Kredyt dla firm możemy zaciągnąć zarówno na rozwój w przypadku nowych działalności, jak też w sytuacji, gdy biznes prowadzimy dłuższy czas. Niezależnie od branży i rodzaju działalności, kredyt dla przedsiębiorców może znacznie pomóc nam w realizacji pilnych wydatków firmowych.

AliorBank
Kwotado 3 000 000 zł
Wypłata 24 godziny
Decyzjaw 20 minut
Ocena10/10
NestBank
Kwotado 550 000 zł
Wypłata 24 godziny
Decyzjaw 30 minut
Ocena9/10
Visset
Kwotado 12 000 zł
Wypłata 24 godziny
Decyzjaw 30 minut
Ocena7/10
Janvest
Kwotado 5 000 000 zł
Wypłata 24 godziny
Decyzjado 48 godzin
Ocena7/10
Finiata
Kwotado 100 000 zł
Wypłata 24 godziny
Decyzjaw 7 minut
Ocena9/10

szybki kredyt dla firmMożemy zaciągnąć go bez wychodzenia z domu, składając wniosek online, lub też odwiedzając stacjonarną placówkę bankową. Kredyt na rozwój firmy to doskonały sposób na to, aby usprawnić działanie biznesu, zakupić nowy sprzęt, zainwestować w działania reklamowe, pozyskać nowych klientów i kontrahentów. Jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać szybki kredyt dla firm?

Kredyt dla firm

Jak wskazują statystyki, kredyty dla firm są coraz popularniejsze wśród polskich przedsiębiorców. Jest to spowodowane nie tylko chęcią rozwoju i pozyskania nowych kontrahentów, ale także dogodnymi warunkami, jakie oferują obecnie instytucje finansowe. Kredyt na firmę biorą zarówno osoby, które dopiero zakładają nową działalność, jak również ci, którzy od jakiegoś czasu prowadzą własny biznes. Oferta banków jest tak zróżnicowana, że każdy przedsiębiorca bez problemu znajdzie kredyt dla nowych firm na korzystnych warunkach, dostosowanych do indywidualnych możliwości finansowych. 

Na co możemy zaciągać kredyty dla firm?

O kredyt firmowy możemy wnioskować, gdy potrzebujemy dodatkowej gotówki na założenie lub rozwój biznesu. Bardzo często zdarza się także, że mamy długi, których nie dajemy rady samodzielnie spłacać. Wówczas przedsiębiorcy decydują się na kredyt dla zadłużonych firm, dzięki któremu możliwe jest pozbycie się zaległości finansowych w spłatach bez zamykania działalności. 

Kredyty firmowe pozwolą sfinansować takie wydatki jak:

— Zakup niezbędnego sprzętu do pracy — np. komputery, pojazdy, drukarki, maszyny itp.;

— Kampanie marketingowe, broszury i ulotki reklamowe;

— Spłata zadłużeń firmowych

— I wiele innych. 

Jak zaciągnąć kredyt dla firm online?

Kredyt na firmę online możemy wziąć bez wychodzenia z domu, wnioskując o zobowiązanie na stronie www. Musimy jednak pamiętać, że banki mogą wymagać od nas udostępnienia poszczególnych dokumentacji. Przy staraniu się o kredyt obrotowy dla firm w wyższej kwocie, niezbędne będzie przekazanie np. PIT-ów za ubiegłe lata lub księgi przychodów i rozchodów. Konieczne okazuje się także udowodnienie, że działalność została wpisana do CEIDG, czyli Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. 

Kredyt gotówkowy dla firm jest skierowany do osób, które dopiero zakładają firmę, a także dla przedsiębiorców, którzy jakiś czas są już na rynku. W drugim przypadku, banki wymagają działania biznesu minimum 1 rok lub w niektórych instytucjach 2 lata, w zależności od stabilności branży, wysokości dochodów, kwoty, o jaką wnioskujemy i innych wewnętrznych warunków. 

We wniosku o kredyt dla przedsiębiorcy musimy podać najważniejsze informacje o działalności, czyli dane osobowe, nazwę, NIP, REGON, kwota przychodów, dochodów (zazwyczaj średnia, np. z 6 miesięcy), wydatków, czas działalności na rynku itp. Konieczne jest także potwierdzenie tożsamości wnioskodawcy, które możemy zrealizować również przez internet. 

Jak znaleźć korzystny kredyt na działalność?

W znalezieniu opłacalnego zobowiązania dla przedsiębiorcy pomoże nam ranking kredytów dla firm. Tego typu zestawienia są przygotowywane przez specjalistów finansowych po uprzedniej analizie dostępnych ofert. Korzystając z kredytu znajdującego się na pierwszych miejscach w rankingu, mamy pewność że warunki, jakie otrzymujemy, są najlepsze na rynku. W rankingu możemy dowiedzieć się, jakie koszty poniesiemy w związku z zaciągnięciem ustalonej kwoty i wybranego okresu spłaty. Dodatkowo, możemy sprawdzić, jak i gdzie składać wniosek, jakie warunki musimy spełnić i które dokumenty będą niezbędne, by otrzymać pomoc finansową. 

Na co zwrócić uwagę przy kredycie dla firm?

Najkorzystniejszy kredyt to taki, który będzie posiadał najniższe RRSO. W tym wskaźniku znajdują się wszystkie opłaty, jakie będziemy ponosić w związku z kredytowaniem. Im mniejsze RRSO, tym lepiej dla kredytobiorcy. Dodatkowo, nie bez znaczenia pozostaje wysokość miesięcznej raty. Pamiętajmy, że im dłuższy okres spłaty, tym mniej wynosi rata. Jednak przy wyborze dłuższego okresu kredytowania, wzrastają ogólne koszty kredytu. To od nas zależy, czy wolimy uiszczać wyższa ratę i czy nas na to stać, czy też lepszym rozwiązaniem będzie długi okres spłaty kredytu, ale większe koszty rozłożone na większą liczbę rat. 

3/5 - (2 oddanych ocen)