revolut wypłata z bankomatuRevolut to wielowalutowa karta, która od jakiegoś czasu zdobywa coraz większą popularność wśród klientów wykonujących płatności międzynarodowe. Jej fenomen dotyczy przede wszystkim możliwości uniknięcia wysokich kosztów za przewalutowanie środków i dodatkowych opłat prowizyjnych. Revolut karta fizyczna umożliwia nam dokonywanie płatności i przewalutowania nawet w ponad 150 walutach. Jakie są wady i zalety takiej opcji? Sprawdźmy opinie o revolut i najważniejsze informacje o korzystaniu z tego typu rozwiązania. 

Co to jest revolut?

Przedsiębiorstwo Revolut rozpoczęło swoją działalność na brytyjskim rynku finansowym w 2015 roku, wprowadzając nowoczesną technologię fintech. Taka opcja umożliwia korzystanie z płatności zagranicznych w wielu walutach bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Jest to swoista alternatywa dla klasycznych transakcji, które wykonujemy posiadając konto osobiste w banku i korzystając z klasycznej karty płatniczej. W revolut opłaty za przewalutowanie środków nie są pobierane. Klienci nie muszą również ponosić dodatkowych prowizji.

Revolut opłaty

W Revolut opłata za kartę wynosi 0 zł. Całkowicie za darmo możemy skorzystać z możliwości wykonywania transakcji międzynarodowych za pomocą takiej karty płatniczej. Jest to zdecydowanie korzystniejsza opcja niż w przypadku konta walutowego i konieczności ponoszenia kosztów za korzystanie z podpiętej do niego karty. Podobnie sytuacja wygląda, jeśli weźmiemy pod uwagę opłaty za płatności zagraniczne. Za przewalutowanie nie płacimy ani grosza, pod warunkiem że będziemy przestrzegać kilku istotnych zasad.

— Wymiana walut w dni powszednie. Dzięki temu możemy całkowicie uniknąć dodatkowych kosztów. Istnieje jednak jeden wyjątek, od którego zawsze zostaje doliczona marża w wysokości 1% od kwoty, którą przelewamy. Mowa o przewalutowaniu środków w walutach: ukraińskiej hrywnie oraz tajlandzkim bahcie. W przypadku płatności weekendowych, zostanie pobrana 1% prowizja dla walut: USD, EUR, GBP, CAD, AUD, CHF, NZD, JPY, SEK, HKD, NOK, PLN, CZK, SGD, DKK, marża 2% w przypadku pozostałych walut, oprócz THB i UAH, w których obowiązuje koszt 3%. 

— W revolut wypłata z bankomatu jest darmowa, jeśli kwota nie przekroczy 800 zł lub skorzystamy maksymalnie z 5 wypłat w miesiącu. Jeśli przekroczymy ten limit, będziemy musieli zapłacić 2% od kwoty lub minimum 5 zł.

— Płatności zagraniczne za darmo do 5000 zł miesięcznie. W przypadku nadwyżki, zostanie pobrana prowizja w wysokości 0,5%. 

— Bezpłatne przelewy międzynarodowe do innego użytkownika Revolut lub w przypadku zlecenia przelewu środków w EUR do krajów UE, Szwajcarii i UK.

Sprawdź również:

Jak przelać pieniądze z Revoluta na konto bankowe?

Revolut – opinie

Jak każda opcja finansowa, Revolut, opinie klientów posiada różne, w zależności od tego, jakich efektów oczekujemy. Wiele osób chwali sobie brak dodatkowych opłat, które muszą ponosić, posiadając konto bankowe i korzystając z przewalutowania środków w banku. Jeśli interesuje nas w revolut karta, opinie są pierwszym najważniejszym czynnikiem, który powinniśmy przejrzeć, aby podjąć rozsądną decyzję o tym, czy chcemy korzystać z takiego rozwiązania. 

Karta revolut  – wady i zalety

W przypadku revolut opinie pozytywne przede wszystkim skupiają się na wydaniu karty za 0 zł, braku opłat za korzystanie z karty oraz całkowicie bezpłatnych przelewach międzynarodowych z przewalutowaniem z wykorzystaniem wielu walut w dni powszednie. Klienci często wskazują także na darmowe wypłaty środków z bankomatów do kwoty 800 zł oraz 0 zł za ekspresowe przelewy do innych użytkowników korzystających z Revoluta.

Jeśli chodzi o wady korzystania z karty Revolut, konsumenci nie są zadowoleni z dosyć wysokich marż w przypadku przelewów weekendowych. Możemy jednak łatwo uniknąć opłat, wykonując płatności tylko w dni powszednie. 

Zalety Revolut Wady Revolut
0 zł za wydanie i korzystanie z karty 0,5% marży za przekroczenie kwoty 5000 zł przelewów miesięcznie
0 zł za wypłaty z bankomatów do kwoty 800 zł lub max do 5 wypłat w miesiącu 1%, 2% i 3% marże za przelewy weekendowe w zależności od waluty
0 zł za przewalutowanie w dni powszednie 2% za przekroczenie limitu 800 zł miesięcznie w przypadku wypłat z bankomatów lub limitu max 5 wypłat
0 zł za przelewy natychmiastowe w 29 walutach do użytkowników Revolut
24,99 zł za dostawę karty pocztą

Revolut zakładanie konta

  1. Revolut logowanie na komputerze nie jest skomplikowane i nie wymaga wiele czasu. Wystarczy wejść na stronę www i podać numer telefonu, na który otrzymamy SMS z przekierowaniem do pobrania aplikacji mobilnej. 
  2. Po zainstalowaniu ponownie musimy podać nasz numer i utworzyć indywidualny kod dostępu, na podstawie którego będziemy logować się do naszego profilu w Revolut. 
  3. Następnym krokiem jest potwierdzenie numeru telefonu, na który otrzymamy specjalny kod, który przepisujemy do odpowiedniego miejsca w aplikacji. 
  4. Na kolejnym etapie uzupełniamy dane osobowe i podajemy adres e-mail. Warto wiedzieć, że niezbędnym krokiem do weryfikacji konta jest wpłacenie minimum 20 zł i dodanie karty płatniczej, która zostanie zapisana w pamięci aplikacji. 
  5. Po wpłaceniu pieniędzy, przechodzimy do aktywacji profilu, klikając „Aktywuj swoje konto w Revolut”. Konieczne będzie udostępnienie dokumentów dowodzących o zamieszkaniu na terenie Polski (może być to dowód osobisty lub paszport). W tym celu możemy zrobić zdjęcie dokumentu tożsamości. 
  6. Po weryfikacji danych i aktywacji konta, możemy wybrać rodzaj karty (fizyczna lub wirtualna). W przypadku wyboru karty fizycznej, wybieramy formę wysyłki, podajemy dane i czekamy max 7 dni na dostawę.
  7. Na ostatnim etapie pozostaje nam potwierdzenie adresu e-mail, klikając w odpowiedni link w wiadomości. 

W przypadku problemów z logowaniem do revolut, kontakt na stronie ułatwi nam przejście całego procesu. Możemy skorzystać z „Centrum Pomocy” lub z czatu z konsultantem przez 24h na dobę. 

5/5 - (2 oddanych głosów)