solcredit-opinie

NASZA OCENA

4,6/5ocena

KWOTA POŻYCZKI

100 – 5000 zł

ZŁÓŻ WNIOSEK W SOLCREDIT >>

Nasza opinia o Solcredit

Ten pożyczkodawca dokłada wszelkich starań, aby zadowolić wszystkich swoich klientów. Możesz zdecydować się na pożyczkę w tej firmie, jeśli chcesz otrzymać kwotę nawet do 5000 złotych na naprawdę przejrzystych warunkach. To firma pożyczkowa warta uwagi, chociażby ze względu na wiele lat doświadczenia na rynku finansowym i nienaganne opinie zadowolonych pożyczkobiorców.

Wady i zalety pożyczki Solcredit

Zalety Wady
kciuk Wysoka przyznawalność kciuk w dół Niskie kwoty
kciuk Brak stopniowania kwoty pożyczki ze względu na to, który raz się pożycza kciuk w dół Krótki okres spłaty
kciuk Bez zaświadczeń i formalności kciuk w dół Nie zawsze możemy wybrać ofertę, która najbardziej nam odpowiada
kciuk Prosta procedura kciuk w dół Możliwe opóźnienia w wypłacie, zależnie od wybranego pożyczkodawcy
kciuk Możliwość otrzymania pożyczki w 15 minut i w weekend
kciuk Krótkie i proste procedury
kciuk Brak formalności
kciuk Możliwość przedłużenia okresu spłaty

Solcredit kontakt

Nazwa Firmy Fiizy Poland Sp. z o.o.
Adres Ogrodowa 58, Warszawa
Kontakt [email protected]
Godziny otwarcia 24/7

Niestety, z niewiadomych powodów w Solcredit kontakt telefoniczny nie jest dostępny dla klientów. Jedyną możliwością nawiązania kontaktu jest wiadomość mailowa. W niektórych przypadkach, jeśli nurtuje nas jakieś pytanie, możemy skorzystać z zakładki na stronie Solcredit „Kontakt”, a następnie wybrać dostępną tam sekcję FAQ.

Ile możemy pożyczyć w Solcredit?

Choć – jak pisaliśmy – Solcredit tylko kieruje wnioski do właściwych pożyczkodawców, to wciąż pożyczać możemy tylko w konkretnych ramach. Są one w miarę elastyczne, ale raczej celują w zobowiązania bardziej długoterminowe. Nie znajdzie się więc tam zarówno typowa oferta na 30 dni – dostępna między innymi w firmie Finbo, jak i pożyczka na 60 dni.

Zakres pożyczki Solcredit to: kwota od 100 do 5000 zł z okresem spłaty wynoszącym co najmniej 91 dni, a najwięcej 120 dni.

Koszty pożyczki Solcredit uzależnione są od tego, jaki cennik obowiązuje u pożyczkodawcy, który zgodzi się pożyczyć nam pieniądze. Oczywiście zostaniemy poinformowani o tym jeszcze przed potwierdzeniem umowy pożyczkowej.

Kto może wziąć pożyczkę Solcredit?

Na szczęście, w Solcredit dostępna jest zwykła pożyczka na dowód, bez zaświadczeń i formalności. Jednak podobnie jak wcześniej, reszta warunków pożyczkowych zależy od wymagań konkretnego pożyczkodawcy. Będą to:

 • przynajmniej 18 lat (ale niektóre firmy mają wyższy próg wiekowy);
 • zamieszkanie w Polsce;
 • ważny dowód osobisty;
 • zdolność kredytowa;
 • konto bankowe, telefon komórkowy i e-mail.

W zależności od wymagań konkretnego pożyczkodawcy, mogą (ale nie muszą) zostać sprawdzone także bazy kredytowe i rejestry dłużników. Może to być: BIK, BIG Infomonitor, KRD, KBIG, ERIF, Związek Banków Polskich. W większości przypadków będzie to jednak kredyt dla zadłużonych, który otrzymamy także wtedy, gdy mamy inne zobowiązania finansowe na głowie.

Jak zaciągnąć pożyczkę Solcredit?

