Szybkie transakcje płatnicze online stały się już naszą codziennością. Dzięki internetowym płatnościom pieniądze są przelewane w mgnieniu oka, a proces realizacji składanych zamówień, za które płacimy, zostaje znacznie przyspieszony. Jest to znakomita alternatywa dla klasycznych przelewów, które mogą docierać na konto nawet do dwóch dni. Jedną z najpopularniejszych opcji, za pośrednictwem których możemy wykonywać ekspresowe płatności, jest Paypal. To znany większości serwis, umożliwiający zlecanie natychmiastowych przelewów w obrębie serwisu oraz szybkie płacenie za zamówienia internetowe.

Jak działa PayPal?

PayPal jest popularnym serwisem finansowym, dzięki któremu możemy wykonywać różnego rodzaju transakcje online bez ponoszenia dodatkowych kosztów. To znacznie prostszy i wygodniejszy sposób niż zlecanie klasycznych przelewów lub korzystanie z pośredników pobierających opłaty za płatności ekspresowe. Przelew PayPal zlecamy z wirtualnego portfela na naszym koncie, a środki są pobierane z wewnętrznego salda, które jest podpięte pod kartę płatniczą, czy też rachunek bankowy (osobisty lub konto oszczędnościowe). 

Z PayPala możemy korzystać zarówno logując się do profilu na stronie www, jak również wykorzystując do tego aplikację mobilną na urządzenia z systemem Android lub iOS. Wszystkie dostępne funkcje są w pełni darmowe, a usługi są skierowane zarówno do osób prywatnych, jak też przedsiębiorców wykonujących transakcje firmowe. 

Podstawowe funkcje konta PayPal

— Wpłata środków do elektronicznego portfela, który podpięty jest pod konto w banku;

— Zlecanie ekspresowych płatności, np. za zakupy internetowe;

— Wykonywanie przelewów wewnątrz serwisu (na konto PayPal innego użytkownika);

— Wypłata środków z portfela PayPal na konto bankowe;

— Organizowanie zbiórki na cele charytatywne.

PayPal –  jak wypłacić pieniądze? 

Często zdarza się, że zaczęliśmy korzystać z usług serwisu, jednak nie wiemy, jak przelać pieniądze z PayPal na konto bankowe. Jeśli chcesz w szybki sposób dowiedzieć się, jak zlecić wypłatę środków, zapoznaj się z poniższą instrukcją krok po kroku. 

Krok I

W pierwszej kolejności musisz zalogować się do konta w serwisie PayPal. Logowanie jest podobne jak w przypadku bankowości internetowej. Po wpisaniu loginu i hasła, na stronie głównej zobaczysz stan swoje konta w PayPal i usługę „Przelej środki”.

krok 1 - przelej pieniądze

Krok II

Na tym etapie musisz wybrać rachunek osobisty, na który chcesz wykonać wypłatę środków lub nazwę użytkownika w serwisie PayPal, do którego zlecisz natychmiastowy przelew. W przypadku chęci wysyłki pieniędzy na zewnętrzne konto bankowe, musisz liczyć się z dłuższym czasem oczekiwania, zazwyczaj są to max. 2 dni robocze. Pamiętaj jednak, że cały proces związany z tym, jak wypłacić pieniądze z Paypal, posiada pewne ograniczenia. Przede wszystkim mowa tutaj o konieczności posiadania rachunku w banku założonego na takie same dane, jakie są zarejestrowane w profilu PayPal. 

krok 2 - powiązanie konta bankowego

Krok III

Kolejno musisz wprowadzić szczegółowe informacje o koncie, np. nazwę banku, rachunek odbiorcy, czy też kod IBAN (w przypadku polskiego konta, będzie to skrót PL). Przelew z PayPal dotrze do użytkownika w ciągu 1-2 dni roboczych, jednak ostateczny czas realizacji wysyłki środków jest uzależniony od sesji w banku, w którym odbiorca posiada rachunek. 

krok 3 - uzupełnienie danych

Krok IV

Następnie konieczne jest przeprowadzenie autoryzacji konta w banku, wówczas musisz podążać za wskazówkami zawartymi w instrukcji, która zostanie wyświetlona na portalu. Jak wypłacić pieniądze z PayPal na konto bankowe, aby przelew dotarł jak najszybciej? Najważniejszym elementem jest przejście procesu weryfikacji rachunku osobistego oraz potwierdzenie danych osobowych. 

krok 4 - potwierdzenie przelewu

Krok V

Po przejściu etapu weryfikacji rachunku, możesz w szybki sposób zlecić przelew z PayPal na konto bankowe bez dopełniania dodatkowych formalności i ponoszenia kosztów. Warto jednak wspomnieć, że dla nowych użytkowników serwis postawił limit transakcji. Oznacza to, że w przypadku nowych kont, wypłata środków nie może przekraczać 2500 euro. 

PayPal wypłata środków — dodatkowe informacje 

Wiesz już, jak wypłacić z PayPal środki, które otrzymałeś od innego użytkownika lub pieniądze, które wpłaciłeś wcześniej do portfela, a chcesz cofnąć je na swoje konto bankowe. Pamiętaj jednak, że aby móc zlecić wypłatę pieniędzy, musisz przejść jednorazową autoryzację. Jeśli przejdziesz proces weryfikacyjny, w przyszłości nie będzie konieczne już potwierdzanie danych z banku z tymi wprowadzonymi w serwisie. Często stawiamy sobie również pytanie, korzystając z PayPal, jak wypłacić pieniądze, aby dotarły jak najszybciej na wskazany rachunek? Wówczas najlepiej, aby przelewy były zlecane w godzinach porannych. Dzięki temu portal wyśle środki już podczas pierwszej sesji wychodzącej w banku, a my zyskamy większe szanse, że przelew dotrze jeszcze tego samego dnia. 

Warto również dowiedzieć się, jak wypłacić pieniądze z PayPal bez konta bankowego. Pomimo tego, iż użytkownicy często szukają odpowiedzi na to pytanie, niestety serwis nie udostępnił nadal takiej możliwości. Oznacza to, że jedyną możliwą formą wypłaty środków z portfela w PayPal jest przelew na nasze konto bankowe, założone na takie same dane osobowe co profil w serwisie. 

5/5 - (1 oddanych głosów)