Zastrzeżenie karty w Deutsche BankPosiadanie karty płatniczej do konta bankowego w dzisiejszych czasach to już norma. Niestety ten popularny plastik często staje się obiektem marzeń dla złodzieja. Co w przypadku, kiedy zgubisz kartę płatniczą lub ta zostanie skradziona? W takich sytuacjach musisz czym prędzej zablokować ją w swoim banku. Tylko w ten sposób skutecznie uchronisz się przed nieautoryzowanymi operacjami na Twoim rachunku bankowym. Sprawdź, jak klienci Deutsche Banku mogli zastrzec kartę do swojego konta!

Zastrzeżenie karty w Deutsche Bank

Jeśli zastanawiasz się, co zrobić, kiedy zauważysz, że nie masz swojej karty płatniczej, koniecznie sprawdź poniższe rady. Zastrzeżenie karty w Deutsche Bank jest dziecinnie proste. Najczęściej wystarczy skontaktować się ze swoim bankiem i poprosić o zastrzeżenie karty płatniczej, gdyż ta została zgubiona lub po prostu skradziona. Dzięki temu unikniesz sytuacji, gdzie mogłoby dojść do jakichkolwiek nieautoryzowanych operacji na Twoim rachunku bankowym. Pamiętaj, że to jednak nie wszystko. Kiedy zadzwonisz na infolinię banku, przygotuj:

  • imię i nazwisko;
  • numer PESEL;
  • numer dowodu osobistego;
  • adres zamieszkania.

To podstawowe dane, które musisz podać pracownikowi banku, aby ten mógł dokonać autoryzacji klienta i zrealizować proces zastrzeżenia karty płatniczej. Chcesz dowiedzieć się, jak zastrzec kartę? W większości przypadków to prosty proces, który zrealizujesz nawet w ciągu kilku minut z dowolnego miejsca. Wystarczy, że masz ze sobą telefon komórkowy.

Jak zastrzec kartę w Deutsche Banku?

Masz konto osobiste w Deutsche Banku lub jakiejkolwiek innej instytucji finansowej na terenie Polski? W takim razie koniecznie dowiedz się, jakie są najpopularniejsze metody zastrzegania kart płatniczych. Zaliczamy do nich:

  • blokadę przez serwis Internetowy;
  • blokadę przez aplikację mobilną;
  • blokadę przez infolinię;
  • blokadę w oddziale banku.

Praktycznie każde konto bankowe jest ściśle powiązane z kartą płatniczą, dlatego warto znać metody jej blokowania w sytuacjach kryzysowych np. kradzieży lub zaginięcia.

Jak zastrzec kartę bankomatową w Deutsche Bank Polska?

Chcesz dowiedzieć się, jak zastrzec kartę bankomatową Deutsche Bank Polska? Obecnie taka wiedza nie jest niezbędna, gdyż od 2018 roku bank nie działa już aktywnie i nie prowadzi kont osobistych ani firmowych. Pamiętaj, że zastrzeżenie a blokada karty płatniczej to zupełnie coś innego. Zablokować kartę możesz wtedy, kiedy np. wychodzisz na imprezę masową, a po powrocie wygodnie ją odblokujesz. Kiedy dokonasz zastrzeżenia, nie ma już innej możliwości odzyskania dostępu do płatności zbliżeniowych, jak tylko zamówienie nowej karty.

Dowiedz się, ile kosztuje zastrzeżenie karty w Deutsche Bank Polska, albo raczej ile kosztowała taka usługa. W przypadku tej instytucji było to całkowicie darmowe. Będąc klientem tego banku, mogłeś zablokować kartę na dwa sposoby:

  1. Telefonicznie, dzwoniąc na infolinię do zastrzegania kart bankomatowych, dostępną 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.
  2. Osobiście w dowolnie wybranym oddziale na terenie Polski.

Zdecydowałeś się na zastrzeżenie karty w Deutsche Bank Polska, a opłaty nie mają dla Ciebie znaczenia? Na szczęście ta instytucja i tak nie pobierała żadnych prowizji z racji zastrzeżenia zaginionej lub skradzionej karty płatniczej. Chcesz wiedzieć, ile kosztuje zastrzeżenie karty w Deutsche Bank Polska? Tak samo jak w większości instytucji finansowych koszt zablokowania dostępu do środków na koncie bankowym przy pomocy karty wynosił równe 0 złotych. Jedyny wydatek to złożenie wniosku o wydanie nowej karty bankomatowej. Tutaj bank pobierał stosowne opłaty, które klienci mogli znaleźć w umowie o świadczeniu usług bankowych.

Wiele osób zastanawiało się też, jak cofnąć zastrzeżenie karty w Deutsche Bank Polska. Niestety ten proces jest nieodwracalny. Szansa na odzyskanie dostępu to jedynie złożenie wniosku o nową kartę, na którą czeka się najczęściej do 14 dni.

5/5 - (1 oddanych głosów)