toyota bank swift

SWIFT/BIC Toyota Bank: BRAK KODU SWIFT

Numer IBAN Toyota Bank: PL + numer rachunku bankowego Twojego odbiorcy

Każdy, kto zarabia poza granicami Polski, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest szybkie i skuteczne przelewanie środków dla rodziny, która pozostała w kraju. W związku z tym konieczne jest podanie przy przelewie określonych informacji, które umożliwią szybkie i sprawne zidentyfikowanie zarówno docelowego banku, jak i kraju, w którym znajduje się rachunek odbiorcy naszych środków pieniężnych. W tym celu konieczne są do podania konkretne dane. Co, jeśli jednak ktoś posiada konto w Toyota Bank?

Toyota Bank – IBAN

W pierwszej kolejności konieczne jest wsparcie automatycznego systemu bankowości, który ma na celu właściwe zidentyfikowanie kraju odbiorcy. W  tym celu koniecznie należy podać numer IBAN. Jest to 28-znakowy numer, który powstaje poprzez umieszczenie na początku 26-cyfrowego rachunku dwóch znaków oznaczających kraj. W tym przypadku jest to PL. Problem pojawia się jednak w przypadku Toyota Bank. IBAN w tym przypadku nie będzie pomocny, ponieważ ta instytucja bankowa nie obsługuje przelewów zagranicznych.

Toyota Bank – SWIFT

Sytuacja wygląda podobnie w przypadku kodu SWIFT. Normalnie każdy bank ma przypisany własny, indywidualny kod, który umożliwia identyfikację instytucji w bankowości międzynarodowej. W przypadku Toyota Bank SWIFT nie został nigdy przypisany. Oznacza to, że przelewy zagraniczne przychodzące oraz wychodzące nie będą podlegały obsłudze.

Toyota Bank – adres do przelewu

Nawet jeśli podamy właściwy dla Toyota Bank adres do przelewu, próba przelewu zagranicznego się nie powiedzie. Na stronie banku możemy znaleźć informacje, że takie przelewy zostaną zwrócone do nadawcy przelewu.

  • Toyota Bank Polska S.A.

  • ul.Postępu 18 b

  • 02-676 Warszawa

5/5 - (1 oddanych głosów)