Nie wszyscy wiedzą, jak wysoki dochód trzeba mieć, aby dostać kredyt na mieszkanie. Zarobki 7000 zł netto, które są stabilne, z powodzeniem powinny umożliwić uzyskanie dość pokaźnej kwoty. Jeśli więc masz stałe zatrudnienie, a dodatkowo zgromadzisz wkład własny, raczej nie musisz obawiać się o odrzucenie wniosku. Jednak na to, ile kredytu hipotecznego przy zarobkach 7000 zł dostaniesz, wpływa kilka elementów. Banki zawsze będą weryfikować je przy badaniu zdolności kredytowej. Sprawdź, jak zarobki 7000 netto a kredyt hipoteczny przedstawiają się w ofertach.

PKO
RRSO9,48 %
Oprocentowanie 7,66 %
Kwotaindywidualna
Ocena9/10
CityHandlowy
RRSO9,25 %
Oprocentowanie 8,88 %
Kwotado 3 000 000 zł
Ocena8/10
Pekao
RRSO9,61 %
Oprocentowanie 8,84 %
Kwotado 300 000 zł
Ocena8/10
Expander
RRSOod 9 %
Oprocentowanie od 7 %
Kwotado 1 000 000 zł
Ocena7/10

Jaki kredyt hipoteczny przy zarobkach 7000 netto?

Jaki kredyt hipoteczny przy zarobkach 7000 nettoPodstawowe pytanie brzmi: jaka jest wysokość kredytu hipotecznego przy zarobkach 7000 netto? Nie da się jednoznacznie określić, ile zaproponuje Ci bank, ale można orientacyjnie obliczyć, jaka kwota jest realna. Każdy kredytodawca będzie sprawdzał Twoją zdolność kredytową. Podczas całego procesu weryfikowane są takie kwestie jak wydatki, dochody czy liczba osób na utrzymaniu. Liczy się to, czy masz stałe zatrudnienie na etat, czy umowę cywilnoprawną, a może prowadzisz firmę. Co ważne, inny kredyt otrzyma singiel, a inną kwotę zaproponuje bank w przypadku rodzin wielodzietnych. 

Jednakże zarobki na takim poziomie nie wykluczają z możliwości wzięcia kredytu nawet małżeństwa z dziećmi. W związku z tym niezależnie od stanu cywilnego i tego, czy w gospodarstwie jest więcej osób, nikt nie powinien mieć problemu z pozytywną decyzją. Oczywiście warunkiem jest stabilna sytuacja finansowa. 

Przykładowo: singiel zarabiający 7000 zł netto dostanie kredyt hipoteczny na 15 lat, 20 lat, aż do 35 w kwocie od 320 do 400 tysięcy złotych. Z kolei małżeństwo, w którym jedna osoba ma dochód, powinno otrzymać ok. 260 000 zł kredytu. Powodem jest to, że ten, który stara się o kredyt, ma na utrzymaniu drugą osobę. Jeszcze mniej otrzyma para z dzieckiem, chyba że obie osoby mają zatrudnienie i zdolność kredytową. 

Gdzie dostanę kredyt hipoteczny przy zarobkach 7000 netto?

Zarobki 7000 netto a kredyt hipoteczny nie powinny wzajemnie się wykluczać, niezależnie od przypadku. Przy takim dochodzie wiele banków może zadeklarować udzielenie zobowiązania. 

Jeśli chodzi o kredyt hipoteczny – lista najlepszych banków przy zarobkach 7000 netto to:

Jak samodzielnie obliczyć zdolność kredytową przy zarobkach 7000 netto?

Zdolność kredytowa przy zarobkach 7000 netto będzie wysoka i prawdopodobnie bardzo dobrze oceniona przez bank. Warunkiem jest stabilna sytuacja finansowa, a więc stałe zatrudnienie lub długo funkcjonująca na rynku działalność. Ważne jest też to, czy spłacasz już jakieś kredyty, czy raty wpływają terminowo, jakie masz wydatki i jak wygląda historia w BIK. Wszystko to banki biorą pod uwagę podczas badania zdolności kredytowej. Dlatego też trudno jest samemu ocenić ją szczegółowo, ale możesz zrobić to orientacyjnie. Pomoże Ci w tym kalkulator zdolności kredytowej. W ten sposób dowiesz się, o jaką kwotę wnioskować, aby realnie dostać kredyt i w jakim banku. Sprawdź też nasze przykłady wyliczeń zdolności, które znajdziesz w dalszej części tekstu.

Kredyt hipoteczny a wkład własny przy zarobkach 7000 netto

Kredyt hipoteczny a zarobki 7000 zł netto to kwestia, która z reguły wymaga wniesienia wkładu własnego. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy korzystasz w programów rządowych, które wykluczają ten warunek (np. Bezpieczny Kredyt). 

Standardowo minimalny wkład własny na kredyt hipoteczny wynosi 20%. Możesz też poszukać ofert banków, które udzielają kredytu z 10% wkładem. Wówczas jednocześnie trzeba będzie wykupić dodatkowe ubezpieczenia. 

Ważne!

Im więcej wkładu własnego zgromadzisz, tym lepsza będzie Twoja zdolność kredytowa. Jeśli więc nie wystarcza ona na uzyskanie kwoty, która jest Ci potrzebna, dobrym pomysłem jest wniesienie wyższego wkładu. 

