Karta wirtualna Millennium„Zamień portfel na telefon” — takim hasłem Millennium reklamuje swoją usługę płatności zbliżeniowych za pomocą e-kart. Warunkiem jest aktywne konto i dostęp do aplikacji mobilnej, w której utworzysz nową elektroniczną kartę. Przypiszesz ją do wybranego rachunku, z którego zostanie zasilona. W Millennium karta wirtualna jest darmowa i umożliwia płacenie metodą NFC (zbliżeniowo) lub elektronicznie. Założysz też wirtualny odpowiednik plastikowej karty, którą już posiadasz. 

Karta wirtualna Millennium do płatności zbliżeniowych 

Nie jest to karta kredytowa a debetowa, która umożliwia dokonywanie płatności zbliżeniowych w sklepach stacjonarnych. Brzmi zachęcająco, ale nie zamówi jej każdy zainteresowany usługą. Podstawowym warunkiem jest posiadanie konta w Millennium. Wirtualna karta wówczas może zostać założona jako e-duplikat plastiku, który był używany dotychczas, lub w formie zupełnie nowej karty. Ty decydujesz, czy chcesz zasilać swoją nową kartę środkami z wybranego konta i korzystać z niej podczas zakupów, czy wolisz pozostać przy „starej” i ją zwirtualizować.

A ile kosztuje wirtualna karta w banku Millennium? Wirtualizacja karty już użytkowanej jest bezpłatna. Nie ma też żadnych opłat za korzystanie. Jej parametry będą takie same, jak przy plastikowym odpowiedniku. Klienci mogą też zamówić nowe, niezależne karty wirtualne. Wszystko to dostępne z poziomu aplikacji mobilnej za darmo. 

Wirtualna karta millennium w skrócie:

 • 0 zł za korzystanie z e-karty w telefonie
 • Działa bez potrzeby logowania się do aplikacji mobilnej
 • Szybka i darmowa aktywacja karty
 • Płatności bez połączenia z internetem
 • Korzystasz bez czekania na plastikowy odpowiednik
 • Wirtualna karta jako duplikat do każdej posiadanej karty
 • Nowa, niezależna e-karta do płatności telefonem.

Wydaje się, że opcja ta jest pozbawiona wad. Pewnie dlatego wirtualna karta Millennium opinie ma tak pozytywne. Klienci chwalą sobie łatwy dostęp do usługi w aplikacji i ekspresowe wydanie elektronicznej karty, z której można korzystać od razu. Dzięki temu nie trzeba czekać na tę w fizycznej formie, aby płacić za zakupy stacjonarnie. W superlatywach mówi się również o możliwości założenia dwóch e-kart jednocześnie (Mastercard i Visa). Bez przeszkód można też skorzystać z wirtualizacji posiadanych już kart. Co ważne, jako domyślną do płatności zbliżeniowych można ustawić tylko jedną. Możesz zmienić ją każdorazowo w aplikacji mobilnej w zakładce „Płatności” -> „Płatności zbliżeniowe telefonem”. 

Karta wirtualna Banku Millennium nie dla każdego

Konto w banku to nie jedyny warunek. Klienci muszą posiadać także dostęp do aplikacji i odpowiedniego urządzenia. Bez tego założenie wirtualnej karty stałoby się pozbawione sensu. 

Niezbędny jest smartfon z systemem Android 4.4 lub wyższym. Nie obędzie się też bez komunikacji NFC (sprawdź w ustawieniach swojego telefonu). Następnie wystarczy pobrać aplikację mobilną banku, zalogować się na konto i zamówić kartę wirtualną, którą ustawisz jako domyślną przy płatnościach zbliżeniowych. 

Czy w ofercie jest dostępna wirtualna karta kredytowa Millennium?

W wielu bankach wirtualna karta jest dostępna w kilku wersjach. Zazwyczaj możesz zamówić ją jako klasyczną kartę debetową w wersji elektronicznej, założyć kartę prepaid lub kartę kredytową. Millennium umożliwia jednak wyłącznie skorzystanie z wirtualizacji użytkowanych już kart debetowych lub utworzenia nowej (elektronicznej i niezależnej) karty płatniczej.

Nie jest dostępna wirtualna karta kredytowa. Millennium być może za jakiś czas rozszerzy ofertę o kolejne nowoczesne rozwiązania. Póki co klienci mogą zdecydować się na klasyczny wariant karty kredytowej w wersji fizycznej.

Jak założyć kartę wirtualną w banku Millennium?

Wirtualna karta płatnicza Millenium to e-usługa, z której skorzystasz online. Wystarczy dostęp do bankowości i aplikacji mobilnej lub bankowości Millenet.

Aby założyć wirtualną kartę, należy krok po kroku:

 1. Zalogować się do konta.
 2. Wybrać „Karty”, a następnie „Lista kart”.
 3. Następnie konieczne jest wybranie karty, którą chcesz zwirtualizować.
 4. Zamów odpowiednik plastikowej karty. 
 5. Karta wirtualna będzie dostępna niemal od razu. Obowiązuje taki sam PIN jak w przypadku karty fizycznej. 

Jeśli nie chcesz wirtualizować karty, a stworzyć nową, niezależną kartę wirtualną, również zrobisz to z poziomu aplikacji mobilnej. 

Jak płacić kartą wirtualną w banku Millennium?

Aby rozpocząć płatności zbliżeniowe kartą wirtualną, należy ustawić domyślną kartę w ustawieniach aplikacji. Co musisz zrobić?

 1. Uruchomić aplikację mobilną i zalogować się do konta.
 2. Wybrać z Menu głównego „Płatności”, a następnie „Płatności zbliżeniowe telefonem”.
 3. Ustawić domyślną kartę do płatności telefonem. Może to być odpowiednik plastikowej karty lub nowa karta wirtualna bez wersji fizycznej. W drugim przypadku trzeba nadać nowy PIN, zwirtualizowana karta z kolei ma taki sam PIN jak ta plastikowa.
 4. Zmienić aplikację do płatności zbliżeniowych na aplikacje Banku Millennium (jeśli masz więcej niż jedną aplikację płatniczą). 
5/5 - (1 oddanych głosów)