Kredyt dla firm możemy zaciągnąć zarówno na rozwój w przypadku nowych działalności, jak też w sytuacji, gdy biznes prowadzimy dłuższy czas. Niezależnie od branży i rodzaju działalności, kredyt dla przedsiębiorców może znacznie pomóc nam w realizacji pilnych wydatków firmowych.

AliorBank
Kwotado 3 000 000 zł
Wypłata 24 godziny
Decyzjaw 20 minut
Ocena10/10
BNP
Kwotado 250 000 zł
Wypłata 24 godziny
Decyzjaw 30 minut
Ocena9/10
NestBank
Kwotado 550 000 zł
Wypłata 24 godziny
Decyzjaw 30 minut
Ocena9/10
Finiata
Kwotado 100 000 zł
Wypłata 24 godziny
Decyzjaw 7 minut
Ocena9/10
Pekao kredyt dla firm
Kwotado 300 000 zł
Wypłata 24 godziny
Decyzjado 30 minut
Ocena9/10

szybki kredyt dla firmMożemy zaciągnąć go bez wychodzenia z domu, składając wniosek online, lub też odwiedzając stacjonarną placówkę bankową. Kredyt na rozwój firmy to doskonały sposób na to, aby usprawnić działanie biznesu, zakupić nowy sprzęt, zainwestować w działania reklamowe, pozyskać nowych klientów i kontrahentów. Jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać szybki kredyt dla firm?

Kredyt dla firm

Jak wskazują statystyki, kredyty dla firm są coraz popularniejsze wśród polskich przedsiębiorców. Jest to spowodowane nie tylko chęcią rozwoju i pozyskania nowych kontrahentów, ale także dogodnymi warunkami, jakie oferują obecnie instytucje finansowe. Kredyt na firmę biorą zarówno osoby, które dopiero zakładają nową działalność, jak również ci, którzy od jakiegoś czasu prowadzą własny biznes. Oferta banków jest tak zróżnicowana, że każdy przedsiębiorca bez problemu znajdzie kredyt dla nowych firm na korzystnych warunkach, dostosowanych do indywidualnych możliwości finansowych. 

Na co możemy zaciągać kredyty dla firm?

O kredyt firmowy możemy wnioskować, gdy potrzebujemy dodatkowej gotówki na założenie lub rozwój biznesu. Bardzo często zdarza się także, że mamy długi, których nie dajemy rady samodzielnie spłacać. Wówczas przedsiębiorcy decydują się na kredyt dla zadłużonych firm, dzięki któremu możliwe jest pozbycie się zaległości finansowych w spłatach bez zamykania działalności. 

Kredyty firmowe pozwolą sfinansować takie wydatki jak:

 • Zakup niezbędnego sprzętu do pracy — np. komputery, pojazdy, drukarki, maszyny itp.;
 • Kampanie marketingowe, broszury i ulotki reklamowe;
 • Spłata zadłużeń firmowych
 • I wiele innych. 

Jak zaciągnąć kredyt dla firm online?

Kredyt na firmę online możemy wziąć bez wychodzenia z domu, wnioskując o zobowiązanie na stronie www. Musimy jednak pamiętać, że banki mogą wymagać od nas udostępnienia poszczególnych dokumentacji. Przy staraniu się o kredyt dla firm w wyższej kwocie, niezbędne będzie przekazanie np. PIT-ów za ubiegłe lata lub księgi przychodów i rozchodów. Konieczne okazuje się także udowodnienie, że działalność została wpisana do CEIDG, czyli Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. 

Banki, które udzielają kredytów dla firm online:

Bank Kwota
Alior Bank do 3 000 000 zł
BNP Paribas do 250 000 zł
Nest Bank do 550 000 zł
Visset do 12 000 zł
Janvest do 5 000 000 zł
Finiata do 100 000 zł

Kredyt gotówkowy dla firm jest skierowany do osób, które dopiero zakładają firmę, a także dla przedsiębiorców, którzy jakiś czas są już na rynku. W drugim przypadku, banki wymagają działania biznesu minimum 1 rok lub w niektórych instytucjach 2 lata, w zależności od stabilności branży, wysokości dochodów, kwoty, o jaką wnioskujemy i innych wewnętrznych warunków. 

