kod adres do przelewu

SWIFT/BIC SGB Bank: GBWCPLPP

Numer IBAN SGB Bank: PL + numer rachunku bankowego Twojego odbiorcy

Już od lat wiele osób podejmuje się pracy zarobkowej poza granicami Polski. Niezwykle często wiąże się to z koniecznością przelewania części zarobionych środków pieniężnych, aby tym samym wesprzeć przebywającą w kraju rodzinę. Wykonanie tego wymaga jednak podania kilku istotnych informacji, które w ostatecznym rozrachunku umożliwiają szybki i prosty przelew funduszy. Dotyczy to również SGB Banku. Co więc należy podać?

SGB Bank – IBAN

Podstawową informacją, jaką należy znać, jest numer IBAN. SGB Bank tworzy ten numer na tej samej zasadzie, co inne instytucje bankowe. Wystarczy, że do 26-cyfrowego numeru konta odbiorcy dodamy dwa znaki PL, które określają Polskę. Należy umieścić  je przed właściwym numerem. W efekcie otrzymamy 28-znakowy, właściwy dla SGB IBAN. Jeśli podaliśmy ten numer, przejść możemy do innej, niezwykle ważnej informacji.

SGB Bank – SWIFT

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że przy identyfikacji odpowiedniej instytucji bankowej najistotniejszy jest kod SWIFT. SGB Bank posiada indywidualny, odgórnie przypisany numer, który umożliwia zidentyfikowanie go względem innych instytucji bankowych. W przypadku tego banku składa się on z 8 znaków. Właściwy dla SGB SWIFT to: GBWCPLPP.

SGB Bank – adres do przelewu

Ostatnią informacją, którą koniecznie należy podać, aby maksymalnie przyspieszyć proces transferu środków pieniężnych, jest adres siedziby głównej SGB Banku. Adres ten to: 

  • SGB Bank S.A.

  • ul. Szarych Szeregów 23a

  • 60-462 Poznań

5/5 - (1 oddanych głosów)