Lombard Katowice to miejsce, w którym szybko i łatwo uzyskamy potrzebną gotówkę na pilne cele. Klienci nie bez powodu chętnie odwiedzają na co dzień punkty lombardowe. Nie zawsze mamy wysoką zdolność kredytową, aby wnioskować o pożyczkę w banku. Korzystając z oferty lombardów, możemy od ręki otrzymać wsparcie finansowe nie tylko na zasadzie sprzedaży towarów, ale również zastawu. Jakie dokładnie usługi proponują lombardy Katowice i kto może z nich skorzystać?

Lombard Katowice — sprzedaż towarów

Podstawowa działalność lombardów opiera się na skupie różnego rodzaju wartościowych przedmiotów. Z tego też powodu odwiedzając lombard katowice ligota, najczęściej wybieraną usługą jest właśnie sprzedaż. W punkcie możemy sprzedać antyki, biżuterię, złoto, srebro, platynę, sprzęty elektroniczne, a nawet meble. Wiele katowickich lombardów skupuje również innego rodzaju dobra, np. obligacje, papiery wartościowe, akcje. To, co sprzedamy w konkretnej placówce, jest uzależnione od indywidualnych ustaleń z pracownikiem oraz konkretnej specyfikacji działalności.

Sprzedaż w lombardzie nie wymaga dopełnienia wielu formalności i spełniania restrykcyjnych wymogów. Wystarczy ważny dokument tożsamości i udzielenie zgody na proponowane warunki. Jeśli kwota, jaką proponuje nam lombard katowice warszawska, czy inny punkt, nam odpowiadają, możemy przejść do podpisania umowy sprzedaży. Następnie otrzymujemy gotówkę do rąk, a lombard staje się właścicielem przyniesionego przez nas przedmiotu. Korzystając z takiej usługi, nie mamy gwarancji, że dana rzecz za jakiś czas nadal pozostanie w punkcie. Z tego powodu, jeśli zależy nam na odkupieniu przedmiotu, do którego mamy sentyment, możemy sprawdzić pożyczkę na dowód pod zastaw. 

Lombard katowice 24h — zastawienie towaru

Oprócz sprzedaży, w punkcie lombardowym możliwe jest też zastawienie przedmiotów. Taka opcja to nic innego jak pożyczka na oświadczenie, której udziela nam lombard. Działa na podobnej zasadzie jak zobowiązania bankowe, jednak aby ją zaciągnąć, nie musimy dopełniać wielu formalności. Taką pożyczkę lombardową pod zastaw spłacamy jedną lub kilkoma ratami, w zależności od indywidualnych ustaleń z pracownikiem. Podpisując umowę o pożyczkę w lombardzie, zobowiązujemy się wykupić zastawiony towar w określonym terminie. Tym samym spłacamy zobowiązanie wraz z odsetkami określonymi w umowie. Pamiętajmy, że jeśli okres nie zostanie przez nas dotrzymany, punkt może naliczać karę pieniężną, tym samym powiększając nasze zadłużenie. Jeśli wiemy, że nie damy rady wykupić towaru w terminie, lepiej jest wcześniej udać się do lombardu o poprosić o przedłużenie czasu. 

W jakich godzinach są otwarte lombardy w Katowicach?

Bardzo dużo osób uważa, że większość punktów lombardowych jest otwartych wyłącznie w ciągu dnia. Jednak jak się okazuje, wiele firm wprowadziło lombard 24h katowice, który możemy odwiedzić o każdej porze. Jak sama nazwa wskazuje, takie placówki świadczą swoje usługi przez całą dobę. Dzięki temu, nawet jeśli pilnie potrzebujemy pomocy finansowej późnym wieczorem czy w nocy, możemy odwiedzić pobliski punkt i sprzedać lub zastawić towar. Tego typu możliwość posiada w ofercie np. lombard katowice bogucice. Pamiętajmy, że niezależnie od tego, o której godzinie przychodzimy do lombardu, należy mieć ze sobą ważny dowód osobisty. Bez dokumentu tożsamości nie jest możliwa sprzedaż przedmiotów ani zaciągnięcie pożyczki pod zastaw. 

5/5 - (1 oddanych głosów)