Lombard Gdańsk nie bez powodu zdobywa coraz większą popularność wśród klientów szukających pomocy finansowej. W takim miejscu niemalże na wyciągnięcie ręki uzyskamy potrzebną gotówkę na ważne wydatki. Nie musimy przy tym spełniać wielu surowych wymogów, a cały proces sprzedaży towarów czy zastawu odbywa się szybko i bez przeszkód. Sprawdźmy, jak skorzystać z usług proponowanych przez lombardy gdańsk i które są najpopularniejsze. 

Jaka ofertę posiada lombard Gdańsk?

W gdańskich lombardach możemy skorzystać z dwóch najpopularniejszych form pozyskania gotówki. Mowa o sprzedaży wartościowych rzeczy oraz o zastawieniu towarów. Jeśli chodzi o pierwszą opcję, jak sama nazwa wskazuje, udajemy się do punktu, aby pozbyć się konkretnego przedmiotu i otrzymać za niego zadowalającą kwotę. Z kolei w przypadku zastawu towarów, zaciągamy tzw. pożyczkę lombardową, która należy spłacić w określonym terminie. Tego typu rozwiązanie jest najczęściej wybierane przez osoby, które mają sentyment do danej rzeczy i nie chcą się rozstawać z nią na zawsze. Wówczas możliwe jest odzyskanie jej w ustalonym czasie poprzez ponowne wykupienie. Pamiętajmy jednak, że takie pożyczki gdańsk mają zupełnie inne zasady udzielania niż klasyczne zobowiązania bankowe. 

Lombard Gdańsk — sprzedaż towarów

Aby sprzedać przedmiot w gdańskim lombardzie, wystarczy udać się do wybranego punktu i poczekać na wycenę rzeczy przez specjalistę. W większości placówek możemy zaproponować do skupu różnego rodzaju towary, np. biżuterię, sprzęt elektroniczny, antyki, złoto i wiele innych. Niektóre punkty, np. lombard gdańsk wrzeszcz, skupują także meble, sprzęty AGD, a nawet akcje, obligacje i papiery wartościowe. Jeśli proponowana cena spełnia nasze oczekiwania, wystarczy okazać dowód osobisty i podpisać umowę lombardową, a środki zostaną wypłacone w gotówce.

Pożyczka pod zastaw w lombardzie w Gdańsku

Nie tylko lombard gdańsk przymorze, ale większość punktów w różnych dzielnicach miasta udziela także pożyczek pod zastaw. Tego typu opcja polega na zastawieniu przedmiotów, za które otrzymujemy gotówkę i zadeklarowaniu, że zostaną one ponowne wykupione przez nas w określonym w umowie czasie. Pamiętajmy, że jeśli nie dotrzymamy warunków, lombard ma prawo naliczać odsetki za zwłokę lub przejąć przedmiot do sprzedaży. 

Z pożyczki lombardowej może skorzystać praktycznie każdy, a aby ją otrzymać, nie trzeba spełniać wiele wymogów. Taka opcja jest dostępna nawet dla bezrobotnych, czy zadłużonych. Nie jest ważne zajęcie komornicze rachunku bankowego, gdyż pieniądze są wypłacane w gotówce do rąk własnych. Nie musimy więc obawiać się, że w ramach egzekucji komornik zabierze nam środki na spłatę długów. Z tego też powodu osoby zadłużone chętniej wybierają takie rozwiązanie niż klasyczne pożyczki, z których środki są przelewane na konto. 

Co można zastawić w lombardzie w Gdańsku?

— Cenne rzeczy ruchome, np. biżuterię, zegarek, kamienie szlachetne, złoto, srebro, platynę, wartościowe obrazy, antyki, monety kolekcjonerskie, znaczki kolekcjonerskie i wiele innych;

— Sprzęty elektroniczne, RTV i AGD, np. telewizor, lodówkę, smartfon, tablet;

— Sprzęt sportowy, np. narty, deskę snowboardową, rower, rowerek stacjonarny, orbitrek;

— Akcesoria hobbystyczne, np. maszynę do szycia;

— Papiery wartościowe;

— Pojazdy, np. motocykl, auto.

3.5/5 - (2 oddanych głosów)