Kredyt hipoteczny bez bikZastanawiasz się, czy można dostać kredyt hipoteczny bez BIK? Niestety, szanse na takie finansowanie są nikłe. Dowiedz się, jak banki weryfikują potencjalnych kredytobiorców i dlaczego rejestry BIK mają tak duże znaczenie dla kredytu hipotecznego.

Kredyt na mieszkanie bez BIK – czym różni się od klasycznego kredytu w banku?

Kredyt hipoteczny kojarzy niemal każdy z nas. Jest on chętnie zaciągany przez konsumentów, którzy chcą uniknąć konieczności odkładania pieniędzy na mieszkanie przez wiele lat. Jeśli zależy nam na pokryciu wydatków w związku z zakupem nieruchomości, takie zobowiązanie okazuje się najrozsądniejszym rozwiązaniem. Warto wziąć tutaj pod uwagę fakt, iż oferty na rynku finansowym są tak zróżnicowane, że każdy klient może dobrać warunki w ten sposób, aby nie posiadać problemów ze spłatą kredytu.

Jednak, aby móc zaciągnąć takie zobowiązanie w banku, konieczne jest posiadanie odpowiedniego zabezpieczenia. Mowa o czynniku, jakim jest wkład własny na kredyt, którego minimalna wartość obecnie wynosi 20% wartości finansowania. Musimy również zdawać sobie sprawę z tego, iż każda instytucja bankowa przy weryfikacji wniosku będzie sprawdzała naszą zdolność kredytową. Istotna jest tutaj historia kredytowa w BIK, w której zapisane są wszystkie informacje na temat spłacanych przez nas zobowiązań. Wówczas warto wiedzieć, że negatywna historia kredytowa a kredyt hipoteczny całkowicie wyklucza nas z możliwości zaciągnięcia pomocy finansowej w banku.

Kredyty hipoteczne bez BIK a kredyt w banku — różnice

Kredyt hipoteczny bez BIK jest oferowany przez instytucje pożyczkowe, które w swoich ofertach posiadają nieco łagodniejsze warunki niż banki. Takie zobowiązanie możemy zaciągnąć nawet w sytuacji, gdy nadal spłacamy dług wobec wierzyciela, a nasza historia kredytowa nie jest zbyt dobra. Podstawową kwestią, która odróżnia kredyt hipoteczny bez bik i krd jest fakt, że instytucje bankowe zawsze podczas wnioskowania sprawdzają wspomniane bazy. Celem tego jest uzyskanie maksymalnej pewności, że konsument będzie w stanie bez przeszkód spłacać ustalone raty kredytowe. Dodatkowo, biorąc kredyt w banku, musimy posiadać wkład własny na poziomie min. 20% wartości finansowania lub 10% przy wykupieniu ubezpieczenia niskiego wkładu. W przypadku firm pożyczkowych dostępny jest nawet kredyt hipoteczny bez wkładu własnego, co jest niezwykle konkurencyjną ofertą, z której chętnie korzystają konsumenci. Warto jednak wiedzieć, że jest on udzielany w niewielkich kwotach i na dosyć krótki okres. W związku z tym, jeśli potrzebujemy wysokiej sumy pieniężnej na pokrycie inwestycji mieszkaniowych, musimy posiadać odpowiednie zabezpieczenie w formie wkładu. Pamiętajmy, że możemy przeznaczyć na niego nie tylko gotówkę, ale także część lub całość nieruchomości (w przypadku własności), środki zgromadzone na IKE czy IKZE, pieniądze wpłacone w formie zaliczki do dewelopera i wiele innych.

Jak wziąć kredyt mieszkaniowy bez BIK?

Pożyczka hipoteczna bez BIK jest udzielana bez wychodzenia z domu. Nie musimy odwiedzać placówek w celu złożenia stosownego wniosku i dostarczenia dokumentów. Wystarczy złożyć formularz online i potwierdzić tożsamość przelewem weryfikacyjnym. Wniosek o pożyczki hipoteczne bez bik musi zawierać nie tylko nasze dane osobowe, ale także informacje o wysokości i źródłach zarobku, wysokości wydatków i ewentualnych zobowiązaniach, które spłacamy. Po wysłaniu zapytania o kredyt, otrzymujemy wstępną decyzję kredytową, a instytucja pożyczkowa przeprowadzi nas przez kolejne etapy.

5/5 - (1 oddanych głosów)