Większość banków na terenie Polski działa stacjonarnie i Internetowo. Istnieją jednak instytucje finansowe idące z duchem czasu, które oferują wyłącznie usługi oraz obsługę cyfrową. Nie inaczej jest w przypadku banku Aion. Przekonajmy się, czy ta instytucja ma swoje stacjonarne punkty obsługi klienta oraz w jaki sposób obsługuje konsumentów.

Aion Bank – oddziały w Polsce

Niestety praktycznie każdy blog finansowy w sieci mówi wprost, że Aion Bank nie posiada swoich stacjonarnych oddziałów. Ta instytucja oferuje wyłącznie usługi cyfrowe. Oczywiście ma to swoje plusy, gdyż wpływa pozytywnie na czas obsługi konsumenta. Warto także zaznaczyć, że brak obsługi stacjonarnej to spora wygoda dla dużej liczby konsumentów. Oprócz tego, cyfrowe usługi zamiast stacjonarnej obsługi to:

 • szybkość załatwienia spraw;
 • brak kolejek;
 • dostęp do pomocy doradców w dowolnej chwili;
 • brak konieczności wychodzenia z domu.

Każdy, kto zastanawia się nad współpracą z tą instytucją, na pewno szuka informacji, gdzie znajduje się jakikolwiek oddziały Aion Bank. Firma ma swoją główną siedzibę pod adresem:

Aion Bank SA Spółka Akcyjna Oddział w Polsce

ul.Dobra 40

00-344 Warszawa

W przypadku Aion Bank odziały nie występują w Polsce, ani Europie. To instytucja działająca w 100% online. Oczywiście to duży atut dla osób młodych, jednakże nieco starsi konsumenci mogą mieć problem z korzystaniem z usług bankowych. Mimo to, że Aion Bank oddziały nie występują, to jednak coraz większa liczba klientów decyduje się na korzystanie z usług tej instytucji. 

Konta bakowe to nie wszystko, co można znaleźć w ofercie tego banku. Oprócz tego klienci mogą aktywować online takir usługi, jak:

 • rachunek walutowy, oszczędnościowy, maklerski;
 • wymianę walut bez prowizji;
 • karty płatnicze wirtualne. 

Podsumowując, placówka Aion Bank nie jest dostępna dla konsumentów na terenie kraju, ale nie przekłada się to na niski poziom obsługi. Wystarczy zamiennie zadzwonić na infolinię, udać się do eksperta finansowego lub wejść na oficjalną stronę Internetową banku, aby zapoznać się z ofertą i podpisać umowę.

Bankomat i wpłatomat Aion Bank

Bankomat Aion Bank niestety nie występuje. Wynika to z tego względu, iż instytucja opiera się na działalności cyfrowej. Nie oznacza to jednak, że transakcje gotówkowe nie są możliwe do zrealizowania. Patrząc na ofertę tej instytucji finansowej, można zauważyć, że darmowe bankomaty Aion Bank to praktycznie wszystkie urządzenia wydawane konsumentom przez inne banki oraz instytucje.

W przypadku Aion Bank wypłaty z bankomatów odbywają się całkowicie bez prowizji i limitów kwotowych. To bardzo dobra wiadomość dla osób, które często wypłacają środki ze swojego konta osobistego. Co warto wiedzieć na temat transakcji gotówkowych w Aion Bank? Oddziały niestety nie występują, tak samo, jak i bankomaty i wpłatomaty należące do tej instytucji.

Inne banki jednak chętnie udostępniają swoje urządzenia do transakcji gotówkowych klientom instytucji Aion Bank. Bankomaty w tym przypadku działają normalnie. Aby wypłacić gotówkę, wystarczy:

 • włożyć kartę płatniczą do maszyny lub wygenerować kod BLIK;
 • wpisać PIN na ekranie bankomatu;
 • określić wypłaconą kwotę;
 • potwierdzić operację.

W Aion Bank bankomaty dostępne są od wielu innych instytucji finansowych i to bez dodatkowych opłat. W ramach wybranego pakietu subskrypcji konsumenci mogą bez ograniczeń korzystać z opcji wypłat środków z konta bankowego. Każdy z trzech planów korzystania z funkcjonalności konta osobistego pozwala na całkowicie darmową wypłatę gotówki niezależnie od miejsca zamieszkania. Jakie urządzenia dostępne są w Aion Bank? Jakie bankomaty za darmo wypłacają gotówkę? W tym przypadku wszystkie. Klienci nie muszą więc martwić się o jakąkolwiek prowizję.

Dlaczego Aion Bank nie ma swoich placówek?

W Aion Bank placówki nie występują, gdyż jest to całkowicie cyfrowy bank. Oznacza to, że umowy, zapoznanie się z ofertą oraz wszelkie transakcje są realizowane zdalnie. Klienci w celu skontaktowania się z doradcami finansowymi mogą dzwonić na infolinię lub napisać do doradcy na czacie w aplikacji mobilnej.

