W dzisiejszych czasach ekspresowe uzyskanie dodatkowej gotówki staje się coraz trudniejsze. Największe przeszkody powstają, gdy mamy zamiar wnioskować o pożyczkę w banku, ale nie posiadamy wysokiej zdolności finansowej. Wówczas nie mamy szans na otrzymanie wsparcia finansowego i poszukujemy innych rozwiązań, które uratują naszą sytuację materialną. Z pomocą przychodzi lombard Szczecin, w którym możemy sprzedać lub zastawić różnego rodzaju towar. Tego typu punkt nie wymaga wielu formalności i w szybkim czasie wypłaci nam gotówkę do rąk. Jak działają lombardy Szczecin i jakie dokładnie usługi oferują?

Lombard Szczecin — sposób na szybką gotówkę

Często zdarza się, że w wyniku kłopotów finansowych, szukamy wsparcia w postaci pożyczki na raty w banku. Problem powstaje jednak, gdy nie mamy zdolności kredytowej, np. z powodu długów. W takiej sytuacji możemy szukać bliskich osób, które zechcą nam pożyczyć odpowiednią kwotę, czy też skorzystać z firm pozabankowych udzielających pożyczek bez zdolności. Taki wybór wiąże się jednak z wysokimi kosztami i stosunkowo długim czasie realizacji. W przypadku gdy zależy nam na czasie, warto odwiedzić lombard szczecin centrum, w którym sprzedamy lub zastawimy wartościowe przedmioty. 

Pożyczka pod zastaw w lombardzie w Szczecinie

Jeśli chodzi o lombardowe pożyczki, Szczecin może poszczycić się szeroką ofertą punktów oferujących tego typu możliwość. Taka opcja to nic innego jak zastaw towarów, za które otrzymujemy ustaloną kwotę w gotówce i zobowiązujemy się do spłaty zobowiązania w określonym terminie. W lombardach zastawić możemy wiele różnego rodzaju rzeczy, np: sprzęty RTV i AGD, urządzenia elektroniczne jak komputery, tablety, zegarki, smartfony, meble, biżuterię, kamienie szlachetne, wartościowe przedmioty typu znaczki filatelistyczne, dekoracje, zabawki, samochody i motocykle, obrazy, rowery, antyki, zabytkowe monety, sprzęt militarny, dzieła sztuki. Zdarza się, że niektóre placówki przyjmują pod zastaw nawet nieruchomości, papiery wartościowe, akcje i obligacje. Taka możliwość jest oferowana np. przez lombard szczecin prawobrzeże. 

Aby skorzystać z pożyczki pod zastaw oferowanej przez lombard 24h szczecin, wystarczy udać się do wybranego punktu o dowolnej porze i oddać daną rzecz do wyceny. Po akceptacji zaproponowanej kwoty, okazujemy dowód osobisty i podpisujemy umowę pożyczki z zastawem, w której zostaną zawarte warunki spłaty zobowiązania. W ustalonym terminie zobowiązujemy się do spłaty pożyczki, w przeciwnym razie zastawiony towar staje się własnością punktu, który może sprzedać go innej osobie. Taka opcja jest najczęściej wybierana przez klientów, którzy są przywiązani do konkretnych przedmiotów i chcą wykupić je z powrotem po krótkim czasie.

Sprzedaż w lombardzie 

W punktach lombardowych możemy także sprzedać różne towary od ręki. Również taka opcja wymaga jedynie posiadanie ważnego dokumentu tożsamości i nie jest konieczne dopełnianie wielu formalności. W przypadku sprzedaży przedmiotów, zaproponowana cena będzie wyższa niż wtedy, gdy korzystamy z zastawu. Wynika to przede wszystkim z faktu, że lombard nie pożycza nam pieniędzy, a kupuje konkretną rzecz i automatycznie staje się jej właścicielem, więc może w pełni nią zarządzać. 

5/5 - (2 oddanych ocen)