Rolnicy w Polsce do ogromna grupa klientów banków komercyjnych. Kredyty hipoteczne to produkty finansowe, z których korzystają nie tylko osoby prywatne i przedsiębiorcy, ale także rolnicy. Poniżej znajdziesz listę ofert kredytów hipotecznych dla rolnika od najpopularniejszych banków komercyjnych w kraju. Przejrzyj ranking i wybierz najlepszą propozycję dla siebie!

PKO
RRSO9,48 %
Oprocentowanie 7,66 %
Kwotaindywidualna
Ocena9/10
CityHandlowy
RRSO9,25 %
Oprocentowanie 8,88 %
Kwotado 3 000 000 zł
Ocena8/10
Pekao
RRSO9,61 %
Oprocentowanie 8,84 %
Kwotado 300 000 zł
Ocena8/10
Expander
RRSOod 9 %
Oprocentowanie od 7 %
Kwotado 1 000 000 zł
Ocena7/10

Kredyt hipoteczny dla rolnika Kredyty dla rolnika na rynku bankowym

Osoby prowadzące gospodarstwo, często zwracają się do banków z prośbą o udzielenie różnego rodzaju kredytów. Obecnie, jeśli jesteśmy rolnikami, możemy nie tylko wnioskować o klasyczny kredyt bankowy, ale także skorzystać z szerokiej oferty innego rodzaju zobowiązań. Popularny jest np. kredyt hipoteczny dla rolnika na dowolny cel, który przeznaczymy przykładowo na zakup maszyn rolniczych i potrzebnych urządzeń. Dużym zainteresowaniem cieszy się także kredyt hipoteczny dla młodego rolnika, który zaciągamy pod hipotekę gospodarstwa. Wówczas z otrzymanych środków możemy np. wybudować nowe obiekty mieszkalne lub nieruchomości potrzebne do hodowli bydła.

Kredyt hipoteczny dla rolnika 2024

Kredyt hipoteczny dla rolnika możemy wziąć na takie inwestycje jak: zakup gruntu rolnego,  budowę gospodarstwa lub jego modernizację, zakup nieruchomości rolnych zabudowanych.

Wiele osób zastanawia się, czy rolnik może zaciągnąć kredyt na mieszkanie. Oczywiście taka opcja jest jak najbardziej możliwa we wszystkich bankach. Wówczas osoba prowadząca działalność, wnioskuje o kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości jak każdy konsument i spełnia ogólne wymogi, jakie dotyczą takich zobowiązań. Konieczny jest np. wkład własny, który obecnie musi wynosić minimalnie 20% wartości kredytu lub 10% przy wykupie dodatkowego ubezpieczenia, np. polisy na życie, ubezpieczenia niskiego wkładu, czy też ubezpieczenia nieruchomości. Kredyt dla rolników na zakup domu wymaga spełnienia takich samych wymogów jak w przypadku osoby fizycznej. Są to:

— Odpowiednio wysokie dochody umożliwiające spłatę miesięcznej raty;

— Dobra historia kredytowa w BIK;

— Brak zadłużeń/komornika na koncie;

— Niezbyt wysokie wydatki;

— Stabilność finansowa;

— Wkład własny;

— Zgromadzenie odpowiedniej dokumentacji.

Kredyt hipoteczny gospodarstwo rolne – dokumenty

Rolnicy chcący zaciągnąć kredyt mieszkaniowy, nie tylko muszą udostępnić dokumentację dochodową, ale również nakaz płatniczy z właściwego urzędu gminy związany z opłatą podatku rolnego, decyzję o przyznaniu dofinansowań lub dopłat unijnych i krajowych, a także wszelkie faktury i dokumenty świadczące o przychodach i kosztach. Może zdarzyć się również, że bank poprosi o dostarczenie zeznań podatkowych ze wskazanego okresu oraz wyciągów z konta bankowego, np. z ostatnich 6 czy 12 miesięcy.

Jeśli rolnik prowadzi działalność gospodarczą, musi przygotować dodatkowo dokumenty rejestrowe i finansowe, a także dokumenty tożsamości osób reprezentujących firmę.

Podobne wpisy

5/5 - (1 oddanych głosów)