Ta instytucja wychodzi naprzeciw oczekiwaniom nowoczesnych konsumentów, którzy doceniają przede wszystkim:

 • wygodę;
 • bezpieczeństwo;
 • nieograniczone możliwości;
 • przejrzyste warunki współpracy.

Pożyczka bez BIK niestety nie jest możliwa w tej instytucji. Z racji, iż Aion jest bankiem, konsumenci są dokładnie sprawdzani na etapie zakładania konta lub wnioskowania o kredyt gotówkowy (tej został chwilowo wycofany od 2022 roku). Ciągle inwestycje w nowoczesne technologie sprawiają, że bank odczuwa stały napływ nowych klientów.

Oddziały Aion Bank – czy klienci są niezadowoleni z powodu braku stacjonarnej obsługi?

Wbrew pozorom konsumenci na terenie Polski nie wykazują niezadowolenia z faktu, iż bank nie udostępnia swoich stacjonarnych punktów obsługi klienta. Wiedząc, że Aion Bank bankomaty innych instytucji udostępnia za darmo dla posiadaczy dowolnej subskrypcji można pominąć fakt, że bank nie otwiera swoich placówek. W przypadku Aion Bank bankomaty bez prowizji to główna cecha wyróżniająca tę instytucję spośród innych działających w branży.

Analizując opinie konsumentów na temat funkcjonowania tego banku, warto zaznaczyć takie aspekty, jak:

 • szybka obsługa;
 • bezproblemowy kontakt z doradcami w godzinach pracy banku;
 • przejrzysta oferta.

Każdy, kto szuka wygodnego dostępu do usług bankowości zdalnej bez konieczności wykonywania osobistych wizyt w placówkach, najlepszym możliwym wyborem będzie Aion Bank. Bezpłatne bankomaty, niskie ceny subskrypcji oraz brak ograniczeń, co do transakcji gotówkowych i bezgotówkowych to podstawowe cechy wyróżniające tę instytucję na rynku.

Kontakt z Aion Bankiem – jak porozmawiać z doradcą bez placówek?

Kontakt z tą instytucją finansową możliwy jest na kilka sposobów. Aby zapoznać się z aktualną ofertą banku, podpisać umowę lub opłacić usługi nie trzeba umawiać się na wizytę w placówkach, które w tym przypadku i tak nie istnieją. W celu załatwienia formalności lub wykupienia subskrypcji w tym banku można:

 • napisać na czat w aplikacji;
 • zadzwonić na infolinię;
 • pozostawić zapytanie bezpośrednio w formularzu na stronie Internetowej.

W niektórych sprawach bank umożliwia także kontakt e-mailowy. W tym celu wystarczy otworzyć swoją skrzynkę poczty elektronicznej, wpisać e-mail Aion Banku, tytuł wiadomości oraz jej treść. Doradcy pracujący w tym banku odpowiadają na zapytania najczęściej w ciągu 24 godzin.

Brak placówek w Aion Banku – czy warto być klientem tej instytucji?

Mimo braku stacjonarnej obsługi konsumenta w placówkach, zdecydowanie warto zostać klientem Aion Bank. Które bankomaty bez prowizji są dostępne dla konsumentów? Obecnie praktycznie każdy bankomat innego banku jest dostępny w ramach dowolnego pakietu dla posiadaczy rachunku osobistego w Aion Bank.

Zdecydowanie warto zostać klientem tej instytucji, chociażby ze względu na fakt błyskawicznej obsługi klienta zdalnie i atrakcyjnej oferty finansowej. Brak ukrytych opłat za zarządzanie finansami oraz transakcje gotówkowe w bankomatach należących do innych banków to kolejna pozytywna kwestia. Brak stacjonarnych punktów obsługi konsumenta nie wpływa negatywnie na opinie o tej instytucji. Warto o tym wiedzieć, zanim opłaci się wybrany pakiet subskrypcji.

Obsługa klienta online w Aion Bank – czy to wystarczy?

Według wielu osób, szczególnie tych starszych, stacjonarna obsługa w przypadku banków to niezbędne minimum. W dzisiejszych czasach innowacje technologiczne wypierają mocno tradycyjne rozwiązania. Z tego względu Aion Bank odszedł od zwykłej formy działania, jako bank i wprowadził do swojej oferty wyłącznie usługi cyfrowe wraz ze zdalną obsługą.

Dzięki temu można o wiele szybciej załatwiać sprawy związane z bankowością. Należy jednak zadbać o stały dostęp do połączenia sieciowego oraz zainstalować aplikację mobilną. W tym przypadku zagwarantuje to nieograniczony niczym dostęp do swoich finansów, a także szybki kontakt z doradcą finansowym w razie potrzeby.

Dodatkowe produkty oraz informację

sesje aion bank
kontakt aion bank
5/5 - (1 oddanych głosów)