We wniosku o kredyt dla przedsiębiorcy musimy podać najważniejsze informacje o działalności, czyli dane osobowe:

 • nazwę firmy,
 • NIP,
 • REGON,
 • kwota przychodów,
 • dochodów (zazwyczaj średnia, np. z 6 miesięcy),
 • wydatki,
 • czas działalności na rynku.

Konieczne jest także potwierdzenie tożsamości wnioskodawcy, które możemy zrealizować również przez internet. 

Jak znaleźć korzystny kredyt na działalność?

Nasze propozycje

AliorBank
Kwotado 3 000 000 zł
Wypłata 24 godziny
Decyzjaw 20 minut
Ocena10/10
BNP
Kwotado 250 000 zł
Wypłata 24 godziny
Decyzjaw 30 minut
Ocena9/10
NestBank
Kwotado 550 000 zł
Wypłata 24 godziny
Decyzjaw 30 minut
Ocena9/10

W znalezieniu opłacalnego zobowiązania dla przedsiębiorcy pomoże nam ranking kredytów dla firm. Tego typu zestawienia są przygotowywane przez specjalistów finansowych po uprzedniej analizie dostępnych ofert. Korzystając z kredytu znajdującego się na pierwszych miejscach w rankingu, mamy pewność że warunki, jakie otrzymujemy, są najlepsze na rynku. W rankingu możemy dowiedzieć się, jakie koszty poniesiemy w związku z zaciągnięciem ustalonej kwoty i wybranego okresu spłaty. Dodatkowo, możemy sprawdzić, jak i gdzie składać wniosek, jakie warunki musimy spełnić i które dokumenty będą niezbędne, by otrzymać pomoc finansową. 

Na co zwrócić uwagę przy kredycie dla firm?

Najkorzystniejszy kredyt to taki, który będzie posiadał najniższe RRSO. W tym wskaźniku znajdują się wszystkie opłaty, jakie będziemy ponosić w związku z kredytowaniem. Im mniejsze RRSO, tym lepiej dla kredytobiorcy. Dodatkowo, nie bez znaczenia pozostaje wysokość miesięcznej raty. Pamiętajmy, że im dłuższy okres spłaty, tym mniej wynosi rata. Jednak przy wyborze dłuższego okresu kredytowania, wzrastają ogólne koszty kredytu. To od nas zależy, czy wolimy uiszczać wyższa ratę i czy nas na to stać, czy też lepszym rozwiązaniem będzie długi okres spłaty kredytu, ale większe koszty rozłożone na większą liczbę rat. 

kredyt dla firm

Kredyt gotówkowy dla firm

Bez wątpienia, jednym z najczęściej zaciąganych zobowiązań przez przedsiębiorców, jest kredyt gotówkowy dla firm. Środki z tego typu kredytu możemy przeznaczyć na dowolne cele, dlatego wiele osób chętnie korzysta z tego rozwiązania. Również formalności, jakie musimy wypełnić, przy staraniu się o kredyt gotówkowy dla firm, nie są tak skomplikowane. Nie wymaga się posiadania wkładu własnego, a wystarczy dobra zdolność kredytowa, aby dostać dodatkowe wsparcie finansowe. Takie oferty znajdziemy praktycznie w każdym polskim banku. 

Kredyt inwestycyjny dla firm

Kredyt inwestycyjny dla firm to oferta skierowana dla przedsiębiorców, prowadzących już działalność od dłuższego czasu, ale potrzebujących środków na nowe inwestycje. Dzięki temu, że zaciągniemy tego typu kredyt gotówkowy, możemy rozpocząć korzystne inwestycje, które pomnożą nasze aktywa, a my zaczniemy jeszcze bardziej rozwijać nasz biznes. 

Mimo tego, iż jest to rodzaj pożyczki bankowej, taki kredyt dla przedsiębiorców nieco różni się od klasycznego zobowiązania gotówkowego. Przede wszystkim jest to swego rodzaju kredyt celowy, tak jak np. hipoteczny, który jest udzielany na podobnych zasadach. Wówczas otrzymane środki możemy przeznaczyć jedynie na wydatki związane z rozpoczęciem nowych inwestycji. Banki często wymagają również wniesienia wkładu własnego na poziomie 20-30%, jeśli chcemy wziąć kredyt inwestycyjny dla firm na przedsięwzięcia wymagające dużych nakładów finansowych. Zdarza się, że na rynku pojawiają się oferty takich kredytów firmowych bez wkładu własnego. W takich sytuacjach banki pokrywają 100% kosztów inwestycji. Aktualnie tego typu opcję znajdziemy np. w banku BGŻ BNP Paribas oraz w mBanku, a klienci mogą wstępnie wnioskować o taki kredyt dla firm online. 

