Znajomość sesji bankowych to kluczowa sprawa. Dzięki temu można błyskawicznie określić, kiedy przelew dotrze do odbiorcy. Wystarczy poznać podstawowe dane w tym zakresie, aby orientacyjnie ocenić godzinę zaksięgowania środków na rachunku bankowym. Jak działają przelewy w Aion Bank? Sprawdźmy to!

Aion Bank – jak zrobić przelew?

Wykonywanie przelewów w Aion Banku jest banalnie proste. Każdy, kto ma konto osobiste Aion Bank może wygodnie realizować transakcje polegające na transferze środków zarówno na rachunkach wewnątrz banku, jak i poza nim. Aby wykonać przelew, wystarczy:

 • aktywować aplikację mobilną;
 • wykupić odpowiednią subskrypcję;
 • wybrać opcję realizacji przelewów;
 • podać dane odbiorcy i kwotę transakcji;
 • zatwierdzić operację kodem PIN lub inną metodą autoryzacji.

Jak widać, w Aion Bank przelewy realizuje się łatwo, szybko i przyjemnie. Dodatkowo klienci tej instytucji nie muszą martwić się o opłaty związane z tego typu transakcjami. W ramach wykupionej subskrypcji każdy ma dostęp do nielimitowanej liczby operacji płatniczych oraz przelewów niezależnie od tego, w obrębie jakich banków przesyłane są środki pieniężne. 

Księgowanie Aion Bank odbywa się w ściśle określonych godzinach. Dlaczego? Głównie ze względu na fakt, iż sesje ELIXIR banków dopasowane są do siebie tak, aby wszystkie transakcje miały możliwość zaksięgowania na rachunku bankowym jeszcze w ten sam dzień, kiedy przelew został nadany. Wykonywanie przelewu w Aion Banku jest proste. Jak jednak sprawdzić, czy środki dotrą do odbiorcy na czas? Więcej informacji na ten temat znajdziemy poniżej.

Aion Bank – sesje przychodzące i wychodzące

Praktycznie każdy, kto korzysta z cyfrowej bankowości, wie, że przelewy przychodzące Aion Bank, jak i te wychodzące są realizowane zgodnie ze ściśle ustalonym harmonogramem. Realizując taką operację, zawsze warto upewnić się, że środki będą zaksięgowane w odpowiednim czasie.

Uwaga! Każdy bank ma inne godziny sesji ELIXIR. To właśnie dlatego do obliczania czasu zaksięgowania środków na koncie potrzebna jest informacja o godzinach zarówno banku nadawcy, jak i odbiorcy.

Sesje przychodzące Aion Bank

 • 10:30
 • 14:30
 • 16:30

Sesje wychodzące Aion Bank

 • 09:10
 • 12:10
 • 15:10

Jak obliczyć kiedy dojdzie przelew wysłany z Aion Bank?

W przypadku Aion Bank sesje przychodzące, jak i wychodzące są dopasowane tak, aby były kompatybilne z większością instytucji finansowych działających na rynku. Czy jednak warto znać godziny księgowania w banku Aion? Sesje przychodzące są ważne, jeśli chodzi o transakcje odbierane przez klientów tego banku. Kiedy chcemy dowiedzieć się, czy środki pojawią się na koncie danego dnia, wystarczy:

 • znać sesje ELIXIR banku nadawcy;
 • znać sesje ELIXIR banku odbiorcy, czyli Aion Bank lub odwrotnie.

Biorąc pod uwagę fakt, że ostatnia sesja przychodząca przypada na godzinę 16:30, wszystkie transakcje realizowane z banku nadawcy przed tą godziną mają szansę dotrzeć jeszcze tego samego dnia. W praktyce jednak sesje przychodzące Aion Bank trwają jeden dzień roboczy, a więc większość przelewów pojawia się na koncie na drugi dzień po ich realizacji. W Aion Bank godziny przelewów są świetnie dopasowane do potrzeb konsumentów. Wystarczy przeanalizować sesje Aion Bank dla transakcji wychodzących.

Aby obliczyć czas zaksięgowania dowolnej operacji, można skorzystać z Internetowego kalkulatora sesji bankowych. Jak to działa w praktyce? W ramach tego narzędzia wystarczy podać:

 • czas wykonania przelewu;
 • bank nadawcy;
 • bank odbiorcy.

