Jak zmienić limity w Banku PocztowymDzienne limity transakcji płatniczych realizowanych przez bankowość elektroniczną oraz kartą obowiązują praktycznie w każdym banku. Nie inaczej jest w przypadku instytucji Bank Pocztowy. To jeden z rzadziej wybieranych banków, gdzie klienci zakładają swoje konta bankowe – zarówno osobiste, jak i firmowe. Niemniej jednak warto wiedzieć, jak w praktyce wygląda zmiana limitów w Banku Pocztowym. To elementarna wiedza, która jest przydatna szczególnie wtedy, kiedy chcemy zmienić limit dla transakcji, np. płatności kartą, przelewu tradycyjnego lub innych transakcji internetowych.

Jesteś klientem tej instytucji finansowej i chcesz wiedzieć, jak zmienić limit w Banku Pocztowym? Możesz to zrobić w prosty sposób. Wystarczy, że skorzystasz z poniższych wskazówek, a bez problemu edytujesz swoje ograniczenia na koncie i zaczniesz korzystać w 100% z jego funkcjonalności.

Limity przelewów na koncie – co to takiego?

Podstawowa wiedza to znajomość poszczególnych odmian limitów, jakie wprowadza Bank Pocztowy. Jak zmienić limity i w jaki sposób zrobić to najszybciej? Do tego przejdziemy dopiero po objaśnieniu, na czym tak naprawdę polegają stosowane limity i dlaczego banki decydują się na ich włączenie. Popularne rodzaje limitów na koncie bankowym to:

 • limity dzienne, które dotyczą wszystkich transakcji zrealizowanych w ciągu doby,
 • limity miesięczne – w tym przypadku obowiązują w skali miesiąca i po przekroczeniu pewnej kwoty nie da się wykonać żadnej transakcji,
 • limity kwotowe – chodzi tu głównie o kwotę pojedynczego przelewu lub transakcji,
 • limity ilościowe – dotyczą liczby transakcji, np. przelewów, które można wykonać w ciągu doby/miesiąca.

Instytucje finansowe najczęściej stosują kilka limitów jednocześnie. To wszystko w celu zabezpieczenia interesów klienta, aby ten nie naraził się na utratę swoich pieniędzy, np. w wyniku ataku hakerskiego i kradzieży danych osobowych oraz logowania do konta bankowego.

Masz konto instytucji Bank Pocztowy? Jak zmienić limit przelewu to wiedza, którą chcesz zdobyć? Wbrew pozorom to bardzo proste. Wystarczy zalogować się do bankowości internetowej, wybrać się do placówki swojego banku lub zmienić limity dla transakcji przez aplikację mobilną.

Zmiana limitu w Banku Pocztowym

Zmiana dotychczas obowiązujących limitów jest wyjątkowo prosta. Jeśli chodzi o Bank Pocztowy sesje przychodzące, wychodzące nie mają tu znacznie. Zmiana limitów dla transakcji płatniczych stanowi zupełnie odrębne zagadnienie. O ile na sesje ELIXIR nie mamy żadnego wpływu (oprócz przelewów natychmiastowych), o tyle na ograniczenia kwot lub liczby realizowanych transakcji możemy jak najbardziej wpłynąć.

Zatem jak zmienić limit – Bank Pocztowy? To proste. Wyróżniamy kilka opcji. Limitami transakcji oraz limitami na karcie kredytowej możesz zarządzać bezpośrednio przez bankowość internetową. Aby zmienić jednorazowy limit lub dzienny limit transakcji, musisz:

 1. Zalogować się do bankowości internetowej lub mobilnej.
 2. Wejść w zakładkę „Ustaw limity transakcji”. Znajdziesz ją w ustawieniach swojego konta.
 3. Kliknąć przycisk zmiany limitu na koncie oraz wybrać kwoty i liczbę transakcji, która ma zostać ustalona jako nowy limit.
 4. Zatwierdź operację kodem PIN, który otrzymasz SMS lub bezpośrednio w aplikacji mobilnej.

Jak widzisz, procedura, jak zmienić limity w Banku Pocztowym jest wyjątkowo prosta. Wystarczy kilka kroków, aby ustalić nowe limity na koncie bankowym oraz karcie płatniczej. Pamiętaj jednak, że wprowadzenie zbyt dużych wartości może zostać automatycznie skorygowane przez Bank Pocztowy. Infolinia zawsze będzie pomocna, szczególnie jeśli nie możesz poradzić sobie z samodzielną zmianą limitów.

Aktualne limity transakcji w Banku Pocztowym

Czy wiesz, jak zmienić limit przelewu w Banku Pocztowym? Nie? Zatem potrzebujesz nieco wsparcia. Mimo wszystko to dość prosta procedura. Wystarczy, że masz dostęp do aplikacji mobilnej, bankowości online lub wybierzesz się do stacjonarnej placówki swojego banku. Zmiana limitów nie zajmuje więcej niż kilka minut – niezależnie od wybranej opcji załatwienia sprawy.

Aktualne limity w Banku Pocztowym wyglądają następująco:

 • Dzienny limit transakcji bezgotówkowych i gotówkowych – 6000 złotych.
 • Limit transakcji w POS – 6000 złotych.
 • Limit transakcji internetowych – 500 złotych.
 • Limit wypłat gotówkowych w bankomacie – 6000 złotych.
 • Wartość jednej transakcji bez wprowadzania PIN – 100 złotych.
 • Wartość wypłaty gotówki kartą – 1000 złotych.

