nr iban santander

SWIFT/BIC Santander: WBKPPLPP

Numer IBAN Santander: PL + numer rachunku bankowego Twojego odbiorcy

W dobie współczesności niezwykle popularne stało się przemieszczanie pomiędzy państwami np. UE, bądź nawet migrowanie pomiędzy nimi. Jednocześnie coraz częściej konieczne stało się wysyłanie pieniędzy pomiędzy różnymi krajami, co przebiega już zazwyczaj w formie elektronicznej. W związku z tym na arenie międzynarodowej uregulowane zostały zasady transferowania funduszy. Obecnie wykonanie przelewu zagranicznego wymaga od nas, abyśmy podali odpowiedni kod banku. Santander Bank również posiada własne dane, które musimy podawać, jeśli chcemy przekazać środki finansowe na konto założone w tym banku. Szybkie i sprawne przelanie pieniędzy będzie skuteczne, jeśli podamy np. odpowiedni dla Santander IBAN. 

Santander Bank – IBAN

Czym jest najbardziej podstawowa informacja, którą musimy zawrzeć, jeśli chcemy przekazać pieniądze np. z Wielkiej Brytanii do Polski? Odpowiedzią jest numer IBAN. Santander Bank stosuje się do tych samych zasad, co inne instytucje bankowe. Chcąc przekazać środki na konto założone w tym właśnie banku, tworzymy 28-znakowy IBAN. Santander w tym przypadku wymaga podania dwóch znaków identyfikujących kraj (w przypadku Polski jest to PL). Do tego dochodzi 26 cyfr, które tworzą właściwy numer rachunku odbiorcy przelewu i w ten sposób otrzymujemy kod IBAN. Santander umożliwia w ten sposób transfer pieniędzy w złotówkach, ale dokonanie przelewu wraz z przewalutowaniem środków wymaga jeszcze kilku danych.

Santander Bank – kod SWIFT/BIC

Przewalutowanie środków na złotówki (np. z euro, dolarów lub funtów) wymaga od nas, abyśmy podali odpowiedni kod SWIFT. Santander Bank posiada własny kod, który przypisany jest tylko i wyłącznie do niego. Powstał on na podobnej zasadzie, co w innych instytucjach bankowych, których numery składają się z 8 lub 11 znaków. Jaki więc jest właściwy kod SWIFT? Santander ma kod WBKPPLPP. Pierwsze cztery znaki stanowią unikalne oznaczenie banku, kolejne dwa oznaczają kod kraju (PL), a ostatnie dwa stanowią kod lokalizacji. W przypadku Santander kod SWIFT nie ma ostatnich trzech znaków. Powinniśmy pamiętać jednak o tym, że określenie to stosuje się jedynie w Polsce, a poza granicami naszego kraju używa się określenia BIC i to oznacza dokładnie to samo.  Warto pamiętać, że choć Bank Zachodni WBK zmienił markę na Santander Bank Polska, nie spowodowało to zmiany kodu BIC/SWIFT.

Santander Bank – adres do przelewu

Nawet jeśli podamy BIC/SWIFT, Santander Bank posiada również własny adres do przelewu, o który możemy zostać poproszeni. Dopiero podając tę informację, będziemy mieli w pełni usprawnione wykonanie obrotu pieniędzy pomiędzy międzynarodowymi instytucjami bankowymi. Oznacza to, że w określonych sytuacjach adres ten może być równie istotny co IBAN oraz kod BIC/SWIFT. Adresem, który musimy podać, jest lokalizacja głównej siedziby banku. Umożliwia to zagranicznej instytucji szybsze zidentyfikowanie banku w Polsce. W przypadku banku Santander musimy podać adres: 

  • Bank Zachodni WBK S. A.

  • Rynek 9/11

  • 50-950 Wrocław

5/5 - (1 oddanych głosów)