędzy „na już”, najlepszym rozwiązaniem będzie pożyczka online w 15 minut. Oferta pozabankowa tego typu rozwiązań jest naprawdę szeroka.

Profimo logowanie

W Profimo logowanie do konta klienta przyda się szczególnie tym osobom, które chcą złożyć wniosek o kolejną pożyczkę Profimo. Poza tym, za pomocą swojego profilu można również kontrolować stan spłaty swojego zobowiązania, jak i szybko przejrzeć dokumenty pożyczkowe.

Logowanie do Profimo jest też bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę internetową pożyczkodawcy, a następnie skorzystać z zakładki „Logowanie” oraz wpisać swój adres e-mail oraz hasło ustawione podczas pierwszego wnioskowania o pożyczkę Profimo. W sytuacji, gdy zapomni się hasło, można skorzystać z opcji resetowania – Profimo przyśle wtedy stosowny link.

Profimo opinie klientów

Gromadzone przez nas na temat firmy Profimo opinie klientów to jeden z bardzo ważnych czynników wpływających na wybór pożyczki. Zachęcamy więc do tego, by aktywnie opisywać swoje doświadczenia z tą firmą i w ten sposób pomagać innym dokonywać dobrych decyzji finansowych i na ulepszać ofertę.

Pytania i odpowiedzi

Profimo weryfikuje wnioskodawców w BIK, BIG InfoMonitor, KBIG, KRD oraz ERIF. Informacje z tych baz mają wpływ na ocenę możliwości spłaty pożyczki oraz mogą wpłynąć na kwotę pożyczki.

Firma Profimo nie kontaktuje się z pracodawcą w celu weryfikacji swoich klientów.

Według ogólnodostępnych opinii na temat tej firmy, Profimo jest godnym zaufania pożyczkodawcą, który w sposób rzetelny wypełnia swoje obowiązki.

Użytkownicy mają w większości dobre zdanie na temat tego pożyczkodawcy i chętnie go polecają.

Profimo oferuje pożyczki ratalne na prostych zasadach, z oprocentowaniem zmiennym (aktualnie 7,2%) oraz indywidualnie ustalaną prowizją.

W przypadku niespłacenia rat lub całej pożyczki, pożyczkobiorca zostanie obciążony odsetkami za opóźnienie oraz kosztami postępowania sądowego. Profimo ma prawo do podjęcia działań mających na celu odzyskanie długu, w tym przekazanie sprawy do sądu​.

Profimo nie oferuje możliwości wydłużenia terminu spłaty pożyczki​.

Decyzja o przyznaniu pożyczki w Profimo jest realizowana w ciągu 15 minut od złożenia wniosku.

Profimo nie przewiduje możliwości przedłużenia pożyczki, stąd brak informacji o kosztach takiego przedłużenia.

4.8/5 - (56 oddanych głosów)