Pożyczka Solcredit może być zaciągnięta w bardzo podobny sposób, co standardowo. Procedura jest krótka i mało problematyczna. To tylko kilka podstawowych kroków:

 1. Określenie kwoty i długości okresu spłaty na stronie Solcredit.
 2. Wypełnienie krótkiego formularza rejestracji i założenie konta klienta.
 3. Wypełnienie wniosku.
 4. Przedstawienie przez Solcredit oferty wybranego i dopasowanego do potrzeb pożyczkodawcy.
 5. Akceptacja oferty.
 6. Weryfikacja tożsamości metodą akceptowaną przez wybranego pożyczkodawcę.
 7. Wypłata pieniędzy.

Warto przy tym wspomnieć, że pozyczka Solcredit może być wypłacona na różne sposoby. Pożyczkodawcy najczęściej oferują standardowy przelew, ale równie dobrze może to być czek GIRO. Dodatkowo trzeba pamiętać o tym, że również czas otrzymania pieniędzy będzie różnić się w zależności od tego, kto nam udziela pożyczki.

Solcredit logowanie

W tym przypadku Solcredit również nie różni się znacząco od standardowych, bezpośrednich pożyczkodawców. W serwisie Solcredit.pl logowanie także odbywa się za pomocą witryny internetowej firmy. Na stronie głównej znajdziemy przycisk „Zaloguj się” – po jego kliknięciu wysunie się krótkie menu z polami do wypełnienia, w które należy wpisać swój adres e-mail oraz hasło.

Solcredit opinie klientów

W sekcji Solcredit Opinie gromadzimy doświadczenia i oceny naszych użytkowników. Jest to szczególnie ważne, jeśli wziąć pod uwagę specyficzny i raczej rzadko spotykany sposób pożyczania, jakim jest pożyczka Solcredit. Opinie dotychczasowych klientów – te pozytywne lub negatywne – mogą mieć duży wpływ na innych. Warto więc dzielić się nimi i tym samym weryfikować atrakcyjność oferty.

Pytania i odpowiedzi

Opinie klientów Solcredit są mieszane, ale wielu z nich docenia szybkość i prostotę procesu ubiegania się o pożyczkę oraz możliwość otrzymania pierwszej pożyczki za darmo. Warto jednak zawsze dokładnie zapoznać się z warunkami oferty przed zaciągnięciem zobowiązania​​​​.

Solcredit jest postrzegany jako transparentny i uczciwy pośrednik pożyczkowy. Firma stawia na profesjonalizm i skuteczność w obsłudze klienta, oferując elastyczne rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów. Solcredit wykorzystuje technologię do usprawnienia procesów i zwiększenia satysfakcji klienta​​.

Nie, Solcredit nigdy nie dzwoni do pracodawcy celem weryfikacji dochodów potencjalnego pożyczkobiorcy. Może to jednak zrobić wybrana instytucja pożyczkowa, z którą pożyczkobiorca podpisze umowę.

Nie, Solcredit nie kieruje sprawy do sądu, gdyż nie udziela bezpośrednio pożyczek. Mogą to zrobić instytucje finansowe, które udzielają wsparcia pożyczkobiorcom.

Solcredit nie sprawdza bezpośrednio klientów w BIK, ale współpracujące z nim firmy pożyczkowe mogą dokonywać takiej weryfikacji. Niektóre oferty dostępne przez Solcredit umożliwiają otrzymanie pożyczki bez weryfikacji w bazach dłużników​​​​.

Pierwsza pożyczka wzięta za pośrednictwem Solcredit może być darmowa dla nowych klientów, co oznacza, że przy jej spłacie oddaje się dokładnie tyle, ile pożyczono​​.

Nie, Solcredit to tylko pośrednik kredytowy, który nie sprzedaje ani nie windykuje długów.

Solcredit pośredniczy w udzielaniu pożyczek o wartości od 100 zł do 5000 zł, z terminem spłaty od 91 do 120 dni. Maksymalne RRSO wynosi 526%​​.

Solcredit to pośrednik pożyczkowy, który współpracuje z różnymi pożyczkodawcami, oferując klientom dostęp do szerokiej gamy pożyczek krótkoterminowych. Firma działa online i umożliwia klientom szybkie i wygodne porównanie różnych ofert pożyczkowych​​​​​​.

4.9/5 - (52 oddanych głosów)