paypal co to jestWspółczesna era nowoczesnych technologii otwiera przed nami szereg możliwości, o których jeszcze kilkanaście lat temu nie mogliśmy nawet marzyć. Wśród nich szczególnie dużą popularnością cieszy się przenoszenie do telefonów komórkowych maksymalnie dużej liczby czynności. Zaobserwować to możemy m.in. w przypadku nowoczesnych systemów płatności mobilnej. W tym miejscu na szczególną pozycję wychodzi PayPal. Co to jest i dlaczego cieszy się tak dużą popularnością? Niniejszy artykuł ma na celu odpowiedzieć na pytanie: Co to jest PayPal? 

Na początku warto uświadomić sobie, że jest to nowoczesny portfel elektroniczny, umożliwiający dokonywanie płatności w Internecie. Najprostszym określeniem jest stwierdzenie, że PayPal to wyjątkowe, wielofunkcyjne narzędzie do przesyłania pieniędzy, które dostępne jest nie tylko na komputerach stacjonarnych, ale również i na urządzeniach mobilnych. Poprzez dodawanie kart płatniczych oraz rachunków bankowych można stworzyć niezwykle funkcjonalne saldo PayPal. W tym miejscu warto zaznaczyć, że w przypadku PayPal opinie użytkowników bywają różne, choć zdecydowanie dominują pozytywne.

Jak wyglądają płatności w sklepie PayPal?

Jeśli wiemy już, co to jest PayPal. Podstawa korzystania z systemu jest założenie swojego konta, do którego jesteśmy w stanie przypisać swoje karty kredytowe oraz debetowe. Na czym polega? Choć znaleźć można wiele rozwiązań związanych z płatnościami (m.in. Bluemedia), na szczególną uwagę zasługuje właśnie to, jak się płaci przez PayPal. Za pomocą swojego konta jesteśmy w stanie robić różnorodne zakupy, za które płacić będziemy drogą elektroniczną. Największym zabezpieczeniem jest to, że podczas płatności nie musimy podawać żadnych danych związanych z naszymi finansami. Co za tym idzie, patrząc na PayPal, jak działa w służbie bezpieczeństwa naszych danych, z powodzeniem możemy stwierdzić, że jest to niezwykle cenne zabezpieczenie. Twórcy tego portfela elektronicznego podkreślają, jak ważne jest dla nich dbanie o ochronę kont przed oszustwami i atakami ze strony hakerów. Dlatego też szczególny nacisk kładzie się na bezpieczne konto PayPal. Opinie użytkowników zdają się potwierdzać, że korzystanie z konta jest nieraz bezpieczniejsze niż korzystanie z karty bankowej w sklepie stacjonarnym. Warto zapoznać się również z tym, jak wypłacić pieniądze z PayPal.

Jak można płacić przez PayPal?

Korzystanie z konta PayPal jest niezwykle korzystnie nie tylko ze względu na niezwykle wysoki poziom bezpieczeństwa. Na szczególną uwagę zasługują nowoczesne rozwiązania płatności PayPal. Opinie użytkowników dotyczą między innymi bardzo wygodnej i przystępnej funkcji onetouch. Umożliwia ona zapisanie wszystkich danych do logowania na jednym lub wielu urządzeniach mobilnych. Dzięki temu nie ma konieczności ciągłego logowania się do konta PayPal. Prosty, szybki i wygodny dostęp do konta gwarantuje większą satysfakcję z korzystania z konta. Nie bez znaczenia jest też to, że wybór odpowiedniej formy płatności jest kwestią chwili. Niezwykle ważne jest jednak to, jak działa PayPal w kwestii zwrotów. Niezwykle rozbudowany system obsługi monitoringu umożliwia rozwiązanie dużej ilości różnorodnych problemów związanych, np. z zaginięciem naszych zakupów bądź potrzebą złożenia reklamacji na zamówiony towar. Dane przechowywane w PayPal ułatwiają przeprowadzenie całej procedury, która zagwarantuje odzyskanie naszych środków bądź żądanie wymiany otrzymanego towaru na taki, który zgadza się z tym, co faktycznie zostało zamówione.

