Konsolidacja, jak sama nazwa wskazuje, jest połączeniem kilku innych zobowiązań w jedno. Takie rozwiązanie sprawdza się w przypadku osób, które mają problemy z terminową spłatą rat kredytów lub ich wysokość przekracza ich możliwości finansowe. Ratunkiem jest kredyt, który połączy ze sobą wszystkie aktualne należności w jedną całość z mniejszą ratą miesięczną. Pozwala to na zredukowanie kosztów, które jednak w ostatecznym rozrachunku będą wyższe ze względu na dłuższy okres spłaty. Warto jednak interesować się tego typu rozwiązaniem jeśli występują jakiekolwiek problemy z terminową płatnością zobowiązań.
SPIS TREŚCI
Kredyt konsolidacyjny Pekao – jak go uzyskać?
Aby uzyskać kredyt konsolidacyjny, Pekao wymaga przedstawienia wszystkich dokumentów potwierdzających pozostałe kwoty do spłaty innych pożyczek. Na podstawie dostarczonych dokumentów oraz danych odnoszących się do wysokości kwot aktualnych zobowiązań bank Pekao dokonuje wyliczenia zdolności kredytowej. Bardzo popularną formą współpracy z instytucją finansową jest konsolidacja kredytu. Pekao jako bank ceniący sobie zadowolenie swoich klientów dokłada wszelkich starań, aby oferta była dopasowana do potrzeb konsumentów. Osoby, które pragną uzyskać kredyt konsolidacyjny, Pekao przygotował ofertę pozwalającą na zaciągnięcie kwoty nie tylko potrzebnej do spłaty innych pożyczek, ale także dodatkowej gotówki na bieżące wydatki. Warunkiem uzyskania pozytywnej decyzji jest jednak posiadanie stałego źródła dochodu, miejsca zamieszkania oraz brak negatywnych wpisów w BIK – to podstawowe wymogi banku Pekao. Kredyt konsolidacyjny w ostatecznym rozrachunku jest droższy ze względu na wydłużony okres spłaty, jednakże pozwala na zmniejszenie miesięcznej raty i połączenie wszystkich innych pożyczek w jedną.
Inne kredyty dostępne w Pekao
Czy konsolidacja w banku Pekao jest opłacalna?
Bank Pekao, kredyt konsolidacyjny udziela osobom znajdującym się w trudnych sytuacjach finansowych uniemożliwiających im regularną spłatę aktualnie zaciągniętych zobowiązań. Kredyt konsolidacyjny to czasem jedyne słuszne wyjście z problemów ze spłatą długów. Bank udziela konsolidacji po dokładnym wyliczeniu pozostałych kwot innych kredytów, łącząc je w jeden – większy. Warto jednak wiedzieć, że nie jest możliwa konsolidacja kredytów, które już zostały w takową w ciągnięte. Oznacza to, że instytucja Pekao, kredyt konsolidacyjny udziela wyłącznie na spłatę pożyczek, które nie uległy wcześniejszej konsolidacji. Bardzo ważny jest też fakt, że pieniądze wynikające z zaciągnięcia pożyczki nie są wypłacane bezpośrednio konsumentom, tylko przelewane bezpośrednio na poczet spłaty pozostałych kredytów. Taką zasadą kieruje się nie tylko bank Pekao. Kredyt konsolidacyjny z pewnością jest opłacalny, biorąc pod uwagę możliwość zmniejszenia całkowitych miesięcznych zobowiązań, jednakże wiąże się to z większymi kosztami całkowitymi poprzez wydłużenie okresu spłaty. Możliwa jest też konsolidacja chwilówek, które bardzo często są problemem wielu konsumentów.
Kredyt konsolidacyjny Pekao – kalkulator
Pożyczka dla zadłużonych w postaci konsolidacji to często jedyne słuszne rozwiązanie pozwalające zniwelować problemy finansowe. Warto jednak wiedzieć jak obliczyć koszty, z którymi wiąże się zaciągnięcie zobowiązania, jakim jest kredyt konsolidacyjny Pekao. Kalkulator, który dostępny jest na stronie internetowej banku, pozwala na wyliczenie swojej zdolności, całkowitych kosztów oraz możliwości dobrania dodatkowej gotówki na bieżące wydatki. Wyliczenia kalkulatora są jednak tylko przykładowe, a ostateczna oferta banku może się różnić w zależności od aktualnej sytuacji finansowej klienta.
źródło: www.pekao.com.pl
Konsolidacja w Pekao – opinie
W sieci krążą głównie pozytywnie recenzje konsumentów, którzy zdecydowali się na kredyt konsolidacyjny w Pekao S.A. Opinie pozwalają na sprawdzenie wiarygodności banku oraz określenie, czy dana oferta jest warta uwagi. Jeśli chodzi o bank Pekao, opinie mówią jasno, że propozycja konsolidacji jest dostosowywana indywidualnie do potrzeb klientów, a warunki są przejrzyste bez ukrytych kosztów kredytowania.