Oprocentowanie kredytu hipotecznego przy zarobkach 7000 netto

Starając się o kredyt warto zwrócić uwagę na to, jak wysokie jest oprocentowanie i rata kredytu, a zarobki 7000 netto umożliwiają dość elastyczne podejście do wyboru ofert. Przy takim dochodzie z reguły nie powinno być problemów z negocjowaniem warunków. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy nie masz zbyt dużych obciążeń finansowych.

Pamiętaj, że oprocentowanie wpływa na to, jaka będzie rata kredytu. Zmienne nie da Ci gwarancji jej niezmienności, jednak może być mniejsze. Z kolei stałe oprocentowanie nawet jeśli wyniesie więcej, zagwarantuje ratę na takim samym poziomie.

Niektóre banki oferują kredyt z oprocentowaniem stałym. Są to takie oferty jak:

 • Pakiet Własny Kąt Hipoteczny w PKO BP
 • „Stawiam na swoje” Lekka Rata w ING
 • „Stawiam na swoje” Łatwy Start w ING
 • VeloDom w VeloBanku
 • Oferta ze stałym oprocentowaniem w Millennium
 • „Cztery pory roku we własnym M edycja 1” w mBanku.

Ile dostanę kredytu hipotecznego przy zarobkach 7000 netto?

Pozostaje pytanie: ile dostanę kredytu hipotecznego przy zarobkach 7000? Może to być naprawdę spora kwota, ale jest to uzależnione od zdolności. Liczy się te to, czy o kredyt wnioskuje jedna czy dwie osoby osiągające dochód i czy jest na utrzymaniu rodzina.

W związku z tym:

 • Wysokość kredytu hipotecznego dla singla przy zarobkach 7000 netto to od 150 000 zł aż do 400 000 zł. 
 • Wysokość kredytu hipotecznego dla małżeństwa, w którym oboje małżonków zarabiają 7000 netto to od 350 000 zł do naprawdę pokaźnej kwoty sięgającej 800 czy 900 000 zł. 
 • Wysokość kredytu hipotecznego dla małżeństwa, w którym tylko jedna osoba zarabia 7000 netto to od 100 000 zł do 260 000 zł. 

Pamiętaj, bank może zaproponować Ci mniej lub więcej niż powyższe przykłady. Są one jedynie orientacyjne i nie uwzględniają wszystkich kwestii, które wpływają na wysokość kredytu. Kwota ta zależy także od okresu, na jaki go zaciągniesz oraz wkładu własnego.

Jaki kredyt przy zarobkach 7000 netto w 2024? 

Wysokość kredytu hipotecznego a zarobki 7000 netto to kwestia, którą warto przemyśleć przed wyborem banku i złożeniem wniosku. Pozwoli Ci to realnie określić, o jaką kwotę możesz wnioskować i który kredytodawca ma najlepsze warunki. Sprawdź nasze porównania:

Okres spłaty Wysokość kredytu (singiel) Wysokość kredytu (małżeństwo pracujące) Wysokość kredytu (małżeństwo pracujące z dzieckiem)
35 lat 400 000 zł 900 000 zł 640 000 zł
20 lat 370 000 zł 830 000 zł 600 000 zł
10 lat 260 000 zł 580 000 zł 420 000 zł

Jak starać się o kredyt hipoteczny przy zarobkach 7000 netto?

Należy złożyć  wniosek o kredyt przy zarobkach 7000 netto, w którym muszą znaleźć się takie informacje jak:

 • Dane osobowe kredytobiorcy lub kredytobiorców, jeśli wnioskują dwie osoby.
 • Informacje o dochodach i wydatkach (z reguły wypełnia się elektroniczne oświadczenie o dochodach, określając średni dochód z uwzględnieniem 3 miesięcy).
 • Parametry kredytu, o który wstępnie wnioskujesz. 

Są to informacje, które muszą znaleźć się we wstępnym wniosku. Złożysz go nie tylko stacjonarnie, ale też online, na stronie banku, z poziomu e-bankowości lub aplikacji mobilnej. Jeśli bank wyda pozytywną decyzję po obliczeniu zdolności, otrzymasz odpowiedź, ile kredytu hipotecznego przy zarobkach 7000 zł może Ci przyznać. 

Co ważne, wniosek o kredyt przy zarobkach 7000 netto trzeba uzupełniać na kolejnych etapach. Bank poprosi Cię o donoszenie dokumentacji związanych z zatrudnieniem, dochodami, czy nieruchomością, którą chcesz nabyć. 

Jak zwiększyć zdolność kredytową przy zarobkach 7000 netto?

Może się zdarzyć, że nie satysfakcjonuje Cię Twoja zdolność kredytowa. A zarobki 7000 netto nie gwarantują odpowiedniej kwoty na zakup nieruchomości. Możesz spróbować poprawić zdolność kredytową z pomocą tych metod:

 • Wniesienie wyższego wkładu własnego — większa kwota umożliwia poprawę zdolności kredytowej i uzyskanie większego kredytu niż wcześniej. 
 • Postaranie się o lepszy dochód — można poszukać dodatkowego zatrudnienia, postarać się o podwyżkę czy premię. Dobry sposobem jest też podjęcie pracy przez drugą osobę w małżeństwie i staranie się o kredyt wspólnie. 
 • Zmniejszenie wydatków: Ograniczenie comiesięcznych wydatków na utrzymanie.
 • Spłacenie zobowiązań: Czasem wystarczy, że zrobisz to częściowo np. nadpłacając kredyt. W przypadku karty kredytowej i limitów na koncie, lepiej całkowicie pozbyć się zobowiązania. 
 • Poprawa historii kredytowej w BIK: Na jej ocenę wpływa terminowa spłata rat. 
5/5 - (1 oddanych głosów)