zastrzeżnie karty w banku bpsPosiadanie karty płatniczej to obecnie podstawowa usługa, jaką możesz otrzymać w ramach prowadzenia konta przez konkretny bank. Nie inaczej jest w Banku BPS, gdzie każdy klient posiadający rachunek bankowy może korzystać z pełni funkcjonalności karty bankomatowej i nie tylko. Twoja karta zaginęła lub została skradziona? W takim razie musisz dowiedzieć się, w jaki sposób ją zastrzec, by uchronić się przed wieloma nieprzyjemnościami!

Zastrzeżenie karty Bank BPS – jak to zrobić?

Zastanawiasz się, jak zastrzec kartę bankomatową w Banku BPS? To dość prosta procedura, którą wykonasz na kilka sposobów. Możesz to zrobić:

  • dzwoniąc na infolinię banku;
  • podczas wizyty osobistej w dowolnej placówce BPS.

W razie zaginięcia lub kradzieży karty bankomatowej Twoje konto osobiste jest wysoce zagrożone nieautoryzowanym dostępem do środków przez osoby trzecie. Jeśli chcesz uniknąć sytuacji utraty środków z konta, koniecznie zdecyduj się na zastrzeżenie karty. Bank BPS pozwala na szybką realizację takiej operacji przez infolinię. Wystarczy, że zadzwonisz pod jeden ze specjalnych numerów:

  • 801 321 456;
  • +48 86 215 50 50.

Wykonanie połączenia telefonicznego to najszybsza opcja, aby zastrzec kartę w razie potrzeby. 

Zastrzeganie kart płatniczych a blokada karty – jakie są różnice?

Chcesz wiedzieć, czy zastrzeżenie a blokada karty płatniczej jest tym samym? W praktyce – nie. Jeśli wiesz już, jak zastrzec kartę w banku BPS, koniecznie zapamiętaj, iż ten proces jest nieodwracalny. Oznacza to, że po zastrzeżeniu „plastiku” nie będziesz mieć już możliwości korzystania z funkcji karty nawet jeśli ta się odnajdzie. Musisz zawnioskować o nową kartę, by móc znów realizować płatności zbliżeniowe i nie tylko.

Każdy, kto ma konta bankowe w BPS może także dokonać blokady karty płatniczej. To zupełnie inna forma działania. Blokadę możesz nałożyć na swoją kartę płatniczą np. podczas wyjazdu na wakacje. Dzięki temu nawet jeśli zgubisz kartę lub ktokolwiek będzie mieć do niej dostęp, ta będzie praktycznie bezużyteczna. Po powrocie z wakacji możesz zdjąć blokadę, dzwoniąc na infolinię banku i znów korzystać z funkcjonalności karty. To podstawowa różnica między blokadą a zastrzeżeniem karty. Chcesz wiedzieć, jak cofnąć zastrzeżenie karty w Banku BPS? Niestety nie jest to możliwe. Zanim podejmiesz taki krok, zawsze zastanów się dwa razy, gdyż operacja jest nieodwracalna.

Zastrzeżenie karty w Banku BPS – ile to kosztuje?

Ile kosztuje zastrzeżenie karty w Banku BPS? Zarówno w tej, jak i każdej innej instytucji finansowej tego typu operacje są całkowicie darmowe! Oznacza to, że za zastrzeżenie nie zapłacisz ani złotówki. Kiedy jednak będziesz wnioskować o nową kartę do bankomatu, licz się z tym, iż bank może nałożyć na Ciebie dodatkowe opłaty związane z jej wydaniem. Najczęściej nie jest to kwota większa niż kilkanaście złotych.

W jakich sytuacjach warto zastrzec kartę bankomatową BPS?

Zastrzeganie karty bankomatowej jest pomocne w dwóch podstawowych sytuacjach, a mianowicie wtedy kiedy ta została:

  • skradziona;
  • zgubiona.

Tylko w tych przypadkach warto wiedzieć, jak działa zastrzeżenie karty w Banku BPS. A opłaty? W tym przypadku nie musisz się martwić, gdyż nie zapłacisz ani złotówki za wykonanie połączenia na infolinię banku i dokonanie zastrzeżenia karty. Jeśli masz konto w BPS i znajdziesz się w trudnej sytuacji zagubienia lub kradzieży karty płatniczej – nigdy nie zwlekaj! Aby uniknąć problemów i utraty środków ze swojego rachunku bankowego, czym prędzej zablokuj dostęp do karty. To prosty proces, który wykonasz telefonicznie lub podczas osobistej wizyty w oddziale. Zanim zdecydujesz się na zastrzeżenie, zawsze upewnij się, że Twoja karta rzeczywiście zaginęła lub została skradziona, aby nie narażać się na dodatkowe koszty wydania nowej.

5/5 - (1 oddanych głosów)