Karta wirtualna Citi HandlowyW dzisiejszym świecie, pełnym różnorodnych możliwości cyfrowych, wirtualne karty wiodą prym wśród ofert banków. Działają one jako alternatywa dla tradycyjnych fizycznych kart płatniczych. Umożliwiają wygodne i bezpieczne dokonywanie płatności zarówno online, jak i zbliżeniowo przez telefon w sklepach. Jednym z banków oferujących tę innowacyjną usługę jest Citi Handlowy. W poradniku dowiesz się, na czym polega wirtualna karta Citi Handlowy oraz jak ją założyć i wykorzystać przy codziennych transakcjach.

Na czym polega wirtualna karta w Citi Handlowy?

Wirtualna karta Citi Handlowy to cyfrowa wersja standardowej karty płatniczej lub kredytowej. Działa ona na podobnej zasadzie co tradycyjne karty, ale z wykorzystaniem danych dostępnych wyłącznie online. Jest generowana w aplikacji Citi Mobile lub w bankowości internetowej. Zaletą wirtualnej karty jest fakt, że jej dane są unikalne dla transakcji, co zwiększa bezpieczeństwo, zwłaszcza przy płatnościach w internecie. 

Jakie korzyści daje karta wirtualna Citi Handlowy?

– Ochrona danych: Unikalne dane generowane dla każdej transakcji minimalizują ryzyko kradzieży informacji.

– Kontrola wydatków: Możliwość określenia limitu transakcyjnego czy czasowego ważności karty. Pozwala to na świadome zarządzanie wydatkami.

– Brak konieczności noszenia fizycznej karty: Wirtualna karta działa w aplikacji, dzięki czemu nie ma potrzeby noszenia ze sobą portfela czy karty fizycznej. Wystarczy dostęp do urządzenia z portfelem elektronicznym. 

Wirtualna karta Citi Handlowy — warunki oferty

Wirtualną kartę Citi Handlowy może założyć każda osoba posiadająca konto w tym banku. Jest to oferta dostępna zarówno dla klientów prywatnych, jak i firmowych. 

Bank oferuje nie tylko wirtualną kartę debetową, ale też kredytową, co pozwala na elastyczne dostosowanie jej do potrzeb. 

Uwaga!

Wirtualną kartę mogą zamówić tylko osoby, które posiadają lub zamówiły już fizyczną kartę debetową czy kredytową. Wówczas automatycznie jest wydawana jako ich odpowiednik elektroniczny, gotowy do użytku od razu. 

Ile kosztuje wirtualna karta w Citi Handlowy?

Obecnie założenie wirtualnej karty w Citi Handlowy jest całkowicie bezpłatne, co stanowi atrakcyjną ofertę dla klientów. W przypadku korzystania z karty wirtualnej nie ma też miesięcznych opłat za jej użytkowanie. Z kolei karta kredytowa jest oprocentowana tak, jak wskazywały warunki przy jej zamawianiu w wersji fizycznej. 

Czy karta wirtualna w Citi Handlowy ma PIN?

Wirtualna karta Citi Handlowy nie posiada tradycyjnego PIN-u. Jej działanie opiera się o generowanie unikalnego numeru, którego używamy do płatności internetowych lub zbliżeniowych stacjonarnie. W celu transakcji online należy podać dane karty: numer, termin ważności, CVV/CVC.

Jak przelać pieniądze na wirtualną kartę w Citi Handlowy?

W banku Citi Handlowy wirtualna karta jest połączona z kontem bankowym. W związku z tym nie trzeba przelewać na nią dodatkowych środków. Przy dokonywaniu płatności, kwota zostanie odjęta bezpośrednio z salda konta. Inaczej działa karta prepaid w wersji wirtualnej, która jest oferowana przez niektóre banki. Taka karta wymaga doładowania, dlatego też nazywa się ją inaczej przedpłaconą.  

Jak założyć kartę wirtualną w Citi Handlowy?

Nie musisz poświęcać wiele czasu, aby zamówić wirtualną kartę w Citi. Wystarczy dostęp do aplikacji mobilnej lub bankowości online. Wszystko odbywa się przez internet, a Ty od razu po wygenerowaniu karty możesz z niej korzystać. 

Sprawdź, jak założyć wirtualną kartę w Citi Handlowy krok po kroku:

  1. Zaloguj się do swojego konta w aplikacji Citi Mobile lub bankowości internetowej Citi Handlowy.
  2. W menu wybierz kartę, do której chcesz zamówić odpowiednik wirtualny. 
  3. Ustaw limit transakcyjny i czas ważności karty.
  4. Potwierdź utworzenie karty i gotowe! Możesz używać jej do płatności od razu po złożeniu zamówienia. Nie musisz czekać, aż dotrze do Ciebie fizyczna karta.

Jak korzystać z wirtualnej karty w Citi Handlowy?

Wirtualną kartą Citi Handlowy można płacić zarówno online, jak i stacjonarnie za pomocą telefonu. Możesz ją wykorzystać z pomocą popularnych aplikacji płatniczych, takich jak Google Pay czy Apple Pay, co pozwala na wygodne i szybkie dokonywanie płatności zbliżeniowych.

Jak płacić kartą wirtualną w Citi Handlowy?

Płacenie kartą wirtualną w Citi Handlowy jest proste i intuicyjne. Niezależnie od tego, czy chcesz dokonywać transakcji online czy stacjonarnie. 

Sprawdź, jak płacić wirtualną kartą w Citi:

– Online: Podczas zakupów internetowych, wybierz płatność kartą i wprowadź dane karty generowane przez aplikację.

–  Zbliżeniowo w sklepach: W aplikacji płatniczej, takiej jak Google Pay czy Apple Pay, wybierz wirtualną kartę i zbliż telefon do terminala płatniczego.

Dzięki wirtualnej karcie Citi Handlowy płatności stają się jeszcze wygodniejsze i w pełni bezpieczne. Korzystanie z tego rozwiązania pozwala na elastyczne zarządzanie finansami bez konieczności noszenia portfela. 

5/5 - (1 oddanych głosów)