Użytkownicy smartfonów marki Huawei przez długi okres narzekali na brak możliwości korzystania z płatności zbliżeniowych. Było to spowodowane brakiem dostępności do aplikacji typu Google Pay, która jest dostępna na innych urządzeniach z systemem Android. Od jesieni 2021 roku firma wprowadziła jednak nową usługę, mianowicie Curve Pay. Czy warto korzystać z takiej usługi? Na czym ona dokładnie polega, czym się różni od innych popularnych opcji umożliwiających płatności zbliżeniowe i ekspresowe przelewy online? 

Curve Pay jak to działaCurve Pay płatności zbliżeniowe NFC

O Curve Pay Android nie jest jeszcze tak głośno, jak o innych znanych aplikacjach typu Google Pay. Posiadacze smartfonów z systemem Android chętnie wykorzystują to rozwiązanie jako alternatywę dla iPhone’owych Apple Pay. Obie te opcje umożliwiają użytkownikom nie tylko dokonywanie błyskawicznych płatności online za zamówienia ze sklepów internetowych, ale przede wszystkim dokonywanie płatności zbliżeniowych. Są one znacznie wygodniejsze, szybsze i bardziej komfortowe niż innego rodzaju platformy, które nie tylko pobierają prowizje, ale również wymagają wykonania większej ilości kroków w celu opłacenia zamówień. 

Podobnie jest w przypadku Huawei, czyli jednej z najpopularniejszych marek smartfonów na całym świecie. Firma nie umożliwiała wcześniej jednak korzystanie z wspomnianego Google Pay, które jest dostępne na większości urządzeń z Androidem. Jednak od końca 2021 roku możemy cieszyć się z dostępności do Curve Pay Android, czyli alternatywy dla innych płatności, np. BLIK, które nie przebiegają tak szybko. Curve umożliwia błyskawiczną realizację transakcji bez przepisywania generowanych kodów i logowania się do aplikacji mobilnej banku. Wystarczy potwierdzenie transakcji odciskiem palca, aby cieszyć się ekspresowym opłaceniem zamówienia lub natychmiastową płatnością zbliżeniową. 

Curve Pay NFC – co to jest?

Płatności zbliżeniowe od wielu lat są coraz popularniejsze w Polsce. Współcześnie chcemy maksymalnie ułatwiać sobie dopełnianie codziennych spraw. Nie tylko poszukujemy wygodnych rozwiązań opłacania zamówień online, ale także chętniej korzystamy z możliwości płatności zbliżeniowych telefonem. Niestety, smartfony Huawei z HMS bez usług Google nie umożliwiały do tej pory korzystanie z takich możliwości. Obecnie marka posiada już dostępną dla użytkowników opcję Curve pay. Google nie jest bowiem wymagane, aby korzystać z płacenia zbliżeniowo w dowolnym miejscu. 

Curve Pay Android to nic innego jak alternatywne rozwiązanie dla popularnych aplikacji do dokonywania błyskawicznych transakcji płatniczych. Aplikacja umożliwia nam wygodne dodanie kart płatniczych, z których korzystamy, i dokonywanie płatności za pomocą kilku kliknięć. 

Curve Pay – jak to działa?

Pomimo tego, iż użytkownicy innych smartfonów jak Huawei, mają dostęp do Google Pay czy Apple Pay, mogą również korzystać z Curve. Tego typu aplikacja płatnicza jest możliwa do pobrania na wszystkie smartfony wyposażone w opcję płatności zbliżeniowych NFC i nie tylko. Możliwe jest także korzystanie z Curve Pay Apple na sprzętach z system iOS. Aby korzystać z takiego rozwiązania, wystarczy pobrać aplikację z AppGallery, AppStore lub Google Play, zarejestrować się i wygenerować kartę płatniczą Curve. Możliwe jest również dodanie naszych kart debetowych lub kredytowych z różnego rodzaju banków. Zasada działa płatności zbliżeniowych, jest niezwykle podobna do tej, z której mamy do czynienia w przypadku wyżej wymienionych aplikacji. Przy płaceniu za zakupy w sklepie, wybieramy kartę, z której chcemy przeznaczyć środki na opłacenie zamówienia. Tak samo sytuacja wygląda, gdy dokonujemy transakcji za zamówienia online. 

W przypadku urządzeń z HMS, po uruchomieniu pobranej aplikacji, użytkownicy ujrzą komunikat o możliwości aktywowania opcji Curve Pay i dodania jej jako główną formę płatności. Dzięki temu możemy wygodnie i szybko płacić zbliżeniowo w sklepach, lokalach usługowych i rozrywkowych, przykładając telefon do terminala. 

Curve Pay – jakie banki obsługują?

