Długoterminowe zobowiązania mają to do siebie, że można je spłacać przez dłuższy czas. Wiele osób w dzisiejszych czasach szuka ofert kredytów na 24 miesiące. To ciekawa forma finansowania, która pozwala rozbić miesięczne koszty, a jednocześnie pozyskać większą kwotę na dowolny cel. Sprawdź poniższy ranking kredytodawców udzielających kredyty na 24 miesiące i wybierz ofertę dla siebie.
Kredyt na dwa lata – dla kogo?
Rozmaite produkty dostępne w bankach zyskują coraz większą popularność, zwłaszcza wśród osób pilnie poszukujących wsparcia finansowego. W przypadku dłużników, którzy nie radzą sobie ze spłatą zobowiązań, jednym z najczęściej wybieranych jest kredyt konsolidacyjny. Z kolei u osób, które nie mają zadłużeń, a chcą szybko uzyskać dodatkową gotówkę, pomocy okaże się ranking kredytów gotówkowych. To właśnie w nim znajdziemy kredyt na 24 miesięcy z dogodnymi warunkami. Tego typu zobowiązanie cechuje się dogodnym terminem spłaty, który umożliwia nam rozłożenie całej kwoty na wygodne raty. Wówczas wysokość comiesięcznych rat do spłaty nie będzie znacznie zaburzała naszego budżetu, a my komfortowo przeznaczymy uzyskane środki na dowolnie wybrane cele. Banki obecnie posiadają wiele różnorodnych kredytów, które są udzielane od kilku tysięcy do nawet 20 tysięcy złotych.
Kredyt gotówkowy na dwa lata — warunki
Aby zaciągnąć kredyt na 24 miesiące, musimy spełnić określone przez banki warunki. To, czego dokładnie będzie wymagać konkretny bank, jest uzależnione od kwoty, o jaką wnioskujemy oraz od naszej sytuacji finansowej. Istnieją jednak podstawowe wymogi. Są to:
- Pełnoletność;
- Polskie obywatelstwo;
- Stały adres zamieszkania;
- Konto w polskim banku.
Istotne są również kwestie wpływające na naszą zdolność kredytową, czyli:
- Płynne i stabilne dochody;
- Brak długów;
- Dobra historia kredytowa w BIK.
Jeśli chodzi o dochody, aby wziąć kredyt gotówkowy na 24 miesiące, musimy pamiętać o płynności finansowej. Banki akceptują różne źródła dochodowe, jednak najłatwiej jest zaciągnąć taką pożyczkę osobom pracującym w oparciu o umowę o pracę, przedsiębiorcom, emerytom i rencistom. Wynika to z faktu, iż zarobki pochodzące z tego typu źródeł, dają bankom jak najmniejsze ryzyko braku spłaty. Jednak również klienci z podpisaną umową na czas określony i pracujący na umowę cywilnoprawną, nie muszą mieć problemów z akceptacją wniosku przez bank. Może jednak okazać się, że niezbędne będzie dostarczenie promesy lub deklaracji podatkowych za ubiegły rok, czy też wpływów na konto.
Warto wspomnieć również o historii kredytowej w BIK, która zawsze jest weryfikowana przez bank pobierający raport. Istotny jest tutaj scoring, czyli ogólna ocena, ustalana na podstawie spłat wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Raport z BIK możemy sprawdzić samodzielnie jeszcze przed złożeniem wniosku o kredyt na 24 miesiące. Dzięki temu dowiemy się, jakie są realne szanse na zyskanie konkretnej kwoty. Pomocny może okazać się także kalkulator zdolności kredytowej.
Wniosek o kredyt na dwa lata
Przede wszystkim pamiętajmy, że mimo iż 2 lata to długi okres, przy wyższych kwotach może zdarzyć się, że nie damy rady spłacać zbyt wysokich rat. Aby sprawdzić, na jakich warunkach pożyczkę warto zaciągnąć, sprawdźmy kalkulator kredytu gotówkowego. Tego typu narzędzie wskaże nam wszystkie koszty zobowiązania w poszczególnych bankach przy podanych przez nas kryteriach. Po sprawdzeniu, jakie warunki są dla nas dogodne, możemy przejść do złożenia wniosku o kredyt na 2 lata.
Większość banków umożliwia wnioskowanie o kredyt na poszczególne sposoby:
- W placówce stacjonarnej;
- Przez internet na stronie banku;
- W aplikacji mobilnej banku.
Oczywistym jest, że w przypadku gdy zależy nam na czasie, najlepiej jest wybrać kredyt na 24 miesiące przez internet. Taka opcja umożliwia nam ograniczenie formalności i szybkie przejście całego procesu. Korzystając z wnioskowania online, musimy wypełnić formularz elektroniczny, w którym wpisujemy takie informacje jak:
- Imię i nazwisko;
- PESEL;
- Adres zamieszkania;
- Dane z dowodu osobistego;
- Informacje o dochodach i wydatkach. Wysokość i źródło dochodów lub kilka źródeł w przypadku paru umów, a także wysokość comiesięcznych wydatków na utrzymanie.
Po wypełnieniu wniosku należy przejść proces weryfikacji. Jest to niezbędne, aby potwierdzić nasze dane osobowe i zyskać maksymalne bezpieczeństwo. Zwykle w tym celu wykonujemy przelew na kwotę 1 zł., która później zostanie nam zwrócona, niezależnie od decyzji kredytowej. Niektóre banki umożliwiają skorzystanie z aplikacji do szybkich płatności, dzięki czemu dane ekspresowo trafią do instytucji. Z kolei wnioskując przez aplikację mobilną banku, zazwyczaj nie jest konieczne potwierdzanie tożsamości, gdyż bank, w którym mamy konto, posiada nasze dane w systemie, a my logujemy się do naszego konta w bankowości.