Na tej podstawie kalkulator oblicza orientacyjny czas, kiedy przelew dotrze na konto osobiste. Sesje ELIXIR Aion Bank raczej nie ulegają zmianom, tak samo, jak w przypadku innych banków. Warto jednak wybierać tylko polecane kalkulatory, które posiadają zaktualizowaną bazę danych o sesjach księgowania transakcji. Oczywiście, można również samodzielnie obliczyć czas księgowania, ale czy warto? Kalkulator zrobi to o wiele szybciej i przede wszystkim dokładniej, pod warunkiem, że podamy rzeczywiste dane o przelewie. Godziny przelewów Aion Bank będą w tym przypadku kluczowe.

Warto wiedzieć! Im wcześniej zrealizowany zostanie przelew wychodzący, tym większa szansa, że dotrze na konto odbiorcy jeszcze w ten sam dzień.

Aion Bank – czy można ominąć sesje ELIXIR?

W większości przypadków niestety sesje wychodzące Aion Bank oraz te przychodzące są nie do ominięcia. Dotyczy to jednak tylko tradycyjnych przelewów. Osoby posiadające konta bankowe w tej instytucji mogą wykonywać tzw. przelewy natychmiastowe. Wiąże się to jednak z dodatkową opłatą. Aby ją poznać, wystarczy skontaktować się z bankiem w celu udostępnienia cennika usług dodatkowych. 

W Aion Bank księgowanie takich przelewów odbywa się natychmiastowo. Oznacza to, że wykonanie transakcji wiąże się szybkim pojawieniem się środków na koncie. Dotyczy to zarówno transakcji wychodzących, jak i przychodzących.

Uwaga! Większość banków w Polsce obsługuje przelewy natychmiastowe, jednakże nie wszystkie umożliwiają ich realizację w weekendy. Przed wykonaniem operacji, warto się upewnić, że bank odbiorcy działa na tej zasadzie także w weekendy.

Jakie dane są potrzebne do zrealizowania przelewu?

Aby wykonać przelew, wystarczy znać podstawowe dane odbiorcy takie, jak:

 • imię i nazwisko;
 • numer konta bankowego;
 • opcjonalnie adres.

W Aion Bank godziny księgowania są niezależne od podanego numeru konta, czy danych osobowych. Dla wszystkich klientów czas realizacji przelewów zawsze jest taki sam. To samo tyczy się nadawcy z innego banku do Aion Bank. Przelewy przychodzące w dużej mierze zależą od sesji ELIXIR banku nadawcy. 

Co jest w tym przypadku kluczowe dla klientów Aion Bank? Sesje wychodzące banku nadawcy. Ich znajomość pozwala nam na orientacyjne określenie czasu zaksięgowania środków na koncie – zarówno samodzielnie, jak i przy pomocy Internetowego narzędzia w formie kalkulatora godzin przelewów.

Czy sesje ELIXIR w Aion Bank mogą ulec zmianie?

W większości instytucji finansowych tak, jak i w Aion Banku godziny księgowania przelewów nie są zmieniane. Jeśli nie ma do tego żadnych podstaw, sesje ELIXIR ustalone na początku działalności banku pozostają niezmienne. Internetowe kalkulatory są jednak okresowo aktualizowane, aby przedstawiać konsumentom realne dane na temat czasu księgowania operacji.

Jakie transakcje obejmuje system ELIXIR?

Ogólnodostępny system ELIXIR obejmuje tylko operacje spełniające podstawowe warunki. Do transakcji w ramach tego systemu zaliczamy operacje:

 • w polskiej walucie PLN;
 • o wartości nie większej niż 1 mln złotych;
 • dla których obydwa banki objęte są systemem ELIXIR.

Aby wykonać przelew z uwzględnieniem sesji księgowania w bankach, muszą zostać spełnione wszystkie powyższe warunki. W przeciwnym razie transakcje realizuje się z wykorzystaniem np. systemu SWIFT. Podsumowując, sesje przelewów przychodzących i wychodzących to istotna kwestia. Bez nich funkcjonowanie bankowości Internetowej byłoby znacząco utrudnione.

Potrzebne informacje od Aion Bank

infolinia
oddziały
swift - bic
5/5 - (1 oddanych głosów)