provema opinie

NASZA OCENA

3,6/5ocena

KWOTA POŻYCZKI

1300 – 1500 zł

ZŁÓŻ WNIOSEK W PROVEMA >>

Nasza opinia o Provema

Czy warto zastanowić się nad zaciągnięciem pożyczki w firmie Provema? Zgodnie z naszą opinią, zdecydowanie tak! Wynika to z ciekawych warunków spłaty zadłużenia, długiego okresu finansowania oraz minimum formalności do załatwienia na etapie ubiegania się o pożyczkę. Ogólnie rzecz biorąc Provema to dobry wybór dla osób, które potrzebują wsparcia w kwocie nie większej niż 1500 złotych.

Wady i zalety pożyczki Provema

Zalety Wady
kciuk Łatwa i szybka procedura kciuk w dół Niskie kwoty zobowiązania
kciuk Krótki wniosek kciuk w dół Niezmienny okres spłaty
kciuk Brak formalności i zaświadczeń kciuk w dół Weryfikacja we wszystkich bazach dłużników
kciuk Możliwość indywidualnego rozwiązania problemów ze spłatą kciuk w dół Możliwe opóźnienia w wypłacie pieniędzy
kciuk Uczciwa, przejrzysta oferta

Provema kontakt

Nazwa Firmy Provema Sp. z o.o.
Adres ul. Konduktorska 33, Katowice
Kontakt 32 700 77 11; [email protected]
Godziny otwarcia poniedziałek – piątek 8:00-18:00

Kto może wziąć pożyczkę Provema?

W Provema pożyczki są proste, szybkie i wygodne, co wynagradza w części dość niewielką kwotę zobowiązania. To tzw. pożyczka na dowód, która nie wymaga przesyłania żadnych dokumentów, zaświadczeń, skanów, itp. Brak formalności nie oznacza jednak, że nie trzeba spełnić pewnych warunków. Na szczęście, Provema stawia je wręcz minimalne i zdecydowanie mniejsze, niż gdybyśmy starali się o kredyty gotówkowe. Są to:

 • wiek od 20 do 70 lat;
 • adres zameldowania i zamieszkania na terenie Polski;
 • polskie obywatelstwo;
 • ważny dowód osobisty;
 • zdolność kredytowa (czyli regularne dochody);
 • indywidualne konto osobiste (nie może być współdzielone);
 • numer telefonu komórkowego;
 • aktywny adres e-mail.

Oprócz tego, Provema sprawdzi także naszą wiarygodność. Musimy się więc liczyć z tym, że zostaniemy sprawdzeni w bazach:

 • BIK;
 • KRD;
 • ERIF;
 • BIG Infomonitor;
 • KBIG;
 • Związek Banków Polskich.

W Provema pożyczki nie otrzymamy, jeśli w którymś z tych rejestrów znajdzie się negatywny wpis. W żadnym wypadku nie są to więc pożyczki bez BIK lub innych restrykcji. Dla pożyczkodawcy bardzo ważne jest ograniczanie ryzyka kredytowego.

Jak zaciągnąć pożyczkę Provema?

Provema Credit udziela wyłącznie szybkich pożyczek internetowych – również i tę zaciągniemy wygodnie, bez wychodzenia z domu. W najlepszym przypadku cała procedura zajmie nam nie więcej niż kilkanaście minut.

Proces pożyczkowy w Provema wygląda następująco:

 1. Wybór kwoty na stronie Provema Credit. Okres spłaty jest stały – nie można go zmienić, niezależnie od tego, na jaki okres spłaty się zdecydujemy. Warto jednak spojrzeć na wyliczenia kosztów pożyczki Provema, zanim jeszcze przejdziemy do wniosku.
 2. Formularz rejestracyjny i wniosek. Dla nowych klientów jest to proces łączony – w formularzu musimy więc wpisać wszystkie dane niezbędne do zaciągnięcia pożyczki, w tym także dane dotyczące wysokości naszych dochodów. Pamiętajmy jednak, że w Provema Credit logowanie do swojego konta jest niezbędne do wykonania następnego kroku – musimy więc wejść na swój panel klienta i dokończyć procedurę.
 3. Weryfikacja. Zrobimy to za pomocą zwykłego przelewu weryfikacyjnego. Numer konta, na jaki trzeba przelać opłatę będzie widniał na naszym koncie klienta.
 4. Decyzja pożyczkowa. Powinniśmy ją otrzymać po około 15 minutach. Oczywiście stanie się tak wyłącznie wtedy, gdy wniosek złożymy w godzinach pracy firmy.
 5. Wypłata pieniędzy.

