Lombard Łódź to miejsce, w którym niemalże każdy może sprzedać wartościowy towar lub skorzystać z pożyczki pod zastaw. To doskonała opcja dla osób, którym zależy na szybkim uzyskaniu gotówki bez konieczności zaciągania kredytu w banku. W łódzkich lombardach nie musimy przy tym spełniać wiele warunków, z którymi mamy do czynienia w instytucjach finansowych. Dzięki temu cały proces jest szybki i bezproblemowy, a my możemy cieszyć się dodatkowymi środkami na ważne cele. Jak działają lombardy Łódź i jakie usługi są najpopularniejsze w takich punktach?

Jakie usługi proponuje lombard Łódź?

Punkty lombardowe nie bez powodu zyskują na popularności. W tego typu firmach możemy na wyciągnięcie ręki otrzymać wsparcie finansowe, które umożliwia nam sprzedaż lub zastaw różnego rodzaju przedmiotów. Dodatkowo, nawet jeśli korzystamy z pożyczki lombardowej, nie musimy spełniać praktycznie żadnych wymogów, jak np. w przypadku kredytu dla zadłużonych. Wystarczy ważny dowód osobisty, który posłuży jako podstawowy dokument do umowy. 

Sprzedaż w łódzkich lombardach

Jedną z najczęściej wybieranych usług lombardowych jest sprzedaż wartościowych towarów. Punkty skupują różnego rodzaju rzeczy, poczynając od sprzętów elektronicznych, przez meble, aż po akcje na giełdzie i nieruchomości. To, co dana placówka zechce od nas odkupić, jest uzależnione od jej indywidualnej specyfiki. Zdarza się, że niektóre punkty chętnie decydują się na zakup samochodów czy motocykli, ubrań (np. futra czy suknie ślubne), a nawet akcesoria hobbystyczne typu maszyny do szycia. Tego typu rzeczy bez przeszkód przyjmie od nas lombard łódź widzew. Cała procedura jest prosta i nie wymaga wiele czasu. Wystarczy przynieść dany przedmiot do punktu i poczekać na wycenę specjalisty. Jeśli proponowana cena nas satysfakcjonuje, możemy podpisać umowę sprzedaży i otrzymać gotówkę do rąk. 

Pożyczka lombardowa pod zastaw 

Kolejną najpopularniejszą usługą proponowaną przez wiele punktów, np. lombard łódź bałuty, jest zastaw towarów. Tego typu opcja to tak naprawdę pożyczka, którą zaciągamy na określony czas. Działa na podobnych zasadach jak klasyczne zobowiązania pozabankowe, jednak różni się tym, iż po spłacie możemy z powrotem wykupić zastawioną rzecz. W przypadku braku spłaty lombard może naliczać odsetki, a przedmiot staje się jego własnością. Wówczas nie mamy już szans na odzyskanie towaru, gdyż punkt może sprzedać go komuś innemu. Zastaw w lombardzie nie wymaga poręczyciela, który zobowiąże się do pokrycia kosztów w przypadku braku spłaty. Nie jest to więc pożyczka z gwarantem, a standardowa pożyczka lombardowa z prowizją i możliwością wykupu zastawionej rzeczy w określonym terminie. Aby zastawić towar, wystarczy odwiedzić lombard 24h łódź o dowolnej porze, poczekać na wycenę i po zaakceptowaniu kwoty zastawu, podpisać umowę o pożyczkę z zastawem na ustalonych warunkach. Pamiętajmy, że niezbędny jest dowód osobisty, jednak jest to jedyny wymóg punktów, jeśli chodzi o niezbędną dokumentację. Nie musimy przynosić zaświadczeń od pracodawcy, ani oświadczenia o dochodach. 

5/5 - (1 oddanych głosów)