Warto też dodać, że limity dla transakcji POS oraz internetowych to 15 operacji dziennie. W przypadku wypłat środków z bankomatów obowiązuje limit 5 operacji na dobę. Co więcej, maksymalne wartości limitów w tym banku to 6000 złotych. W celu wykonania transakcji na większą kwotę trzeba skontaktować się bezpośrednio z instytucją.

Teraz już wiesz, ile wynoszą limity w Banku Pocztowym. Jak zmienić poszczególne z nich? To proste, choć bank narzuca mocne ograniczenia w kwestii ustalenia maksymalnego pułapu, z którego można skorzystać w ramach operacji prowadzonych na koncie bankowym.

Jak zmienić limit na koncie Banku Pocztowego?

Coraz więcej osób szuka informacji, jak i gdzie zmienić limit w Banku Pocztowym. Można to zrobić na kilka sposobów:

 • osobiście w placówce banku,
 • przez aplikację mobilną.
 • przez bankowość elektroniczną,
 • dzwoniąc na infolinię.

Jako klient banku masz możliwość dowolnej zmiany limitów – dotyczy to zarówno zwiększania, jak i zmniejszania kwot i liczby transakcji przyjmowanych na koncie bankowym. Mimo posiadania wiedzy, jak zmienić limit BLIK w Banku Pocztowym lub inne ograniczenia, w przypadku większych kwot transakcji zawsze konieczna będzie wizyta w placówce.

Oczywiście bardzo przydatna jest aplikacja Banku Pocztowego. Jak zmienić limit przelewu w tym przypadku? Wystarczy, że zalogujesz się na konto w aplikacji, przejdziesz do zakładki ustawień i limitów operacji, wprowadzisz nowe dane i zatwierdzisz zmiany kodem PIN. Cała procedura nie powinna zająć Ci więcej niż kilka minut.

Jak zwiększyć limit BLIK w Banku Pocztowym?

Chcesz dowiedzieć się jeszcze, jak zwiększyć limit BLIK w Banku Pocztowym lub jak zmienić limit wypłat w Banku Pocztowym? Procedura jest identyczna, jak w przypadku edycji innych ograniczeń na koncie, np. liczby transakcji realizowanych kartą w ciągu doby. Niezbędny będzie tutaj dostęp do aplikacji mobilnej lub serwisu transakcyjnego. To podstawa, aby bez wychodzenia z domu załatwić sprawę i szybko dowiedzieć się, jak zmienić limit w Banku Pocztowym.

Zatem jak zmienić limit na karcie? Bank Pocztowy umożliwia wykonanie takiej operacji w kilka minut. To spore udogodnienie, które pozwala konsumentom na dopasowanie możliwości swojego konta bankowego, karty kredytowej lub aplikacji mobilnej do swoich indywidualnych potrzeb. W praktyce procedura związana z tym, jak zmienić limit transakcji internetowych w Banku Pocztowym przebiega następująco:

 1. Logujesz się na konto bankowe – online lub w aplikacji mobilnej. Alternatywnie możesz skontaktować się z infolinią lub pracownikiem oddziału banku.
 2. Wybierasz w ustawieniach opcję zmiany limitów, np. na karcie, na koncie lub w aplikacji mobilnej.
 3. Ustawiasz nowe limity, ale maksymalnie do kwot i liczby, które są akceptowane przez bank.
 4. Zatwierdzasz operację kodem PIN w aplikacji, SMS-em lub podpisem w placówce banku.

Jeśli zastanawiasz się, jak zmienić dzienny limit wypłat z bankomatu – Bank Pocztowy nie komplikuje spraw i pozwala na załatwienie takiej transakcji w prosty sposób. Można powiedzieć, że wiedza, jak zmienić limit transakcji internetowych w Banku Pocztowym będzie wystarczająca, aby edytować też inne ograniczenia na koncie.

Dlaczego Bank Pocztowy wprowadza limity operacji?

Jest naprawdę wiele powodów, dla których instytucja wprowadziła limity na koncie bankowym. Najistotniejsze przesłanki to:

 • utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa finansów klienta,
 • zredukowanie ryzyka kradzieży środków,
 • przeciwdziałanie praniu pieniędzy,
 • możliwość łatwiejszego zarządzania budżetem – dzięki limitom wiemy, ile wydaliśmy i kiedy trzeba przestać.

Choć bank nakłada z góry limity, to jednak nie ukrywa informacji, jak zmienić limit na koncie. Bank Pocztowy jest przyjazny dla swoich klientów, dlatego udostępnia informacje, jak zmienić limit w aplikacji Banku Pocztowego oraz przy pomocy serwisu transakcyjnego.

A może chcesz dowiedzieć się, jak zmienić limity w Inteligo? To tak samo proste, jak w przypadku Banku Pocztowego. Do zrealizowania operacji wystarczy mieć dostęp do serwisu transakcyjnego, aplikacji mobilnej. Możesz też poświęcić nieco wolnego czasu i udać się do placówki, aby zmienić limity – Bank Pocztowy. Jak zmienić ograniczenia na koncie to przydatna wiedza. Jeśli jednak nie radzisz sobie z wykonaniem takiej operacji – zadzwoń na infolinię lub udaj się bezpośrednio do placówki bankowej.

Oceń artykuł