Wyjątkowe zalety PayPal

Pojawiające się o PayPal opinie potwierdzają, że jest to niezwykle bezpieczne, wygodne i pewne narzędzie do dokonywania płatności elektronicznych. Nie służy ono jednak jedynie do dokonywania ekspresowych przelewów za zakupy. Z powodzeniem można wymienić tu inne zalety i funkcje tej aplikacji:

  • Wysyłanie pieniędzy – funkcja ta jest dostępna zarówno w kraju, jak i w Unii Europejskiej. Wymogiem dokonania tego bezpłatnego przekazu jest to, aby odbiorca posiadał konto w PayPal. Po spełnieniu tego wymogu możemy wpisać w aplikacji lub na stronie dane odbiorcy. Rozwiązanie to jest równie proste, co przekaz bankowy, a co więcej, samo dokonanie przelewu jest natychmiastowe, czego nie uświadczymy w przypadku darmowych przelewów z banku.
  • Odbieranie pieniędzy – z równie dużą łatwością możemy odbierać pieniądze wysyłane za pośrednictwem konta PayPal. Oczywiście, osoba wysyłająca środki również musi posiadać konto PayPal, a my musimy założyć specjalny profil PayPal.Me. Jest to niezwykłe przyśpieszenie gwarantujące faktycznie błyskawiczne zarządzanie płatności.
  • Wypłata środków na kont bankowe — Paypal umożliwia nam także przelewanie środków przelanych od innego użytkownika na nasz rachunek bankowy. Jak wypłacić pieniądze w Paypal? Wystarczy kliknąć opcję „Przelej na rachunek bankowy”, a środki w ciągu 2 dni pojawią się na naszym koncie. 
  • Organizowanie wspólnych zbiórek – dzięki kontom PayPal możliwe jest założenie wspólnej zbiórki na dowolny wybrany przez nas cel. Cechą charakterystyczną jest to, że zbiórka ta nie ma statusu publicznej, a co za tym idzie, mamy pełną kontrolę nad tym, kogo do niej dodamy. Po przypisaniu poszczególnych osób do  danej zbiórki otrzymają one krótki komunikat z danymi założyciela, celem oraz potrzebną kwotą. Z oczywistych względów do zbiórki dodać można jedynie posiadaczy konta PayPal.
  • Płatności w obcych walutach – w PayPal dostępne są takie funkcje, jakie mają konta walutowe, a także możliwe jest połączenie konta z Revolut.

Jak widać, konto PayPal pozwala na skuteczne połączenie funkcji banku z szeregiem innych aplikacji elektronicznych, tym samym tworząc niezwykle uniwersalne narzędzie do zarządzania swoimi finansami.

Jak działa prowizja w PayPal?

Widać wyraźnie, że PayPal ma wiele wyróżniających ten portfel zalet. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się nad tym, jakie opłaty są pobierane przez PayPal. Prowizja co do zasady praktycznie nie istnieje, gdyż zarówno założenie konta, jak i prowadzenie zbiórek jest w pełni darmowe. Faktycznie jednak pobieranie prowizji ma miejsce w przypadku przedsiębiorców regularnie korzystających z funkcji tej aplikacji. Oznacza to, że opłata jest pobierana jedynie w przypadku korzystania z funkcji odbioru płatności od wierzycieli i w takim przypadku wynosi ona od 2 do 3 procent wpływów, jakie przewidujemy, że otrzymamy. Faktycznie prowizja ta nie jest zbyt wysoka, zwłaszcza jeśli uwzględnimy to, że w większości zwykłych płatności korzystanie z aplikacji jest w pełni darmowe.

5/5 - (1 oddanych głosów)