wirtualna karta w Banku PocztowymWirtualne karty to nowoczesne rozwiązanie, które umożliwia dokonywanie płatności online bez konieczności posiadania fizycznej karty. Niektóre z nich są także wykorzystywane zamiast plastiku podczas zakupów stacjonarnych. Są to wygenerowane cyfrowe numery karty w wersji jednorazowej lub generowane do wielokrotnego użytku, np. w postaci odpowiednika karty debetowej. Wirtualna karta Banku Pocztowego to jedna z propozycji dostępnych na rynku. Dowiedz się, jakie ma warunki. 

Na czym polega wirtualna karta w Banku Pocztowym?

Karty wirtualne zostały stworzone w celu zwiększenia bezpieczeństwa transakcji internetowych. Główną zaletą tego typu kart jest fakt, że zawierają one indywidualny numer, który jest generowany elektronicznie. Np. w przypadku jednorazowej karty,  po jednej transakcji staje się ona nieważna, co skutecznie chroni przed kradzieżami. W Banku Pocztowym dostępna jest e-karta w wersji wirtualnej, którą wykorzystujesz do płatności przez dłuższy okres. Nie jest to karta kredytowa a debetowa, stworzona do bezpiecznych transakcji płatniczych. 

Dodatkowo, karty wirtualne są alternatywą dla kart fizycznych, a ich założenie nie wymaga wielu warunków i weryfikacji zdolności kredytowej. Wirtualną kartę w Banku Pocztowym może skorzystać każdy klient banku. Wystarczy założyć konto i cieszyć się korzyściami. 

Czy karta wirtualna w banku pocztowym ma pin? W większości banków taka karta w ogóle nie ma PIN-u. Bank Pocztowy umożliwił jednak samodzielnie nadawanie PIN-u w aplikacji. Dzięki temu możesz ustalić swój indywidualny numer do płatności. 

Bank pocztowy karta wirtualna — jakie są dodatkowe korzyści?

Wirtualna karta Bank Pocztowy to nie tylko bezpieczne i wygodne rozwiązanie do płatności online. Takie rozwiązanie daje także dodatkowe korzyści dla użytkowników. Oferuje ona szereg beneficjów, które uczynią korzystanie z niej jeszcze bardziej atrakcyjnym.

Przede wszystkim, właściciel karty wirtualnej Banku Pocztowego może skorzystać z Programu lojalnościowego Mastercard Bezcenne Chwile. Taki pakiet daje dostęp do różnych promocji, rabatów oraz atrakcyjnych ofert u partnerów sieci Mastercard.

W firmie Bank Pocztowy karta wirtualna jest również wyposażona w pakiet ubezpieczeń, co stanowi rzadko spotykane rozwiązanie w tego typu kartach.

Dodatkowym atutem karty wirtualnej Banku Pocztowego jest możliwość wypłat za darmo ze wszystkich bankomatów. Dzięki temu, każde urządzenie, które pozwala na wypłatę bez fizycznego użycia karty, umożliwia klientom korzystanie z wypłat zupełnie bezpłatnie.

Ile kosztuje wirtualna karta w Banku Pocztowym?

Póki co Bank Pocztowy oferuje wyłącznie wirtualne karty debetowe Mastercard. Nie ma możliwości zamówienia karty kredytowej w wersji wirtualnej. Będziemy śledzić, czy za jakiś czas bank wprowadzi również taką możliwość. 

Karta wirtualna Bank Pocztowy kosztuje:

 • Wirtualną kartę debetową w Banku Pocztowym założysz za darmo.
 • Potem płacisz tylko 4,99 zł miesięcznie za użytkowanie. 

Jak założyć kartę wirtualną w Banku Pocztowym?

Aby założyć wirtualną kartę w Banku Pocztowym, musisz wykonać tylko kilka prostych kroków:

 1. Zaloguj się do swojego konta internetowego w bankowości online.
 2.  Wybierz zakładkę „Wnioski”. 
 3. Kartę zamówisz klikając „Złóż wniosek” obok kafelka z napisem: karta debetowa.
 4. Potwierdź swoją decyzję i zaakceptuj warunki korzystania z karty wirtualnej.
 5. Otrzymasz wygenerowany numer karty, który będzie gotowy do użycia niemal od razu.

Jak korzystać z wirtualnej karty w Banku Pocztowym?

Wirtualną kartę w Banku Pocztowym można wykorzystać do różnych celów, zwłaszcza:

– Zakupy w sklepach online: Podczas dokonywania płatności w sklepach internetowych wprowadź wygenerowany numer karty, datę ważności oraz ewentualny kod CVV/CVC.

– Wykupienie subskrypcji: Możesz podać numer wirtualnej karty do płatności za subskrypcje usług online.

– Płacenie w sklepach stacjonarnych: Wystarczy dodać wirtualną kartę do portfela elektronicznego i płacić zbliżeniowo. 

Jak przelać pieniądze na wirtualną kartę w Banku Pocztowym?

Wirtualna karta Bank Pocztowy jest zwykle połączona z Twoim kontem bankowym. Działa inaczej niż często stosowana wirtualna karta prepaid, na którą należy przelewać środki. 

Na karcie będą zgromadzone środki, które masz na rachunku, a po dokonaniu płatności, saldo zostanie zmniejszone o konkretną sumę zakupu. 

Jak płacić kartą wirtualną w Banku Pocztowym?

Z pomocą karty wirtualnej Banku Pocztowego możesz płacić za zakupy online, ale też w sklepach stacjonarnych z czytnikami zbliżeniowymi. Należy w tym celu dodać kartę do portfela mobilnego. Sprawdź, jak to zrobić krok po kroku. 

Płatności w internecie:

 1. Wybierz produkty lub usługi, które chcesz zakupić.
 2. Wprowadź dane wirtualnej karty: numer, datę ważności i ewentualny kod CVV/CVC. Znajdziesz je w swojej bankowości, logując się do konta i wybierając szczegóły karty. 
 3. Potwierdź płatność.

Płatności w sklepach stacjonarnych:

 1. Upewnij się, że dana placówka akceptuje mobilne płatności kartą wirtualną. Wiele sklepów jest już wyposażonych w czytniki umożliwiające płacenie zbliżeniowe telefonem. 
 2. Zbliż urządzenie do czytnika.
 3. Potwierdź płatność. 

W ten sposób wykorzystasz w pełni możliwości wirtualnej karty Banku Pocztowego zarówno online, jak i w sklepach stacjonarnych.

5/5 - (1 oddanych głosów)