Kredyt dla firm na start to doskonały sposób na sfinansowanie ważnych wydatków. Dzięki zaciągnięciu takiego zobowiązania, możemy pozyskać potrzebne pieniądze na rozwój działalności gospodarczej.

AliorBank
Kwotado 3 000 000 zł
Wypłata 24 godziny
Decyzjaw 20 minut
Ocena10/10
NestBank
Kwotado 550 000 zł
Wypłata 24 godziny
Decyzjaw 30 minut
Ocena9/10
Visset
Kwotado 12 000 zł
Wypłata 24 godziny
Decyzjaw 30 minut
Ocena7/10
Janvest
Kwotado 5 000 000 zł
Wypłata 24 godziny
Decyzjado 48 godzin
Ocena7/10
Finiata
Kwotado 100 000 zł
Wypłata 24 godziny
Decyzjaw 7 minut
Ocena9/10

Kredyt dla nowych firm jest dostępny w większości banków, jednak w zależności od jego struktury, warunki wnioskowania mogą się nieco różnić. Przede wszystkim jest to uzależnione od tego, czy chcemy wziąć kredyt dla nowych firm bez zabezpieczeń, czy też kredyt na założenie firmy, zabezpieczając go, np. hipoteką.

Kredyty dla nowych firm — na co możemy przeznaczyć środki?

Kredyt na start firmy to zobowiązanie, które zaciągniemy niemalże wszędzie. Jest to kredyt gotówkowy, z którego środki możemy przeznaczyć na wszystkie wydatki związane z działalnością. Jak sama nazwa wskazuje, kredyt dla nowych firm, jest udzielany w przypadku gdy biznes dopiero zakładamy lub jeśli działalność jest prowadzona przez nas bardzo krótko, a chcemy ją rozwinąć (wówczas będzie to kredyt dla firm poniżej 12 miesięcy). Wśród ofert bankowych znajdziemy również kredyt obrotowy dla firm, przeznaczony na rozwój bieżącego biznesu, z którego korzysta spora liczba przedsiębiorców. 

Kredyt dla firm pomoże nam sfinansować wiele wydatków związanych z zakładaniem działalności. Środki z niego pozyskane możemy przeznaczyć na wynajem lub zakup nieruchomości, zakup potrzebnych sprzętów biurowych, kupno auta lub innych pojazdów potrzebnych do prowadzenia firmy, itp. 

kredyt na otwarcie firmyJakie warunki musimy spełnić, by dostać kredyt na otwarcie firmy?

Korzystając z ofert firm pożyczkowych, oferujących np. kredyt bez bik, wiemy że nie wymagają od nas spełnienie wielu warunków. Również podobnie sytuacja wygląda w przypadku wnioskowania o niewysoki kredyt gotówkowy w banku. Wówczas wystarczy mieć zdolność kredytową, aby otrzymać pomoc finansową. Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku nowych firm, które dopiero wchodzą na rynek. W takich sytuacjach udzielenie kredytu świeżym przedsiębiorcom jest nieco ryzykowne, dlatego banki próbują maksymalnie się zabezpieczyć. Dodatkowo, wnioskując o kredyty dla nowych firm, musimy być świadomi, że bank będzie dokładnie weryfikować wiele kwestii. Są to przede wszystkim:

Rodzaj działalności gospodarczej — Banki sprawdzają, czy konkretny rodzaj działalności na rynku posiada potencjał. Wówczas bierze się pod uwagę zapotrzebowanie na oferowane usługi czy produkty, posiadany kapitał, biznes plan, itp. 

Zasoby — W tym przypadku sprawdza się nie tylko środki na otwarcie działalności, posiadany kapitał, ale także inne zasoby, dzięki którym biznes może powstać i odpowiednio prosperować. Są to przykładowo kompetencje nasze lub pracowników.

— Plan działania w dłuższej perspektywie czasu — Wnioskując o kredyt dla nowych przedsiębiorstw w wyższej kwocie, bank może wymagać przedstawienia planu działania firmy na dłuższy czas. Z kolei w przypadku mniejszych kredytów, akceptuje się plany w krótszej perspektywie czasowej. 

— Zabezpieczenie kredytu — Kredyt dla nowych działalności to spore ryzyko dla banków, zwłaszcza że nigdy nie mamy pewności, jak będzie prosperował nasz biznes za jakiś czas. Wówczas doskonałym sposobem na zwiększenie szans na otrzymanie zobowiązania jest zabezpieczenie go np. hipoteką nieruchomości. Dzięki temu może również zwiększyć się kwota kredytu, jakiego bank będzie skory nam udzielić. 

Nowa działalność a kredyt bez zaświadczeń?

Wielu nowych przedsiębiorców zastanawia się, czy istnieje możliwość zaciągnięcia kredytu dla nowych firm bez zaświadczeń i dużej liczby formalności. Większość banków podczas wnioskowania skrupulatnie sprawdza wszystkie kwestie, aby uzyskać maksymalne zabezpieczenie. Wówczas zazwyczaj konieczne jest udostępnianie różnego rodzaju dokumentacji. Z kolei w firmach pożyczkowych możemy spotkać się z ofertami, które ograniczają formalności do minimum. Jednak również w tym przypadku może zdarzyć się, że będą wymagały dostarczenia potrzebnych dokumentów. Wszystko jest uzależnione od wewnętrznych zasad w instytucji, naszej zdolności kredytowej oraz kwoty, o którą wnioskujemy. Aby znaleźć najkorzystniejszą ofertę, która nie tylko będzie tania, ale także elastyczna, warto przejrzeć ranking kredytów firmowych. Dzięki temu zyskujemy pewność, że wybieramy taki kredyt, który nie tylko nie zaburzy znacznie naszego budżetu, ale jest oferowany przez pewną i wiarygodną firmę. Takie zestawienia są przygotowywane przez specjalistów z branży po przeprowadzeniu analiz rynkowych. 

5/5 - (2 oddanych ocen)