Zaciąganie różnego rodzaju pożyczek w bankach zyskuje coraz większą popularność. Jednak spora liczba osób nie posiada odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej, aby otrzymać takie wsparcie finansowe. Zdarza się, że w wyniku nagłych wypadków, pilnie potrzebujemy gotówki tu i teraz. W takiej sytuacji, zamiast poświęcać wiele czasu na składanie wniosków kredytowych, możemy odwiedzić lombard Kraków. Takie miejsca umożliwiają nam uzyskanie potrzebnej kwoty na pokrycie ważnych wydatków niemalże od ręki. Musimy jedynie posiadać ważny dowód osobisty, który posłuży do podpisania umowy lombardowej. 

Jakie usługi oferują lombardy w Krakowie?

Nie bez powodu coraz więcej klientów w potrzebie odwiedza pobliskie lombardy. Kraków to miasto, w którym znajdziemy naprawdę wiele tego typu placówek, w których otrzymamy pomoc finansową. Jest to swoista alternatywa dla kredytów gotówkowych udzielanych przez banki, przy których musimy spełnić sporo restrykcyjnych wymogów. Z kolei, jeśli chodzi o lombard Kraków 24h, możemy odwiedzić go o dowolnej porze i w mgnieniu oka otrzymać pilną gotówkę do rąk własnych.

W krakowskich lombardach klienci mogą skorzystać z różnego rodzaju usług, jednak najpopularniejszymi są oczywiście sprzedaż towarów oraz zastawienie wartościowych rzeczy. W przypadku drugiej opcji, zaciągamy pod zastaw pożyczkę na raty, którą spłacamy w określonym terminie, wykupując przedmioty. Może być to zobowiązanie spłacane jedną ratą lub kilkoma, w zależności od tego, jakie warunki uda nam się ustalić z pracownikiem lombardu. 

Sprzedaż wartościowych przedmiotów w krakowskim lombardzie

W placówkach lombardowych w Krakowie od ręki sprzedajemy różnego typu towar, poczynając od wartościowych przedmiotów np. antyków, biżuterii, kamieni szlachetnych, aż po urządzenia elektroniczne, czy też sprzęty AGD i RTV. Jak się okazuje, niektóre lombardy Kraków umożliwiają nawet skup mebli, co spotyka się z dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Takie rozwiązanie posiada w ofercie np. lombard Kraków podgórze. Sprzedaż rzeczy to prosty i szybki proces, który wymaga jedynie wyceny przez specjalistę i podpisania umowy na ustalonych warunkach. Następnie otrzymujemy gotówkę w określonej kwocie, którą możemy wykorzystać na dowolne cele. 

Pożyczka pod zastaw w lombardzie Kraków

Pożyczki w Krakowie to kolejna popularna usługa, z której chętnie korzystają konsumenci. Jak wspomniano, taka opcja polega na zastawieniu przyniesionego towaru i zobowiązaniu się do jego wykupu w ustalonym czasie. Aby skorzystać z pożyczki pod zastaw, wystarczy przynieść do punktu lombardowego daną rzecz, poczekać na wycenę przez specjalistę i zaakceptowanie zaproponowanej kwoty za zastaw. Jeśli odpowiada nam gotówka, którą możemy otrzymać od ręki, podpisujemy umowę z lombardem, w której ustalamy termin wykupu towaru. Pamiętajmy, że musimy dotrzymać określonego czasu, w którym jesteśmy zobowiązani spłacić pożyczkę. W przeciwnym razie lombard może naliczać odsetki karne za zwłokę, które powiększają kwotę naszego długu do spłaty.

Lombard 24h Kraków

Swoistą nowością na rynku są lombardy otwarte przez całą dobę. Jak się okazuje, wbrew pozorom takie punkty są odwiedzane równie chętnie jak placówki działające wyłącznie w ciągu dnia. Konsumenci w ciężkiej sytuacji materialnej często przychodzą do krakowskich lombardów nawet w późnych godzinach wieczornych czy w nocy. Takie rozwiązanie bez wątpienia jest jedną z najdogodniejszych opcji, dzięki którym możemy z łatwością wspomóc nasz domowy budżet. Tego typu ofertę proponuje klientom np. lombard Kraków nowa huta. Niezależnie od tego, o jakiej godzinie odwiedzamy placówkę lombardową, procedury zawsze są takie same. Chcąc sprzedać czy zastawić towar w środku nocy, możemy zrobić to błyskawicznie i nie jest konieczne dopełnianie wielu formalności. W tym przypadku także wystarczy posiadać ważny dowód osobisty, który jest niezbędny do podpisania umowy lombardowej. 

Lombard czy pożyczka w firmie finansowej?

Wiele osób zastanawia się, czy warto korzystać z usług lombardów, czy może lepszą opcją jest pożyczka bankowa. Przede wszystkim, warto wiedzieć, że w przypadku punktu lombardowego, sprzedaż i zastaw towarów odbywa się ekspresowo. Jest to opcja dostępna praktycznie dla każdego, a klient nie musi przy tym posiadać zdolności kredytowej. Dzięki temu w szybkim czasie możemy uzyskać potrzebne środki, nawet jeśli jesteśmy osobami zadłużonymi czy bezrobotnymi. Pamiętajmy jednak, że w przypadku pożyczki pod zastaw, konieczne jest wykupienie towaru w określonym czasie. 

5/5 - (2 oddanych głosów)