Niestety, Provema nie udostępnia swoim klientom informacji odnośnie tego, iloma kontami i w jakich bankach dysponuje. Nie wiadomo więc, którzy klienci otrzymają pieniądze najszybciej. Trzeba więc liczyć się z tym, że najwcześniej przelew dojdzie do nas po kilku godzinach, a w najgorszym przypadku – następnego dnia roboczego.

Provema logowanie

W Provema Credit logowanie do swojego konta klienta jest proste i przebiega standardowo, dokładnie tak samo, jak przy innych tego typu serwisach. Trzeba tylko skorzystać z przycisku znajdującego się na stronie internetowej Provema – ZALOGUJ SIĘ. Po przejściu do formularza logowania należy wpisać swój PESEL oraz hasło. Dzięki temu uzyskamy dostęp do wszystkich szczegółów związanych z pożyczką – harmonogramu, terminów, wysokości opłat i dokumentów.

W sytuacji, gdy zapomnimy hasło, możemy skorzystać z opcji resetowania. Provema wyśle nam wtedy link do zresetowania i ustawienia nowego.

Spłata pożyczki Provema

Pożyczkę Provema spłacamy w czterech równych, miesięcznych ratach. Oczywiście, możemy ją spłacić wcześniej, ale nie później. Pożyczkodawca otwarcie mówi, że nie można przedłużyć okresu spłaty. Trzeba o tym bezwzględnie pamiętać, bo w Provema windykacja – podobnie jak w innych firmach – zacznie się bardzo szybko i może mieć bardzo nieprzyjemne skutki. Po kolei mogą czekać nas następujące kroki windykacyjne:

 • naliczenia karnych odsetek już pierwszego dnia po upływie terminu spłaty;
 • monity;
 • windykacja terenowa;
 • sprawa sądowa;
 • egzekucja komornicza;
 • wpisanie do rejestru dłużników.

Nie zalecamy też unikania kontaktu w sytuacji, gdy wiemy już, że nie uda nam się spłacić raty w terminie. Wręcz przeciwnie – radzimy nawiązać z Provema kontakt najszybciej, jak to możliwe. Jest to dobre wyjście z sytuacji – pożyczkodawca sam o tym informuje.

Provema opinie klientów

Jak już pisaliśmy – dostępne na temat Provema Credit opinie klientów podkreślają uczciwość i solidność oferty. Te czynniki mogą równoważyć inne niegodności, w tym relatywnie małe kwoty zobowiązania. W wielu wybór tej oferty będzie więc bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli tylko dla klienta będą liczyły się inne rzeczy. Zachęcamy do tego, by dzielić się swoimi doświadczeniami i wrażeniami. Być może pomogą one komuś wybrać dogodną dla siebie ofertę.

Pytania i odpowiedzi

Opinie klientów firmy świadczą o tym, że Provema jest godnym zaufania pożyczkodawcą z jasnymi warunkami umowy.

Provema jest dobrze oceniana przez swoich użytkowników co wpływa na duże zainteresowanie wśród potencjalnych klientów.

Pozytywne opinie klientów o firmie Provema świadczą o uczciwych praktykach i jasno określonych warunkach umowy.

W firmie Provema kontakt z pracodawcą jest rzadko spotykanym zjawiskiem. Weryfikacja pożyczkobiorcy odbywa się na podstawie przedstawionych dokumentów oraz zaświadczeń.

Tak, w przypadku braku spłaty zobowiązań, Provema może nałożyć kary, wysłać monity i powiadomienia, przystąpić do windykacji terenowej, a także wszcząć postępowanie sądowe​.

Provema nie oferuje możliwości przedłużenia pożyczki na dodatkowe dni.

Zaciągnięcie drugiego zadłużenia jest możliwe dopiero po spłacie pierwszej pożyczki.

Provema stosuje windykację terenową w przypadku problemów z terminową spłatą zobowiązań​.

Średni czas oczekiwania na decyzję w firmie Provema wynosi 15 minut od momentu złożenia wniosku.

4.9/5 - (43 oddanych głosów)