Zakup domu lub mieszkania to spory wydatek, na który nie każdy jest w stanie odłożyć odpowiednią sumę pieniędzy nawet przez kilka lat ciągłego oszczędzania. Z pomocą przychodzą instytucje finansowe udzielające kredytów hipotecznych z niewielkim wkładem własnym. Obecnie praktycznie każdy, kto posiada stałą pracę, niewielkie zobowiązania finansowe oraz zdolność kredytową może złożyć wniosek o kredyt hipoteczny praktycznie w każdym banku. Warto zwrócić uwagę na bank ING, który posiada szczególnie atrakcyjną ofertą jeśli chodzi o finansowanie zakupu nieruchomości.

RANKING KREDYTÓW HIPOTECZNYCH >>

Kredyt hipoteczny ING – warunki

W przypadku banku ING, kredyt hipoteczny może uzyskać każda osoba posiadająca stałe źródło dochodu, miejsce zameldowania na terenie kraju oraz odpowiednio wysokie zarobki w stosunku do kwoty, na jaką miałoby być udzielone finansowanie. Kredyt hipoteczny to wygodna pożyczka, która pozwala na zrealizowanie marzeń o zakupie własnego mieszkania lub domu. Przed złożeniem wniosku, warto wiedzieć, jakie warunki trzeba spełnić, składając dokumenty o kredyt hipoteczny. ING wymaga dostarczenia kompletnej dokumentacji odnoszącej się do kupowanej nieruchomości, aktów własności oraz wszelkich dokumentów umożliwiających sprawdzenie jej stanu prawnego. Dodatkowo podczas składania wniosku np. o kredyt na mieszkanie dla singla należy też dołączyć aktualny dowód potwierdzający tożsamość, zaświadczenia o dochodach, wyciąg z konta bankowego z ostatnich 3,6 lub 12 miesięcy, a także aktualny stan cywilny. Bank ING kredyt hipoteczny może udzielić każdemu, kto ukończył 18 lat, ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz posiada stałe źródło dochodu o odpowiedniej wysokości.

Kredyt hipoteczny ING – co obejmuje finansowanie?

Finansowanie zakupu nieruchomości w tej instytucji może obejmować nie tylko kupno domu lub mieszkania, ale także jego wykończenie. Wiele osób obecnie decyduje się na kupno lokalu w stanie deweloperskim, który do zamieszkania wymaga wieloetapowego wykończenia i umeblowania wnętrza. Jak wiadomo, potrzebne będą na to dodatkowe środki, które bank ING jest w stanie pożyczyć w ramach kredytu hipotecznego, pod warunkiem zachowania odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej wnioskodawców. Jest to kluczowy aspekt pozwalający na zaciągnięcie zobowiązania konkretnej wysokości, jednak nie jedyny, jaki wpływa na ostateczną decyzję instytucji udzielającej finansowania.

Inne kredyty oferowane przez ING

ing kredyt gotówkowy
ing kredyt firmowy
ing kredyt konsolidacyjny

ING kredyt hipoteczny – jak policzyć koszty?

O czym warto pamiętać, decydując się na finansowanie zakupu nieruchomości przez ING? Kredyt hipoteczny – kalkulator umożliwia wcześniejsze obliczenie całkowitych kosztów zobowiązania, które zostanie zaciągnięte na wiele lat. Korzystając z tego internetowego narzędzia, można sprawdzić, jaka wysokość kredytu przy konkretnym okresie spłaty będzie najbardziej atrakcyjna. Warto jednak pamiętać, że wszelkie wizualizacje stworzone przez ING kalkulator hipoteczny mają jedynie charakter poglądowy i nie stanowią oferty wedle prawa. Aby otrzymać wstępną propozycję od banku, należy skontaktować się z doradcą, uzupełnić wszelkie potrzebne formularze i oczekiwać na wstępną decyzję kredytową. W przypadku ING kalkulator hipoteczny stanowi doskonałe narzędzie poznawcze umożliwiające konsumentom komfortowe przeanalizowanie swojej zdolności finansowej. Kalkulator kredytu hipotecznego dostępny jest na oficjalnej stronie banku ING niezależnie od pory dnia i nocy. Po dokonaniu symulacji można przejść do porównania poszczególnych ofert, które aktualnie są dostępne w tej instytucji.

ing kredyt hipoteczny kalkulator

źródło: www.ing.pl

Opinie o kredycie hipotecznym w ING

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o współpracy, warto sprawdzić jakie opinie ma bank ING. Kredyt hipoteczny to jedna z najpopularniejszych usług, jakie oferuje ta instytucja, dlatego warto przeszukać internet, by sprawdzić zadowolenie konsumentów, którzy skorzystali z tej opcji finansowania zakupu nieruchomości. Dostępność narzędzia, jakim jest kalkulator kredytu hipotecznego ING, również wpływa na poprawę wizerunku banku w oczach konsumentów ze względu na łatwość sprawdzenia możliwości finansowania wraz z ostatecznymi kosztami. Czym jednak wyróżnia się ING kredyt hipoteczny? Opinie mówią jasno, że oferta banku w tym zakresie jest przejrzysta, nie ma żadnych ukrytych kosztów, a wszelkie sprawy związane z załatwieniem formalności są rozwiązywane od ręki przez pracowników konkretnej placówki ING. Hipoteka to długoterminowe zobowiązanie, dlatego warto poznać wszelkie opinie na temat tej usługi w banku ING.

Kredyt hipoteczny ING – jak złożyć wniosek?

Kredyty gotówkowe oraz wszelkiego rodzaju pożyczki na raty rządzą się innymi prawami, a bank ma zupełnie inne wymogi odnośnie klientów podczas składania wniosków. W przypadku ING kredyt hipoteczny kontakt możliwy jest zawsze w godzinach pracy konkretnego oddziału. Warto jednak wcześniej umówić się na wizytę celem złożenia wniosku, gdyż jego uzupełnienie może być czasochłonne. Bardzo często bank ten wymaga dostarczenia kompletu dokumentów odnośnie nieruchomości, zatrudnienia i sytuacji finansowe wnioskodawcy, dlatego trzeba uzbroić się w cierpliwość w drodze do marzeń o finansowaniu zakupu domu lub mieszkania.

Złożenie wniosku może zamknąć się w kilku krokach pod warunkiem wcześniejszej kompletacji dokumentów. Przed wizytą w oddziale ING najlepiej zaopatrzyć się w zaświadczenie o dochodach, aktualny dokument potwierdzający tożsamość, dokumentację nieruchomości oraz potwierdzenia uiszczenia wpłaty będącej wkładem własnym, który jest bezwzględnie wymagany niezależnie od instytucji udzielającej kredytu. 

Podsumowując, kredyt hipoteczny ING opinie posiada na bardzo dobrym poziomie, co wskazuje na to, że warto zdecydować się na współpracę z tą instytucją finansową. Atrakcyjne oprocentowanie, niski wkład własny oraz liczne promocje sezonowe sprawiają, że ING jest jednym z najatrakcyjniejszych banków pod względem kredytów hipotecznych na rynku. Warto więc zapoznać się z ofertą kredytów hipotecznych ING i wybrać najlepszą opcję dla siebie.

Podobne wpisy

5/5 - (3 oddanych głosów)