Słaba sytuacja finansowa dotyczy coraz większej liczby Polaków. Z roku na rok rosną statystyki dotyczące osób zadłużonych w naszym kraju. Bardzo często dziura w budżecie jest związana z brakiem umiaru w zaciąganiu kolejnych zobowiązań, które są dostępne praktycznie na wyciągnięcie ręki. Równocześnie mamy do czynienia z sytuacją, gdzie spłata chwilówek nie następuje, a długi wciąż rosną. Powoduje to coraz większe problemy materialne oraz brak środków na pokrycie bieżących potrzeb. Zadłużeni zastanawiają się, jak wyjść z pętli chwilówek. Istnieje bezpieczne rozwiązanie, jakim jest konsolidacja pozabankowa. Na czym polega tego typu pomoc finansowa?
Konsolidacja chwilówek — co to takiego?
Pożyczka konsolidacyjna na spłatę chwilówek umożliwia rozłożenie długu na raty. Tego typu usługa oferowana jest przez instytucje pozabankowe, które kierują swoją ofertę nawet dla osób zadłużonych z komornikiem. Bardzo często zdarza się, że osiągnięcie porozumienia z firmą komorniczą jest nieosiągalne. Osoby zadłużone próbują wszelkich możliwych sposobów na ugodę, składając stosowne wnioski, jednak komonicy często są nieugięci. W związku z tym w ramach egzekucji zajmują nie tylko nasze majątki w domu, ale także konta bankowe, na które wpływają wynagrodzenia o pracę i środki ze świadczeń.
Sprawdź, jak dogadać się z windykatorem.
Korzystając z możliwości, jaką jest pożyczka konsolidacyjna na spłatę chwilówek, możemy pozbyć się uciążliwych rat, które spędzają nam sen z powiek. Jest to możliwe dzięki zmniejszeniu miesięcznych opłat i wydłużeniu okresu spłaty pożyczek.
Konsolidacja chwilówek online a konsolidacja w banku
Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych , pomimo mylącej nazwy, nie jest oferowany przez instytucje bankowe. Z tego typu zobowiązania można skorzystać w firmach pożyczkowych, których proces wnioskowania oraz weryfikacji wiarygodności klienta znacznie różni się od tego, z którym mamy do czynienia w bankach. Ważny jest fakt, że gdy posiadamy zadłużenia, nie mamy szans na otrzymanie konsolidacji w banku. Niespłacane zadłużenia powodują bowiem nie tylko złą historię w BIK, ale również wpisanie do rejestru KRD. Tego typu bazy w każdym przypadku analizowane są przez instytucje bankowe, przez co wnioski dłużników są odrzucane. Brak zdolności kredytowej może być spowodowany również nieuiszczaniem rat za inne zobowiązania, np. pożyczki społecznościowe, pod warunkiem, że zadłużony zostanie zgłoszony do KRD oraz do BIK przez wierzyciela. Również w takim przypadku banki nie udzielą nam kredytu konsolidacyjnego.
Warto również wiedzieć, że instytucje bankowe nie zawsze są skore do skonsolidowania chwilówek. Biorąc kredyt konsolidacyjny, często dostajemy możliwość złączenia kredytów zaciągniętych w bankach bez uwzględnienia pożyczek pozabankowych.
Jak wyjść z chwilówek?
Gdy zastanawiamy się nad tym, jak skonsolidować chwilówki, w pierwszej kolejności musimy wziąć pod uwagę podstawową kwestię. Konsolidacja umożliwia nam znaczne zmniejszenie miesięcznej raty, jednak wiąże się z wydłużeniem okresu kredytowania. Musimy więc zdać sobie sprawę, że tego typu rozwiązanie może wiązać się z wyższymi kosztami, jakie przyjdzie nam ponieść. Korzystając z rozwiązania, jakim jest kredyt oddłużeniowy z komornikiem również mamy do czynienia z oprocentowaniem. Nie oznacza to jednak, że taka pomoc nie jest opłacalna. Jest to niezwykle korzystna opcja dla osób, które zupełnie nie radzą sobie ze spłatą pożyczek i wpadają w coraz większą spiralę zadłużenia.
Jak wyjść z zadłużenia chwilówek krok po kroku
Jeśli chcemy skorzystać z konsolidacji chwilówek, możemy złożyć wniosek zarówno w placówce parabanku, jak i przez internet. Konsolidacja chwilówek online wiąże się z większą swobodą i komfortem, gdyż nie musimy nawet opuszczać domów, aby otrzymać środki na konto. Aby wnioskować o pożyczkę konsolidacyjną, wystarczy wypełnić formularz online, w którym wpisujemy:
— Nasze dane osobowe — Imię, nazwisko, pesel, adres zamieszkania, numer telefonu, adres e-mail.
— Sumę chwilówek, jaka pozostała nam do spłaty;
— Okres, na jaki chcemy zaciągnąć pożyczkę — Im dłuższy okres spłaty wybierzemy, tym nasza rata będzie mniejsza.
Konsolidacja chwilówek przez internet a sprawdzanie danych
Po wysłaniu formularzu do firmy pożyczkowej, zostaniemy poproszeni o potwierdzenie naszych danych osobowych. W tym celu nie musimy skanować naszych dowodów, tak jak wymagano jeszcze kilka lat temu. Parabanki zadbały o większe bezpieczeństwo potencjalnych pożyczkobiorców i umożliwiają weryfikację tożsamości z zastosowaniem nowocześniejszych metod. Możemy bowiem przekazać nasze dane do instytucji za pomocą przelewu weryfikacyjnego w kwocie 1-10 groszy lub skorzystać z aplikacji mobilnej. Druga opcja oferowana jest jedynie przez kilka firm, jednak warto sprawdzić, czy dany parabank nie posiada takiej możliwości. Dzięki temu oszczędzimy czas, gdyż dane osobowe przesłane przez aplikację trafiają niemalże natychmiast do firmy pożyczkowej.
Następnie pozostaje nam czekać na decyzję kredytową. Zazwyczaj proces jest przeprowadzany ekspresowo. Niektóre parabanki udzielają nawet pożyczek w weekendy i święta, a także pracują 24 godziny na 7 dni w tygodniu. Dzięki temu możemy szybko zaciągnąć pożyczkę konsolidacyjną niezależnie od dnia i pory.
Konsolidacja chwilówek a komornik
Problem powstaje, gdy chcemy zaciągnąć kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych, jednak nasze konta bankowe zajęła firma komornicza. W takiej sytuacji dłużnicy obawiają się przejęcia środków pochodzących z konsolidacji prze windykatora. Na szczęście parabanki wprowadziły szereg udogodnień, dzięki któremu pieniądze mogą trafić bezpośrednio pożyczkobiorcy bez pobierania sumy na rzecz toczącej się egzekucji. Wystarczy, że we wniosku zaznaczymy, że chcemy pobrać gotówkę za pomocą czeku GIRO. Oznacza to, że wraz z informacją o udzieleniu pożyczki utrzymamy specjalny kod, który należy okazać w wybranej placówce pocztowej. Na podstawie naszego dowodu osobistego oraz wygenerowanego pinu pracownik poczty wypłaci nam gotówkę do rąk własnych.
Jeśli nie konsolidacja to co?
Sprawdź poniższy ranking pożyczek dla osób zadłużonych:





