Volkswagen Bank swift

SWIFT/BIC Volkswagen Bank: INGBPLPW

Numer IBAN Volkswagen Bank: PL + numer rachunku bankowego Twojego odbiorcy

Zauważalne jest, że coraz większa liczba Polaków podejmuje się pracy zarobkowej poza granicami kraju. Zazwyczaj wiąże się to z czasowym wyjazdem do danego państwa oraz regularnym przesyłaniem środków pieniężnych na konto bankowe w Polsce. Nie wystarczy jednak po prostu wpisać numeru rachunku bankowego. Konieczne jest podanie pewnej ilości innych informacji. Jak to wygląda w przypadku, gdy odbiorca ma konto w Volkswagen Banku?

Volkswagen Bank – IBAN

W pierwszej kolejności konieczne jest podanie właściwego dla Volkswagen Bank IBAN. Powstaje on  w podobny sposób, jak ma to miejsce w przypadku innych instytucji bankowych. Do standardowego, 26-cyfrowego numeru rachunku dodaje się przedrostek PL, który oznacza kraj tj. Polskę. Po dodaniu na początku numeru tych liter otrzymujemy 28-znakowy numer IBAN. Dzięki niemu zagraniczna placówka będzie wiedziała, do którego kraju należy skierować przelew, a także to, kto jest odbiorcą tych środków. Na tym jednak nie kończy się proces przelewania pieniędzy.

Volkswagen Bank – SWIFT

Inną niezwykle ważną informacją jest właściwy dla Volkswagen Bank kod SWIFT. Jest on indywidualnie przypisany do każdej instytucji bankowej, która uczestniczy w międzynarodowej bankowości. Standardowo kod ten składa się z 8 znaków. Podobnie jest w przypadku Volkswagen Bank. Pierwsze cztery znaki odnoszą się do konkretnej instytucji bankowej. Kolejne dwa są oznaczeniem kraju docelowego. Ostatnie dwa znaki dotyczą lokalizacji głównej placówki banku. Przypisany do Volkswagen Bank SWIFT to: INGBPLPW.

Volkswagen Bank – adres do przelewu

Ostatnią informacją, którą należy podać jest właściwy dla Volkswagen Bank adres do przelewu. Tu warto pamiętać o tym, że akurat ta konkretna informacja nie zawsze jest wymagana, choć może się zdarzyć, że konieczne będzie jej podanie. Dotyczy to zwłaszcza przelewów związanych z jednoczesnych przewalutowaniem środków pieniężnych. Dla Volkswagen Bank właściwy adres to: 

  • Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce

  • Rondo ONZ 1

  • 00-124 Warszawa

5/5 - (1 oddanych głosów)