swift t mobile bankowe

SWIFT/BIC T-Mobile: ALBPPLPW

Numer IBAN T-Mobile: PL + numer rachunku bankowego Twojego odbiorcy

Współcześnie zauważyć można, że procesy migracyjne ludzi na całym świecie uległy znacznemu upłynnieniu. Dotyczy to również Polaków, którzy na jakiś czas wyjeżdżają poza granice kraju, aby podjąć się np. pracy zarobkowej. Niejednokrotnie zostawiają jednak rodziny, które są przez nich dalej utrzymywane. Co za tym idzie, konieczne jest szybkie, sprawne i bezproblemowe przelewanie środków pieniężnych z zagranicy. Okazuje się jednak, że nie wystarczy podać sam numer rachunku odbiorcy. Konieczne jest podanie numeru IBAN, a także właściwego dla T-mobile Usługi Bankowe SWIFT, jeśli to właśnie w tej instytucji bankowej jest założone konto odbiorcy naszego przelewu. Jakie informacje musimy znać?

T-mobile Bank – IBAN

W przypadku każdego przelewu podstawową informacją jest IBAN. T-mobile operuje tym numerem na podobnej zasadzie, co wszystkie inne instytucje bankowe. Oznacza to, że ten 28-znakowy numer można stworzyć poprzez dodanie dwóch znaków tj. PL. Oznaczają one kraj odbiorcy przelewu, czyli Polskę. Znaki te koniecznie należy dodać na początku numeru rachunku odbiorcy. W ten sposób stworzymy właściwy dla T-mobile IBAN, który bezproblemowo umożliwi skierowanie przelewu na odpowiedni kraj oraz wskaże konkretnego odbiorcę. Cały proces można jednak przyspieszyć, jeśli ułatwimy zidentyfikowanie konkretnej instytucji bankowej.

T-mobile Bank – SWIFT

W celu wskazania tego, kto jest odbiorca naszego przelewu, koniecznie musimy podać właściwy dla T-mobile Bank SWIFT. Jest to indywidualny kod, który przypisywany jest poszczególnym instytucjom bankowym w ramach usprawnienia międzynarodowego systemu bankowego. W większości przypadków składa się on z 8 znaków, choć niektóre instytucje mają przypisane dodatkowe 3 znaki. W przypadku T-mobile SWIFT składa się z 8 znaków. Pierwsze cztery wybierane są w dopasowaniu do nazwy instytucji bankowej. Nie zmieniają się one nawet wtedy, gdy bank przeprowadzi rebranding. Kolejne dwa znaki określają zaś kraj, czyli Polskę (stąd PL). Ostatnie dwa znaki dotyczą lokalizacji centralnej placówki banku. Dla T-mobile Bank kod SWIFT to: ALBPPLPW.

T-mobile Bank – adres do przelewu

Choć zwykle już na tym etapie szybkie wykonanie przelewu nie stanowi większej trudności, czasem możemy spotkać się z sytuacją, w której konieczne jest jeszcze wskazanie adresu do przelewu. Jeśli to zrobimy, uzyskamy pewność, że przelew zostanie zaksięgowany dla odpowiedniego banku i odbiorcy. W przypadku T-mobile Usługi Bankowe jest to następujący adres: 

  • Alior Bank S.A. Oddział T-Mobile Usługi Bankowe

  • ul. Postępu 18B

  • 02-676 Warszawa

5/5 - (1 oddanych głosów)