karta wirtualna AliorWirtualne karty nie bez powodu stały się popularną alternatywą dla klasycznych płatności fizycznych. Dzięki takiej formie możliwe jest zyskanie większego bezpieczeństwa transakcji w sieci i za pomocą technologii zbliżeniowej. Banki komercyjne oferują różne rozwiązania, a jednym z nich jest wirtualna karta Alior Bank. Pozwala ona cieszyć się wygodą podczas zakupów internetowych, minimalizując ryzyko oszustwa i nadużyć. Sprawdziliśmy, jakie są jej warunki, ile kosztuje i kto może z niej skorzystać. 

Na czym polega wirtualna karta Alior Bank?

Wirtualna karta Alior Bank to forma karty płatniczej, która działa w środowisku internetowym. Jest to nic innego, jak cyfrowa wersja tradycyjnej karty debetowej lub kredytowej, która umożliwia dokonywanie płatności online. Klient, który posiada w Alior Bank konto osobiste, może skorzystać z oferty niemal od ręki. Umożliwia to bezpieczne i wygodne dokonywanie transakcji płatniczych w sieci.

Czym różni się Alior Bank karta wirtualna od karty fizycznej?

Największą różnicą między kartą wirtualną Alior Bank a tą standardową kartą jest jej forma. Karta fizyczna jest tradycyjnym plastikowym nośnikiem, który można wykorzystać do płatności zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online. Możliwe jest to jednak dopiero po jej otrzymaniu, w przeciwieństwie do jej odpowiednika elektronicznego.

W odróżnieniu od tego, karta wirtualna Alior Bank może być używana niemal od razu po jej wygenerowaniu. W ramach takiej karty można dokonywać płatności internetowych, ale też z wykorzystaniem technologii zbliżeniowej przy pomocy urządzenia mobilnego z NFC.

Jakie wirtualne karty Alior Bank ma w ofercie?

Alior Bank oferuje klientom zarówno e-karty debetowe, jak i kredytowe. Wirtualna karta debetowa pozwala na płatności z konta bankowego prze uprzedniego doładowania. Warunki korzystania z takiej karty mogą być zbliżone do tradycyjnej karty debetowej. W Alior dostępna jest także karta kredytowa w wirtualnej formie.

Ważne!

Z wirtualnej karty płatniczej mogą skorzystać wyłącznie klienci, którzy zamówili już fizyczną wersję. Opcja ta jest dostępna zarówno dla klientów indywidualnych, jak  i firm. Dodatkowo firmy mogą założyć kartę wielowalutową do transakcji jednorazowych, która funkcjonuje wyłącznie online (bez wersji plastikowej). 

Czy jest dostępna w Alior Bank wirtualna karta kredytowa?

Alior karta kredytowa w wersji wirtualnej umożliwia dokonywanie płatności z odroczonym terminem spłaty. Ostateczne warunki, takie jak oprocentowanie, prowizje i okres kredytowania, zależą od zdolności kredytowej. Aby ją wygenerować, należy uprzednio złożyć wniosek o fizyczną kartę kredytową. Wówczas możliwe będzie skorzystanie z tokenizacji.

Wirtualna karta walutowa dla firm w Alior Banku

Alior Bank jako pierwszy w Polsce wprowadził wirtualne karty płatnicze z możliwością powiązania z aż 23 rachunkami walutowymi. Oferta jest skierowana dla firm, który chcą ograniczyć koszty przewalutowań. Tego typu opcja nie posiada swojego fizycznego odpowiednika i funkcjonuje wyłącznie online, w ramach usługi Smart Data. Polega ona na samodzielnym generowaniu jednorazowego numeru karty, który wykorzystasz do pojedynczej transakcji. Sposób ten zapewnia maksymalną poufność danych i jeszcze wyższe bezpieczeństwo transakcji niż dotychczas.

Ile kosztuje wirtualna karta w Alior Bank?

Aktualne koszty wydania i korzystania z wirtualnej karty w Alior Banku mogą się różnić w zależności od wybranej karty i pakietu usług bankowych.

Aktualnie bank ten oferuje wirtualną kartę płatniczą, którą można uzyskać bezpłatnie dla klientów spełniających określone warunki. Najczęściej karta ta jest bezpłatna dla osób posiadających wybrane konta osobiste lub spełniających minimalne wymagania, np. regularne wpływy na konto. W Alior karta wirtualna w wersji wielowalutowej dla firm to koszt na poziomie 30 zł miesięcznie.

Jak założyć kartę wirtualną w Alior Bank?

Wirtualna kartę można zamówić z poziomu aplikacji mobilnej Alior Mobile. Warunkiem jest złożenie wniosku o fizyczną kartę wcześniej.

Jak założyć kartę wirtualną w Alior Banku krok po kroku?

Krok 1: Jeśli już zamówiłeś kartę debetową lub kredytową w Alior Banku, zaloguj się do aplikacji mobilnej.

Krok 2: W aplikacji dodaj wirtualny odpowiednik karty do wybranego systemu płatności. Masz do wyboru  np. Apple Pay lub Google Pay.

Krok 3: Możesz sprawdzić także dane karty, jak numer, datę ważności i kod CVV. Dzięki temu możliwe jest dodanie jej do Garmin Pay, Fibit Pay lub SwatchPAY!.

Krok 4: Nawet jeśli nie masz jeszcze fizycznej karty, możesz korzystać natychmiast z jej wirtualnego odpowiednika. Nie musisz oczekiwać na dostawę z banku.

Jak korzystać z wirtualnej karty Alior Bank?

Aktywacja wirtualnej karty nie jest konieczna. Zostaje ona wydana natychmiast po zamówieniu tokenizacji w aplikacji mobilnej. Bank aktywuje ją automatycznie. Oznacza to, że od razu można korzystać z wirtualnej karty do płatności.

Jak płacić wirtualną kartą w Alior Bank?  Podczas zakupów internetowych, klient wybiera płatność kartą, wprowadza numer karty, datę ważności oraz kod CVV. Te dane można znaleźć w panelu użytkownika w aplikacji Alior Mobile. Wirtualna karta płatnicza Alior umożliwia też transakcje zbliżeniowe w sklepach stacjonarnych.

Czy karta wirtualna Alior Bank ma PIN?

Wirtualna karta Alior nie posiada fizycznego PIN-u, jak tradycyjne karty plastikowe. Podczas dokonywania transakcji online, zamiast numeru PIN należy podać dane karty, czyli numer karty, datę ważności oraz kod CVV/CVC. Warto jednak pamiętać, że zachowanie tych danych w tajemnicy jest kluczowe dla zachowania bezpieczeństwa transakcji. PIN z kolei posiada karta fizyczna, dla której założyłeś wirtualny odpowiednik.

Jak przelać pieniądze na wirtualną kartę Alior Bank?

Zasilenie wirtualnej karty Alior poprzez przelew czy doładowanie nie jest konieczne do dokonywania płatności. Aby z niej korzystać, wystarczy mieć środki na koncie osobistym, z którym jest powiązana. Taka forma działa na identycznej zasadzie jak karta fizyczna do konta.

Czy karta wirtualna Alior to dobry wybór?

Wirtualna karta Alior Bank będzie wygodną opcją dla wszystkich, którzy chcą ograniczyć korzystanie z tradycyjnej karty plastikowej. Jej elektroniczny odpowiednik pozwoli dokonywać płatności w internecie i stacjonarnie w prosty i bezpieczny sposób.  Alior Bank oferuje zarówno wersje debetowe, jak i kredytowe, dostosowując ofertę do indywidualnych potrzeb klientów.

5/5 - (1 oddanych głosów)