Jakie warunki spełnić, żeby dostać kredyt inwestycyjny dla firm?

Przede wszystkim, jeśli chcemy się ubiegać o taki kredyt dla firm, musimy prowadzić działalność. Nie jest wymagane jednak, aby było to duże i świetnie prosperujące przedsiębiorstwo.  Tego typu zobowiązanie to także kredyt na firmę jednoosobową po spełnieniu określonych warunków. 

Banki wymagają jednak, aby firma istniała minimum 6 miesięcy na rynku. W zależności od kwoty, okres ten może wydłużyć się do 2 czy 3 lat. Nie jest to więc kredyt dla nowych firm, które dopiero weszły na rynek. Przedsiębiorcy szukający wsparcia finansowego w celu rozwinięcia biznesu, muszą skorzystać z innego rodzaju zobowiązania. Wówczas poszukujmy w ofertach banków takiej opcji jak kredyt na rozwój firmy. 

Niezależnie od tego, czy chcemy wziąć inwestycyjny kredyt dla firmy jednoosobowej, czy mamy duże przedsiębiorstwo, musi spełnić wskazane przez banki warunki. Najczęściej są to:

 • Minimum 6 miesięcy na rynku. Często wymaga się 1 roku czy 2 lat działalności, jeśli chcemy wziąć kredyt firmowy na wielkie inwestycje, wymagające wysokiego nakładu.
 • Wkład własny — W zależności od kwoty, o którą wnioskujemy: 20-30%. Niektóre banki przyznają kredyt inwestycyjny dla firm bez wkładu własnego. 

Kredyt na firmę obrotowy

Jeden z najpopularniejszych zobowiązań, z których korzystają firmy, jest kredyt obrotowy. Jest to opcja umożliwiająca utrzymanie płynności finansowej przedsiębiorstwa. Środki uzyskane z takiego kredytu, możemy przeznaczyć na spłatę aktywnych kredytów lub pożyczki gotówkowej, zakup towarów, usług, surowców, materiałów potrzebnych do prosperowania firmy, a także na wypłaty wynagrodzenia dla pracowników. Podsumowując, tego typu kredyt na firmę jest zaciągany, aby móc płynnie zarządzać finansami, które wydajemy na bieżące wydatki, niezbędne do prowadzenia biznesu. 

Kredyty dla firm pomostowe

W sytuacji, gdy przedsiębiorca złożył wniosek o dotację unijną na rozpoczęcie inwestycji, ale jeszcze nie otrzymał środków, może wnioskować o przyznanie kredytu pomostowego. Tego typu zobowiązanie pozwala nam na rozpoczęcie pierwszych etapów nieco wcześniej, czy też utrzymanie stabilnej sytuacji finansowej w firmie, jeśli przykładowo bez dotacji nie możemy osiągać pożądanych dochodów. Niestety, kredyt pomostowy nie jest łatwy do otrzymania. Banki wymagają spełnienia wielu warunków, z czego niezbędna jest wysoka zdolność kredytowa przedsiębiorcy, obliczana na podstawie różnych czynników. Niezbędne jest również sporządzenie szczegółowego biznesplanu, który należy przedstawić bankowi podczas składania wniosku. 

Kredyt hipoteczny dla firm 

Kredyt hipoteczny dla przedsiębiorców to zobowiązanie, które zostaje zabezpieczone hipoteką na konkretną nieruchomość. Jest to jedno z najlepszych zabezpieczeń kredytowych i najchętniej przyjmowanych przez bank. Dzięki temu w przypadku opóźnień w spłatach rat, wierzyciel może z łatwością odzyskać całość lub większą część długu. 

Kredyt dla firm hipoteczny jest przyznawany na różne cele nieruchomościowe, z czego najpopularniejsze to:

 • Zakup lub budowa nieruchomości;
 • Zakup lokalu na wynajem;
 • Zakup działki budowlanej, na której ma rozpocząć się budowa nieruchomości pod działalność gospodarczą;
 • Remont lub modernizacja nieruchomości. 
3.7/5 - (3 oddanych głosów)