Z Curve Pay NFC możemy korzystać niezależnie od tego, w jakim banku posiadamy konto i jakiego jest ono rodzaju. Wystarczy karta Mastercard lub Visa. Warto wiedzieć, że do wirtualnego portfela możemy dodać zarówno karty debetowe, jak i kredytowe, a także jednocześnie do aplikacji może być podłączone kilka różnego rodzaju kart. Wówczas posiadacz wybiera tę, z której aktualnie chce opłacić transakcję w sklepie online lub stacjonarnie. 

Jak dodać kartę do Curve Pay?

Dodanie kart debetowych lub kredytowych do wirtualnego portfela Curve nie jest skomplikowane i nie wymaga wiele czasu. Zasada wygląda bardzo podobnie jak w przypadku wspomnianych Apple Pay czy Google Pay. Po pobraniu aplikacji, należy ręcznie wprowadzić dane naszej karty, czyli jej numer, datę ważności o kod CVV lub CVC. Możemy również zeskanować fizyczną kartę, kierując na nią obiektyw aparatu w smartfonie. Po dodaniu karty, zostanie wyświetlony komunikat i możliwości korzystania z płatności online i zbliżeniowych. 

Usługi dostępne za pośrednictwem Curve Pay

Aplikacja Curve Pay to nie tylko możliwość dokonywania płatności zbliżeniowych NFC. To także rozwiązanie na realizację błyskawicznych transakcji online, co jest świetną alternatywą dla serwisów pośredniczych jak Przelewy 24,  czy też PayU, zwłaszcza pod względem kosztów. Za pomocą portfela możemy również wypłacać pieniądze w bankomatach na terenie całego świata oraz przewalutowywać środki. 

Za pomocą Curve Pay dokonamy:

— Płatności zbliżeniowych w sklepach, restauracjach, kinach, teatrach i innego typu lokalach usługowych;

— Transakcji płatniczych online w sklepach internetowych i aplikacjach mobilnych;

— Wypłaty gotówki w polskich i zagranicznych bankomatach;

— Przewalutowania środków na 150 walut;

— Cofnięcia dokonanych transakcji w ciągu 14 dni.

Curve Pay prowizje i opłaty

To, czy Curve Pay pobierze od nas jakiekolwiek opłaty, jest uzależnione od wybranej przez nas opcji karty oraz rodzaju transakcji, jakich chcemy dokonywać. Każdy użytkownik ma możliwość wybrania darmowej karty Curve, która dociera do nas pocztą. Dodatkowo, jeśli chcemy korzystać z aplikacji jedynie w celu płacenia za zakupy w naszym kraju w walucie PLN, czy też opłacania transakcji online, nie poniesiemy za to żadnych kosztów. Curve umożliwia również dokonywanie darmowych transakcji walutowych w 150 walutach do określnej wartości. Po jej przekroczeniu, użytkownik musi wnieść wskazaną opłatę. 

Ważne! Wybierając przy rejestracji kartę Curve Blue, otrzymamy ją w 100% za darmo. Jest to karta wystawiona przez znaną nam firmę Mastercard. Dodatkowo, nowi użytkownicy gratisowo otrzymują cashback 1% za zakupy u partnerów Curve w ciągu 3 miesięcy. Tego typu karta daje możliwość dokonywania transakcji zagranicznych w ponad 150 walutach do 500 funtów brytyjskich miesięcznie. Po przekroczeniu tego limitu, naliczany jest koszt w wysokości 2%. Nie zapłacimy za wypłatę z bankomatów za granicą do 200 funtów miesięcznie, z kolei jeśli przekroczymy ten limit, Curve naliczy nam 2% wypłaconej kwoty. 

— Korzystając z karty kredytowej i chcąc wypłacić środki z bankomatu za pomocą Curve, firma potrąca prowizję na poziomie 2%, powyżej równowartości 200 funtów. Również nasz bank może pobrać odsetki. 

— Wypłacając pieniądze w bankomatach Euronet za pomocą Curve, możemy liczyć się z naliczeniem dodatkowej opłaty przez pośrednika. 

— Przy przewalutowaniach transakcji zagranicznych w weekendy naliczana jest prowizja w wysokości 0,5% przy walutach GBP, USD, EUR i 1,5% dla pozostałych. 

— Prowizja 2% naliczana jest przy transakcjach powyżej 500 funtów miesięcznie, czyli około 2500 zł (przy karcie Curve Blue). 

Czy Curve Pay działa bez internetu?

Podobnie jak Apple Pay czy Google Pay, również wirtualny portfel Curve działa na smartfonach bez uruchamiania internetu. Wystarczy odblokowanie telefony i włączenie aplikacji, wybranie karty i potwierdzenie transakcji odciskiem palca lub Face ID. Dostęp do internetu jest niezbędny, aby opłacić zamówienia w sklepach online. 

5/5 - (1 oddanych głosów)